Нови возачки дозволи

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.574
Поени од реакции
52.383
Не уште сакам по брза постапка да вадам. Да идам да се сликам по брза може сега?
Незнам, јави се и прашај. Изгледа може зошто прават возачки.
Јас се сликав на 14ти јуни и ми рекоа не се знае кога ќе биде, неможеме да ти кажеме, ќе добиеш порака на мобилен кога ќе биде готова. После два месеци чекање не добив порака, и отидов до МТВ да проверам што е работата и испадна дека возачката ми била готова уште на почеток на јули. :tapp:
 
М

Мартин`

Гостин
има некој расположен да ми одговори кој е точен одговор на раскрсницава. Според мене е под В(треба да го пропушти само жолтото возило) а во одговорите е А (има првенство) :eek:Прегледај го приврзокот 48522
Под а точно ? Нема шанси.. моторциклот има предност оти не менува смер.. после тоа оди жолтото па црвеното значи Б. Може да ми кажеш на кој тест е ова да ги споредам со моите одговори оти и јас кај и да е ќе треба да почнам да ги учам
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
94
Поени од реакции
28
тест 5 е раскрсницата. Јас мислам дека правило од десна страна е многу побитно од правецот па затоа прво ке биде жолтото, па црвеното, па моторциклистот. Сега ептен сум збунета :mad:
 
L

Luki Junior

Гостин
Црвеното и жолтото возило нема потреба да се пропуштат едно со друго... Не си сечат правец на движејне и траекторија... Моторо требе да пропуште црвената кола заради правило на десната страна... (Ако немаше црвена кола, моторо требе да замине пред жолтата кола... )

Моторо последен ќе помине... А редоследо на црвеното и жолтото не е важен...
Иначе самото прашање е формулирано ногу смотано... А според дадените одговори, под в би требало да е точно...
 

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
има некој расположен да ми одговори кој е точен одговор на раскрсницава. Според мене е под В(треба да го пропушти само жолтото возило) а во одговорите е А (има првенство) :eek:Прегледај го приврзокот 48522
Точниот одговор е под а). Жолтото возило има најмала предност во случајот затоа што врти на лево, а според правилото на десна страна, моторциклот ќе го пропушти црвеното возило затоа што тоа врти на десно и не сече правец на тие од спротивната страна ниту на тие од десната страна.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
28
Поени од реакции
2
има некој расположен да ми одговори кој е точен одговор на раскрсницава. Според мене е под В(треба да го пропушти само жолтото возило) а во одговорите е А (има првенство) :eek:Прегледај го приврзокот 48522

Под В е точниот одговор..според правило од десна страна :)
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
има некој расположен да ми одговори кој е точен одговор на раскрсницава. Според мене е под В(треба да го пропушти само жолтото возило) а во одговорите е А (има првенство) :eek:
Под А е, поради правило на десна страна, плус црвеното возило не сече пат на никого, жолтото возило треба да го пропушти моторциклот бидејќи вртејќи му доаѓа од десна страна, а моторциклот пак треба да го пропушти црвеното возило, така да црвеното возило има предност
 
Член од
18 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
6
Денес ја зедов потврдата за возачка дозвола е сега ме мачи тоа што на потврдата пишува Возачка дозвола тип А а јас полагав за Б категорија
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.574
Поени од реакции
52.383
Денес ја зедов потврдата за возачка дозвола е сега ме мачи тоа што на потврдата пишува Возачка дозвола тип А а јас полагав за Б категорија
Нема врска тоа, и кај мене беше така. Може за прва возачка е.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.567
Поени од реакции
11.694
Може ли некој да ми ги прати тестовите за А и Ц категорија преку пп ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom