Нови возачки дозволи

Член од
18 мај 2011
Мислења
184
Поени од реакции
74
Најдобри авто школи во Скопје:
1.ЏОВАНИ www.govani.com.mk
2.КЕКЕЦ
3.МАРТИН
--- надополнето: 24 март 2012 во 10:46 ---
probaj so AMSM bidejki tie gi organiziraat polaganjata,,,,,, i najverojatno veke vozish ne me razbirajte pogreshno no sega e samo rabotata da ja zemesh dozvolata
АМСМ-авто школата не ги организира полагањата.За испитите постои испитен центар кој го носи истото име,и во статистиката на истиот најмногу паѓаат на испити кандидатите од амсм-авто школата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нема врска кој колку те паднал, поентата е да те научи инструкторот да возиш. Јас положив од трет пат, сестра ми од прв. Со тоа што сестра ми не беше во АМСМ и сеа не знае воланот како се врти, што дека од прв пат положи?

Мене Борче ме учеше да возам од АМСМ, еден висок, крупен. Презадоволна сум од него ама мислам дека не обучува веќе кандидати.
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
184
Поени од реакции
74
Сите што беа квалитетни инструктори во АМСМ веќе не обучаваат за жал:((
И секако положувањето е битно.Основата е во добрата обука од инструкторот.Ако ги извозиш како што треба никој нема да те бутне
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
За сите они кои што планраат да полагаат би им ја препорачал Селика.Луѓето се навистина љубезни и навистина си ја знаат работата.Додека не се осигураат дека сте спремни не ве пуштаат на полагање.А за Мартин сметам дека се во долниот ранг на Авто школи.Имам братучед кој возеше часови таму и морам да кажам дека типот 5 пати паѓаше,пред да ја смени авто школата.Откако ја смени веднаш помина.
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
184
Поени од реакции
74
Мојата братучедка пак во Селика заглави,па си ги смени за да научи да вози.Ама сепак се работи нели за различни искуства,па секој препорачува според своето:)
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
183
Поени од реакции
289
Нема врска кој колку те паднал, поентата е да те научи инструкторот да возиш. Јас положив од трет пат, сестра ми од прв. Со тоа што сестра ми не беше во АМСМ и сеа не знае воланот како се врти, што дека од прв пат положи?

Мене Борче ме учеше да возам од АМСМ, еден висок, крупен. Презадоволна сум од него ама мислам дека не обучува веќе кандидати.
Одамна се обучувава во АМСМ и можеби истиот инструктор не обучавал. Затоа сакав да споделам искуство со АМСМ, професионалци за обука-секоја чест.
Првиот час ме пушти на полигон, гледа имам осет , лесно ги поминувам сите делови...
Втор час од по Кале вика вози во Центар. Јас тргнав, ама се сеќавам добро се препотив, прв пат во густ сообраќај, а Борче кул..:)
После тој ден секој ден возев градска, и то во најголемата гужва во Центар. Првите денови се препотував, ама после ми тргна све нормално. Јас жива вода а тој се смешка и вели: Ако тука се снајдеш, полагањето градска ќе ти биде полесно од полигон....:)
И бидна така, на полагање , лежерно си тргнав, дури се сеќавам дека еден од комисијата ми напомена како сум многу слободен, да не зезнам работа да внимавам, ама си положив од прва, без никаква грешка....(y)
АМСМ- во тоа време бр.1 авто школа....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Одамна се обучувава во АМСМ и можеби истиот инструктор не обучавал. Затоа сакав да споделам искуство со АМСМ, професионалци за обука-секоја чест.
Првиот час ме пушти на полигон, гледа имам осет , лесно ги поминувам сите делови...
Втор час од по Кале вика вози во Центар. Јас тргнав, ама се сеќавам добро се препотив, прв пат во густ сообраќај, а Борче кул..:)
После тој ден секој ден возев градска, и то во најголемата гужва во Центар. Првите денови се препотував, ама после ми тргна све нормално. Јас жива вода а тој се смешка и вели: Ако тука се снајдеш, полагањето градска ќе ти биде полесно од полигон....:)
И бидна така, на полагање , лежерно си тргнав, дури се сеќавам дека еден од комисијата ми напомена како сум многу слободен, да не зезнам работа да внимавам, ама си положив од прва, без никаква грешка....(y)
АМСМ- во тоа време бр.1 авто школа....
Даа и на мене така првиот ден на полигон, па ме виде знам и ми вика при крај на часот ајде сега да возиш до АМСМ и јас ватафакк :eek:, ама виде дека добро излегов до центар и ми вика или па не чекај, вози до дома, ко награда дека брзо учиш :D и јас се изнапотив ко стока додека дојдовме до дома ама така и треба. После часовите низ град полесно беше откако Боро те фрла во оган уште втор час :D
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
184
Поени од реакции
74
Секоја чест за инструкторот!!! Но колку што знам јас првите три дена не смее да те пушти во град и тоа е казниво со закон.Така да јас би ги нарекла професионалци-тие што се придржуваат до законски програми.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Секоја чест за инструкторот!!! Но колку што знам јас првите три дена не смее да те пушти во град и тоа е казниво со закон.Така да јас би ги нарекла професионалци-тие што се придржуваат до законски програми.
Можеби е забрането со закон,но јас еве кога полагав виде инструкторот дека знам да возам и му кажав дека и пред тоа без возачка имам возено па ме праша дали сакам да ги возам 3-те часа на полигон,или само да ги пише во книшката негова за евиденција и да си продолжам со градска одма вториот ден за да не губиме време и повеќе да ме спрема за градска и вежбите на полигон,што така и направив.
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
184
Поени од реакции
74
Можеби е забрането со закон,но јас еве кога полагав виде инструкторот дека знам да возам и му кажав дека и пред тоа без возачка имам возено па ме праша дали сакам да ги возам 3-те часа на полигон,или само да ги пише во книшката негова за евиденција и да си продолжам со градска одма вториот ден за да не губиме време и повеќе да ме спрема за градска и вежбите на полигон,што така и направив.
И колку часа возеше ако не е тајна?
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
И колку часа возеше ако не е тајна?
Си ги возев регуларно сите часови,36 мислам не ме факај за збор пред 4 години полагав само што во книшката ги пиша првите 3 на полигон а возев 1 на полигон и другите 2 градска ги извозев.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
двапати паднав на слична грешка.. ќе се утепаааааам
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.154
Поени од реакции
28.922
Дечки до кога е датумот за поднесување за новите возачки дозволи и што документи треба да се поднесат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom