Новогодишна одлука

Статус
Затворена за нови мислења.

латас

паметен глупак
Член од
5 август 2007
Мислења
128
Поени од реакции
0
нема да правам њу јиар резолуш`н...
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Размислував сега скоро на истата тема и решив да направам две листи, едната Wishlist (за работите кои сакам да ги постигнам до крајот на оваа година) и Dreamlist (за работите кои сакам да ги постигнам општо во животот).
Арно ама,не ги довршив ни двете. Ама и тоа ќе се среди наскоро:)

Како и да е, што и да правам,сакам да почнам да го вложувам максимумот од себе за да постигнам успех и да бидам целосно задоволна и покрај тоа што не осеќам инспирација и енергија за тоа. Моите Њу Иар’с резолушнс не се ништо посебно, и не прават некој радикален преокрет во мојот живот,али сметам дека сепак би ме направиле посреќна и поисполнета од сега.
Да ослабам едно 10-15 кг. и да прекинам да јадам ко гојдо.
Да го поправам глупиот кец математика.
Орелски крилја да си метнех и на Запад тро да одлетнех.
Да се доврши веќе еднаш со тоа реновирањето и да се преселам.
Да се најди некој будала и мене шо ќе ме трпи.
За прв пат во животот да имам добар провод за Нова Година.

etc. etc. etc. :icon_bigg
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Кажете што планирате да направите со или од себе?
Да се откажете од некои стари навики?
Да стекнете можеби нови?
Да посетите одредени места?
Да бидете одредени луѓе?
Да посветувате повеќе внимание на оние кои заслужуваат?
Да кажете "те сакам" на оној кој треба?
Да се смеете повеќе?
Да научите да готвите?
*и така натака...

.

Лет д гејмс бигин :smir:
Пишав и на ланешната тема, и колку што се сеќавам исполнив неколку од наведените резолуции. Да видиме дали и оваа година ќе се фатат некои :) (некои се и од лани)

1) планирам да си го пазам здравјето повеќе. Се повеќе разбирам колку е важно да се има добро здравје. Да напредувам на факс. Да работам повеќе на уметничко ниво.
2)нема веќе, несвесно, да се самоповредувам (не, не се сечам и слично, не сум ТОЛКУ патетична)
3)да се хранам поздраво
4)ќе одам секаде каде што животот ќе ми даде шанса да одам!
5)ќе продолжам да бидам јас. :)
6)да!
7) си знаат оние кои ги сакам дека ги сакам и преку зборови и преку дела!
8)тоа би било убаво :)
9)би сакала да научам да готвам ама од баба ми.
10) би сакала да правам повеќе луѓе среќни :smir:
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Кажете што планирате да направите со или од себе?
Да живеам, да постигнувам.:zajubena:
Да се откажете од некои стари навики?
Си ги обожавам навиките.
Да стекнете можеби нови?
Да почнам емоции да покажувам.
Да посетите одредени места?
Египет .
Да бидете одредени луѓе?
Да бидам не, да видам.:angelcic:
Да посветувате повеќе внимание на оние кои заслужуваат?
Дефинитвно.:zajubena:
Да кажете "те сакам" на оној кој треба?
Дефинитвно.:zajubena:
Да се смеете повеќе?
Веќе се смеам.:zajubena:
Да научите да готвите?
Веќе добро готвам.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Feel free да додадете по нешто свое на листата... Ова не е прашалник :smir:
Само работи кои ги набројав во временски период од 37 секунди, без многу да мудрувам. Бидете свои, слободно :pipi:
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Само да продолжам по патот по кој тргнав. Без големи планови, без големи очекувања и секако без големи одлуки...но во секој случај со голема желба, воља, истрајност и мноооогу љубов:)

Најубавите нешта доаѓаат во мало паковање:icon_cool
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Незнам што сум си ветила или посакала минатата година, ама знаејќи дека сум прескромна т.е. не посакувам тоа што е надвор од моите можности, сигурно сум остварила приближно се`.
За наредната година ... немам планови, но имам цели кон кои упорно ќе се стремам.
Да успевам како до сега со проширувањето на бизнисот, за да можам конечно да почнам да ги остварувам моите замислени хуманитарни цели.
Ако испадне можност, би сакала да си обезбедам и лично мој дом, во кој ќе можам без страв од газди да приберам уште некое животинче. Ако не, ќе остане тоа за годината после неа ... само да сум жива и здрава.
Ќе се потрудам повеќе да и помогнам и да и го решам проблемот на една од моите најдраги личности. Чека на мене на некој начин, па еве ветувам дека ќе и посветам повеќе време и внимание.
За останатите, немам што повеќе да мислам ... колку треба и што треба им давам и посветувам.
Во врска со слободните активности ... сакам да прошетам подалеку пак ... би пиела кафе во Лондон или повторно во Париз, без проблем ... :pipi:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Да, знам дека е малку "американски" моментот на Новогодишна резолуција или одлука. Ама велам, зошто да не?

