Нови игри

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Најавена е Tomb Raider 9
Еден од програмерите еве што изјави за играта
"After a brutal storm destroys the boat she was travelling on, a frightened young woman is left washed ashore on an unknown beach. On her own but not alone she has only one goal, to survive,"

а после тоа следува ова
"Forget everything you knew about Tomb Raider."
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.938
Поени од реакции
29.792
Малце ме загрижуваат новиве промени, да не ја изменат тотално приказната. 1ва работа шо е нова е тоа шо Лара ќе има лак и стрели.
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Као што прочитав некои информации новата Лара ќе биде повеќе...пф као да кажам survival game...ќе има собирање храна, вода итн...и ќе оди во некои бази од каде ќе се снабдува со оружје :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Абе графиката ако е како на сликата и девојката ако е таа од сликата........ !!!!!!!
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Играва ќе биде јака, а дали знае некој кога би требало да излезе...???

 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Пред некоја минута беше најавена Elder Scrolls V: Skyrim.. треба да излезе на 11/11/11 :)

Оп.. соопштија дека и Mass Effect 3 треба да излезе тој период.
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
4ката не беше лоша, али не беше ни којзнае што...значи останува само да се надеваме дека Betsheda ќе не изненадат со добро проложние...
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
4ката не беше лоша, али не беше ни којзнае што...значи останува само да се надеваме дека Betsheda ќе не изненадат со добро проложние...
Мене „ме уби“ тоа што беше скалирана тежините на противниците , според моменталниот левел на херојот.
Моровинд го немаше тоа , и се дешаваше да залуташ негде кај шо те рокаат со еден удар . Тоа е јако , коа знаеш дека не си дораснат на нешто , и ти дава екстра компетитивност и воља за играње (бар мене) .
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Мене „ме уби“ тоа што беше скалирана тежините на противниците , според моменталниот левел на херојот.
Моровинд го немаше тоа , и се дешаваше да залуташ негде кај шо те рокаат со еден удар . Тоа е јако , коа знаеш дека не си дораснат на нешто , и ти дава екстра компетитивност и воља за играње (бар мене) .
Да ти кажам право не сум некој фан на RPG игрите али обливион 4 ја играв ми се свиѓаше се до моментот, убаво се сеќавам, кога отидов во градот и ме уапсија, а јас цело време внимавам да не украдам нешто или убијам некој што не треба...значи тоа премногу ме изнервира што ме натера да ја избришам играта...
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
Да ти кажам право не сум некој фан на RPG игрите али обливион 4 ја играв ми се свиѓаше се до моментот, убаво се сеќавам, кога отидов во градот и ме уапсија, а јас цело време внимавам да не украдам нешто или убијам некој што не треба...значи тоа премногу ме изнервира што ме натера да ја избришам играта...
E шо толку те изнервира де , и у Македонија е така :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom