Нови игри

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Излезе и Spider-Man: Shattered Dimensions и за PC по торентиве...

Онака лајт забава, со малку чудни контроли (на гејмпад ја играв) кои можеби ќе ве изнервираат - ама бар играта не пробува да биде сериозна и се гледа дека е правена за максимална забава.
Во првото ниво имаше заебанција за iPad, а потоа и краден гејмплеј од Fight Night Round 4 - што би посакале повеќе? :)




 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
decki igra nekoj NBA 2K 11.... za mene ova e najrealnata sportska igra na site vreminja.. neznam zasto nekoj ne otvori tema za igrava e vrvot !!!

 
H

-HRO

Гостин
decki igra nekoj NBA 2K 11.... za mene ova e najrealnata sportska igra na site vreminja.. neznam zasto nekoj ne otvori tema za igrava e vrvot !!!

Играва е далеку понапред од NBA Live според мене. Ја играв 2к10 и многу беше добра,бев презадоволен...премногу беше реална. Сега ќе ја симнам и 11кава да ја пробам,иако од гејмплејов и не забележав којзнае каква голема промена во однос на 10ката,ама штом викаш дека е толку добра и реална...вреди да се симне и да се проба :).
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Кој наслови излегуваат во декември?Месецов и не видов некој уау игри иако во ноември,декември и јануар излегуваат најмногу игри.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Излезе и Spider-Man: Shattered Dimensions и за PC по торентиве...

Онака лајт забава, со малку чудни контроли (на гејмпад ја играв) кои можеби ќе ве изнервираат - ама бар играта не пробува да биде сериозна и се гледа дека е правена за максимална забава.
Во првото ниво имаше заебанција за iPad, а потоа и краден гејмплеј од Fight Night Round 4 - што би посакале повеќе? :)




Никогаш не беше најавена за пц ко шо знам..
добродојдено у секој случај, ако се знае дека за оваа година то е све и ништо јакичко нема да се појави за децембар.(Трон & Bttf??)

--- надополнето ---

decki igra nekoj NBA 2K 11.... za mene ova e najrealnata sportska igra na site vreminja.. neznam zasto nekoj ne otvori tema za igrava e vrvot !!!

играта е врвот само што како и секоја друга кај што нема конкуренција или интерес за неа, ја губиш желбата.

--- надополнето ---

Кој наслови излегуваат во декември?Месецов и не видов некој уау игри иако во ноември,декември и јануар излегуваат најмногу игри.
ако месецов не се изнаигра, боље замини на зимување уште од утре бидејќи нема да паднеш на гз до самото излагање на Крајзис 2!
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Прееска читав нешто за некоја игра, Gothic 4. Добро што е со побарувањава на играва!??

Minimum
Windows XP or Vista or 7
Intel Core 2 Duo or AMD Athlon II 2.8 GHz
2 GB RAM
9 GB available HDD space
GeForce 8800 GTX video card
DirectX 8.1 compatible sound card
DirectX 9.0c or higher

Recommended
Windows XP or Vista or 7
Intel i7 or AMD Phenom II 3.0 GHz
4 GB RAM
9 GB available HDD space
GeForce 295 GTX video card
DirectX 8.1 compatible sound card
DirectX 9.0c or higher

И дали некој ја играл?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Прееска читав нешто за некоја игра, Gothic 4. Добро што е со побарувањава на играва!??

Minimum
Windows XP or Vista or 7
Intel Core 2 Duo or AMD Athlon II 2.8 GHz
2 GB RAM
9 GB available HDD space
GeForce 8800 GTX video card
DirectX 8.1 compatible sound card
DirectX 9.0c or higher

Recommended
Windows XP or Vista or 7
Intel i7 or AMD Phenom II 3.0 GHz
4 GB RAM
9 GB available HDD space
GeForce 295 GTX video card
DirectX 8.1 compatible sound card
DirectX 9.0c or higher

И дали некој ја играл?
Ја има играно другарче, голем фан на RPG игри. Графиката е нешто феноменално, стил на Крајзис, со неверојатни ефекти низ целата игра...од друга страна, гејмплејот бил ШИТ и не ја бивало играта. Чисто како технолошки демонстратор (ако имаш доволно јак PC), пробај ја, можеби ќе ти се допадне...

Барем ќе се изнагледаш убава графика. :)
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Ја има играно другарче, голем фан на RPG игри. Графиката е нешто феноменално, стил на Крајзис, со неверојатни ефекти низ целата игра...од друга страна, гејмплејот бил ШИТ и не ја бивало играта. Чисто како технолошки демонстратор (ако имаш доволно јак PC), пробај ја, можеби ќе ти се допадне...

Барем ќе се изнагледаш убава графика. :)
Хех значи нешто како игра-бенчмарк, како што беше Крајзис на времто, само што Крајзис имаше и некаков гејмплеј благодареќи на Nanosuit-от. Имам доволно јако PC за да ја играм (Q8200, 4GB RAM и HD 4850), ако ми останат GB ќе ја симнам, малце да исплакнам очи, па ваљда и на медиум-хај @ 1280x1024 ќе изгледа подобро од повеќево игри:)
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Ја има играно другарче, голем фан на RPG игри. Графиката е нешто феноменално, стил на Крајзис, со неверојатни ефекти низ целата игра...од друга страна, гејмплејот бил ШИТ и не ја бивало играта. Чисто како технолошки демонстратор (ако имаш доволно јак PC), пробај ја, можеби ќе ти се допадне...

Барем ќе се изнагледаш убава графика. :)
Ја симнав, ја инсталирав , ја играв едно пола саат И ЈА ИЗБРИШАВ...!!! Графиката е ОК, ама играта смрди... Ако си фан на вакви игри симни ја најновата TWO WORLDS 2 не бев фан на вакви игри се додека не почнав да ја играм пред дваесетина дена... Сега не можам ништо друго на пуштам на ком. Нон стоп сум на играва... Како прво невероватно е дугачка, а како второ gameplay-от е феноменален, а и графиката исто...!!!
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445

Kajgana Shop

На врв Bottom