Кажете што планирате да направите со или од себе?
Да се откажете од некои стари навики?
Да стекнете можеби нови?
Да посетите одредени места?
Да бидете одредени луѓе?
Да посветувате повеќе внимание на оние кои заслужуваат?
Да кажете "те сакам" на оној кој треба?
Да се смеете повеќе?
Да научите да готвите?
*и така натака...

.

Лет д гејмс бигин :smir:
American or not...I like it:smir:

- Не знам дали ќе можам да се откажам од некои навики. Секако ќе се обидам да се откажам од оние кои се навистина штетни.

- Нови навики... па што знам. Секоја работа ми која ја повторувам два пати потоа ми преминува во навика.

- Знам со сигурност дека по Нова година треба да заминам за Солун. Инаку баш би сакала да одам во Италија летово.

- Не сакам да бидам како никој.

- Изгледа посветував премногу внимание на личности. ќе се обидам да не го редуцирам тоа. Изгледа колку си подобар толку полошо се однесуваат кон тебе.

- Кога ќе го заслужи да му кажам те сакам ќе му го кажам тоа.

- Оние што ме знаат знаат колку се смеам и ги засмејувам.

- Имав доволно неуспешни обиди во кујната:pos: ќе се држам јас до макарони и пица:)

Да поминам повеќе време со семејството, го заслужуваат тоа. Да положам она што ми остана на факултет и конечно да се ослободам од Анчевски.
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Nemam bas nekoj golem plan... Retko planiram. Dobro, imam po nekoj plan za vtoriot semestar, da se vidam ednas malku pogore na spisokot :wink: A da... i da naucam da gotvam nema da bidi loso,da vnesam malku kvalitet vo studentskiot zivot :icon_lol: I konecno... da zemam vozacka. Demek ne planirav, ama ete...
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
2008 сакам конечно да земам возачка, да имам просек мин 9,00 и да одам на некое убо патување...скромна сум:)
 
R

reactive89

Гостин
По што ќе ја паметите 2007ма и што очекувате од 2008ма!?

По што ќе ја паметите 2007ма (политички, социјален, љубовен, општ поглед на работите, значи вклучувајки се') и што очекувате од 2008ма!?

Еве да почнам од мене, епа вака:

- 2007ма има по многу работи да ја паметам, зашто многу прекрасни работи ми се случија изминатава година во секаков поглед...
- На почетокот на годинава нешто се деси лошо, но потоа се премина во нешто прекрасно... Школската година ми заврши неочекувао прекрасно...
- Летово се изнашетав што не е толку вообичаено за мене, бев во Грција на едно 10 дена, а потоа во Норвешка каде што пројдов 16 дена таму и на пат едно 3 дена во еден правец...! Беше феноменално!!!
- После тоа, во август се зачленив на форумов, од кој сеа неможам да станам, неможам да се одвикнам, хехе!
- Оваа школска година 2007/2008 почна добро (само добро, хаха), нови работи во неа, нови интересни предмети...
- После тоа, запознав една другарка со која долго зборев, беше интересно да се збори со неа!
- После тоа, неодамна нешто феноменално, спонтано и најубаво ми се случи годинава, на љубовен план... за што и сум пресреќен! Ма како нема да сум, кога сум ја запознал најслатката, најубавата, најпрекрасната личност во целиот свет!!! :pipi:

- На политички план, нејќам да навлезам лично, заради тоа што ич ама бап ич не ме интересира политиката! Иначе само една сугестија ќе дадам во тој поглед... Градов од нашиот "добар" градоначалник повеќе заличи на свињарникметропола, поготово последниве недели, нема ама баш ништо во градов да се осветли, да се означи на некој начин Новата Година!

- Економски, ма не се жалам, екстра помина годинава во секој поглед!!!


- Очекувам последниве недели да се прекрасни, со оглед на тоа оти иде Нова Година!


Очекувам од 2008 да биде поуспешна и да можам да се упишам на факс или вработам некаде, очекувам многу позитивни работи во 2008ма, али ќе видиме, се во свое време, нели!? :smir:

п.с. Ова е најкраткиот потцрт на работите што се десиле годинава што можев да го составам, хахахаха
отколку на
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
241
Поени од реакции
5
би сакала да го положам одвратниот испит и да се потрудам да живеам поздраво
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom