Нови серии 2010/2011

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Го гледав и јас. Одличен беше. Мистерија, тензија, напната музика, интересна техника на снимање, мх, збунувачки настан на прикажување на сцените, солидна актерска екипа, жешки актерки. Доволно е.:D

Ја гледав и втората епизода од Никита. Просечна епизода, со излитени финти, се мислам дали да ја продолжам.

За утре останува Undercovers. Кога е пилотот на No ordinary family?
И јас ја гледав и ми се допадна првата епизода на Настанот. Сепак сега посакувам да гледав помалку треилери бидејќи освен крајот речиси се друго ми беше видено. Важно успеа да ме заинтигрира и дефинитивно ќе продолжам да ја гледам.

Што се однесува до Никита според мене е дефинитивно најдобра нова серија до сега. Ги изгледав и сите што започнаа денеска и ниту една освен Настанот не ме заинтигрира. Што се однесува до Undecovers не се надевај премногу барем не на почетокот бидејќи сите што го изгледале велат дека е доста слаб.
 
I

Intex

Гостин
Која е серијата?
И јас ја гледав и ми се допадна првата епизода на Настанот. Сепак сега посакувам да гледав помалку треилери бидејќи освен крајот речиси се друго ми беше видено. Важно успеа да ме заинтигрира и дефинитивно ќе продолжам да ја гледам.

Што се однесува до Никита според мене е дефинитивно најдобра нова серија до сега. Ги изгледав и сите што започнаа денеска и ниту една освен Настанот не ме заинтигрира. Што се однесува до Undecovers не се надевај премногу барем не на почетокот бидејќи сите што го изгледале велат дека е доста слаб.
Кажав веќе дека ме потсеќа на 24, со Тони Алмеида и жена му.:D
А има pre-air од епизодата на Андеркаверс?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Луѓе пилотот на No Ordinary family да не знае некој кога е???
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
15
Поени од реакции
7
Ептен добар почеток на Настанот. Ги има сите потребни елементи: тензија, интересна приказна, ликови со потенцијал и примамлива тематика. Да се надеваме дека нема да забега со мистерии и ке добиваме одговори што е можно побрзо. Плус гледаноста на пилотот е одлична (за состојбата во која се наоѓа NBC и повеќе од одлична), само нека се одржува на тоа ниво и втората сезона е загарантирана. Инаку емитувањето на No ordinary family почнува на 28 септември.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Која е серијата?

Кажав веќе дека ме потсеќа на 24, со Тони Алмеида и жена му.:D
А има pre-air од епизодата на Андеркаверс?
Сите серии имаат pre-air епизоди за критичари најчесто една недела пред почетокот на сезоната. За жал епизодата сеуште не е достапна кај нас но наскоро ќе биде.
 
I

Intex

Гостин
Го изгледав пилотот на Андеркаверс. Просечно, а мислев ќе биде нешто добро од жанрот трилер/акција. Има сцени од фемили серија (драма дури), има лејм дијалози, Кантер Страјк опрема. Јок, не ја бива.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.674
Ми се допадна мене Shit my dad says :D

Oнака за тепање време.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ех, шо очекуваше ти. :)
Јас си ја глеав со реални очекувања, онака одмарање на мозок и малце акција. Имаше добри финти/шеги, посебно она со уапсениот кога преташе на земја. Good point напраи ДаннО. :-0

Ќе видиме дали ќе продолжат со ваква акција или сега полајтерски малце..
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
За помладите, ако не ви се свиѓаат новиве серии, погледнете ги старите што претпоставувам ги немате гледано.

1.X-Files
2.Twin Peaks
3.Firefly
4.3D Rock From The Sun
5.Only Fools And Horses
6.Fraiser
7.Six Feet Under
8.Seinfeld
9.The Wire
10. Sopranos

Без редослед.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ех, шо очекуваше ти. :)
Јас си ја глеав со реални очекувања, онака одмарање на мозок и малце акција. Имаше добри финти/шеги, посебно она со уапсениот кога преташе на земја. Good point напраи ДаннО. :-0

Ќе видиме дали ќе продолжат со ваква акција или сега полајтерски малце..
И ја со реални глеав, очекував да биде срање и беше
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.953
Поени од реакции
5.515
А гледа некој Haven??? Има уште две епизоди до крајот на првата (се надевам не и последна) сезона, од почеток не беа нешто посебно, ама од епизода во епизода се се подобри :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom