Нови возачки дозволи

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Денес ја зедов потврдата за возачка дозвола е сега ме мачи тоа што на потврдата пишува Возачка дозвола тип А а јас полагав за Б категорија
:pos:
Druzhe toa A znachi deka ti e po redovna postapka. Da beshe po brza kje ti pishuvashe tip B
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Дали сте во тек со возачкиве, добија ли картички?
На татко ми му закажаа за седми ноември, а на крај на ноември треба да патуваме и мора да има возачка. Ако оди по итна постапка за колку време би била готова возачката?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Дали сте во тек со возачкиве, добија ли картички?
На татко ми му закажаа за седми ноември, а на крај на ноември треба да патуваме и мора да има возачка. Ако оди по итна постапка за колку време би била готова возачката?
Кој ти рекол дека има итна постапка за возачки?
--- надополнето: 22 септември 2012 во 15:45 ---
Може ли некој да ми ги прати тестовите за А и Ц категорија преку пп ?
За А категорија се истите како и за Б... ако имаш Б, тестови не се полагаат. Барем така беше едно време, сега можи да се полагаат наново, да земат некој динар.
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
Денес ја зедов потврдата за возачка дозвола е сега ме мачи тоа што на потврдата пишува Возачка дозвола тип А а јас полагав за Б категорија
:pos::pos::pos::pos::pos:чешити, скапав смеење, извини дружее :D
 
Член од
18 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
6
Дали сте во тек со возачкиве, добија ли картички?
На татко ми му закажаа за седми ноември, а на крај на ноември треба да патуваме и мора да има возачка. Ако оди по итна постапка за колку време би била готова возачката?
По итна постапка за три дена ти е готова возачката ама треба од Скопје да га земаш
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
431
Поени од реакции
295
Дали сте во тек со возачкиве, добија ли картички?
На татко ми му закажаа за седми ноември, а на крај на ноември треба да патуваме и мора да има возачка. Ако оди по итна постапка за колку време би била готова возачката?
Пред некој ја земав возачката по итна постапка. Ќе се јавиш ќе ти закажат за 2-3 дена и 2 дена по сликање готова ти е, барем мене така ми беше. 1100 ден. е итна.:)
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Од 4ти јуни чекам да ми ја дадат возачката и немаат абер уште да се јават да пратат порака нешто.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Од 4ти јуни чекам да ми ја дадат возачката и немаат абер уште да се јават да пратат порака нешто.
Со лична карта вози. Ќе проверат џандарите дека имаш поддадено за возачка ич да не ти чуе.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Од 4ти јуни чекам да ми ја дадат возачката и немаат абер уште да се јават да пратат порака нешто.
Ако чекаш ке дочекаш.Кој ти рекол дека ке ти се јават.Иди и земи си ја :)
 
Ф

Флеш

Гостин
Сега дали можам да уплатам и да ги полагам старите возачки испити ..... Колку што знам на телевизија рекоа дека на новите возачки испити ќе се почне да се полага на 1 ноември ....
Полагам за Б категорија ....Генералното прашање е ако уплатам сега,ке полагам ли на старите испити ?! o_O

Благодарам .... (y) ;)
 
П

Паган-др

Гостин
Сега дали можам да уплатам и да ги полагам старите возачки испити ..... Колку што знам на телевизија рекоа дека на новите возачки испити ќе се почне да се полага на 1 ноември ....
Полагам за Б категорија ....Генералното прашање е ако уплатам сега,ке полагам ли на старите испити ?! o_O

Благодарам .... (y) ;)
Што побрзо полагаш, има поголеми шанси да ти се паднат старите тестови, во писмена форма што се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom