Нови игри

Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.816
Поени од реакции
21.939
Увек било хехе ама сметајќи колку воук inquistion беше.....ова има да биде dumpster fire. Плус го имаш ова вакво лице пак во трејлерот. Шекислав сигурно има да им се клања....

Прегледај го приврзокот 419796
Хехе глупостите почнаа од ДА2 мада и таму не беше фул глупости иако поради некоја причина сите карактери беа бисексуалци додека Инквизицијата почна сериозно да турка лгбт срања. Имаше сега скоро и анимиран филм со ДА налик на ДнД/Вичер и го прекинав после 10 минути од што ми беше глуп.

Навистина жално но тоа е што е, ДА Ориџинс и воглавно франшизава ми е меѓу омилените, ги имам сите игри играно и сите книги прочитано (дури и таму имаше транџа меѓу првите книги) но Бајовер подолго време не ги интересира добри приказни туку други работи и друга публика.

 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.453
Поени од реакции
4.289
Хехе глупостите почнаа од ДА2 мада и таму не беше фул глупости иако поради некоја причина сите карактери беа бисексуалци додека Инквизицијата почна сериозно да турка лгбт срања. Имаше сега скоро и анимиран филм со ДА налик на ДнД/Вичер и го прекинав после 10 минути од што ми беше глуп.

Навистина жално но тоа е што е, ДА Ориџинс и воглавно франшизава ми е меѓу омилените, ги имам сите игри играно и сите книги прочитано (дури и таму имаше транџа меѓу првите книги) но Бајовер подолго време не ги интересира добри приказни туку други работи и друга публика.

Биовер ја жртвуаа на олтарот на фејлуваниот проект ANTHEM. Ова иронично не е толку кривица на воукерите туку на ретардираните одлуки на егзекутивците од ЕА за трупаат сите ресурси во тогашните games as a service што никад не се навлекоа(фала богу). Инквиција имаше барем некоја сембланца на напор фрлена во нејзе, но беше пак пуна со мани, развлечена и репетитивна на некои сегменти. Лично сум или бев фан на Mass Effect али тоа беше срцето што го извадија надвор на истиот тој олтар(andromeda)
Автоматски споено мислење:

За новиот дум осеќам ентузијам, за сталкер и за шедоу ов ди ердтри за елден ринг. У моментов ми останува да ја свртам рдр2 до тогаш. Ги имам и гоуст ов тсушима, ГоВ рагнарок и РДР1 на ПС5 на брат ми да ги свртам....
Атомик херт исто така...
 
Последно уредено:

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
830
Поени од реакции
1.296
Prejako. Doom e najdobra FPS fransiza na site vreminja, ever.
Doom моментално е најјаката FPS франшиза после Half-Life. Eternal згази, а новава Dark Ages се врајча на темниот арт стајл шо беше во Doom 2016, шо многу ме израдува. Нема FPS игра шо че ја турни Doom моментално, освен ако излези Half-Life 3 а то нема никогаш да биди.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.453
Поени од реакции
4.289
Doom моментално е најјаката FPS франшиза после Half-Life. Eternal згази, а новава Dark Ages се врајча на темниот арт стајл шо беше во Doom 2016, шо многу ме израдува. Нема FPS игра шо че ја турни Doom моментално, освен ако излези Half-Life 3 а то нема никогаш да биди.
Мислиш како бумер шутер. Преферирам сталкер...ако е вистинит кон оригиналите.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
830
Поени од реакции
1.296
ВТФ со штитов, боздоганот, летање змејови ?
Ова ВОВ, Херетик (епска фантазија) е или Халф Лајф, Квејк (сај - фај фантазија) ?


Се врајчаме на почетокот кога станува Doom Slayer на Argent D'nur. Не гледаме никаков downside уште појако че биди.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.904
Поени од реакции
24.375


Се врајчаме на почетокот кога станува Doom Slayer на Argent D'nur. Не гледаме никаков downside уште појако че биди.
Дај боже ама да не ти кршам филм ама ја сум скептик. Вов исто вака ја заебаа кога од епска фантазија ја направија стимпанк со тенкови, пушки и роботи кај џуџињата и со хеликоптери, мотори и киборзи кај гоблините.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom