Новите предлози на Нимиц за името на Република Македонија

Кој предлог на Нимиц (од прифатливите) би го прифатиле?

  • Демократска Република Македонија

    Гласови: 113 29,0%
  • Независна Република Македонија

    Гласови: 173 44,5%
  • Ниту еден (образложете зошто)

    Гласови: 103 26,5%

  • Вкупно гласачи
    389
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
знам че ште ми сложите бан . Ама за имена от сорта.
Б'дешта Б'лгарија .
или
Б'дешта Косовска република
ИЛИ
Република да живее с'рбија :)
„братко„ зашчо бе бан ?:) секој има право на слободно мислење во нашава Демократска Држава:smir: :baeh::pusk::tapp::drk: комшиите имаат многу да учат од нас :back:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Најубаво решение:

MACEDONIA®
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9



- Нов Дедо, комшија на Џо, Нимиц

- Независен братучед на Џек, Нимиц

- Продемократски настроен извршител на Дора, дедо Нимиц

- Северно зачешлан, со кравата, не толку стар, дедо Нимиц

- Уставно деденце Нимиц два точка нула

Ова се имиња што ќе ги користат сите негови комшии, роднини, пријатели и душмани, а треба да си ја менува и долната облека 2 пати дневно.

Хахаха
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Штосот лежи,што е Евреин(Хазар),како и газдите на Силмак кој ќе проработи деновиве,одкако Нимиц ќе ретерира малку со ставовите.:)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Кај мене искрено имаше некакво расположение за Демократска РМ, ама после ова што го гледам, по скриените точки, комерцијализацијата на името, кога поубаво ќе размислам тоа => НЕМА ШАНСА!МАКЕДОНИЈА Е МАКЕДОНИЈА! Ајде нека гласаат ООН за името, па имаме двотретинско мнозинство таму, па да ги видам хелласине..Имаме поповолна позиција, и Грците не се 100%зад предлогот на Нимиц, така да нема да не прогласат за некооперативната страна од преговорите..Грција запиња вака зошто ако влезиме со името што ни е во Уставот во НАТО, името е завршена работа, и Грците ќе бидат на колена, каде што им е и местото, како и на сите наши соседи без исклучок
 
Член од
14 јули 2007
Мислења
939
Поени од реакции
21
Луге, премногу страни се потрошени за џабе.

Во овој спор не треба да се докажуваме историски или нешто слично.

Треба да си бараме мегународно право, човекови права, а тоа е дека секој има право да се определува како сака и ТОЧКА.

Нема потреба да се замараме со дополнителни глупости, на барањето за човекови права, секоја мегународна организација а и суд ќе мора да се повлече.
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Можам да кажам дека самоп ги жалам сите оние што би прифатиле друго име освен уставното.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
mislam deka nema sto voopso da se rasprava po ova prasanje...se znae koi sme i sto sme...

a milsam ne ke e loso ova:D
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
имам приметено нашава влада работи само под ултиматуми
можеби и ние така треба да ја условиме и ондак она ќе попушти и ќе рече :

добро , добро , не го потпишуваме договорот само не не тепајте ...

koj ke ja tepa bre goco??? koj ke ja tepa. za toa treba t e p a c i ..ne jadaci na burek po forumi :)
znaat tie deka nema nikoj da gi tepa, zatoa vaka azdisuvaat veke 20 godini ....tome od pivara bese posledniot......tepac... :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Никој нема ексклузивитет - не значи дека никој не може да ги користи, туку дека и двете страни можат да ги користат без мое-твое.
Ne e tocno. osven vo trgovski celi i prethoden dogovor, ne moze.
nema da bide macedonian people tuiku people of......

Nema Macedonian language tuku the language of the ......

Ama zatoa ke ima Product of the .....Macedonia, macedonian ajvar!

Kurotresina, predlogot e najlos dosega.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А бе мамата више на сите. Преку глава еј. Ме зачуди што у документот нема забрана да си крстиме децата: Александар, Филип...:tapp:
Господе Боже значи...
А со самото тоа што ќе го има новото име на пасошите, автоматски значи и промена на Уставното име и само луѓето внатре може да си се ословуваат со уставното име.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ne e tocno. osven vo trgovski celi i prethoden dogovor, ne moze.
nema da bide macedonian people tuiku people of......

Nema Macedonian language tuku the language of the ......

Ama zatoa ke ima Product of the .....Macedonia, macedonian ajvar!

Kurotresina, predlogot e najlos dosega.
Да додадам Македонска Православна Црква ..??? НЕ НЕ..

Црква на ...куротресина? ДА ДА..

Македонско малцинство...??? НЕ НЕ.. со ова и Бугарија ќе си ги затвори проблемите како и Грција. Бидејќи нема да имаме право на терминот Македонско,Македонски,Македонци..Македонија!А со тоа НЕМА да постои МАКЕДОНСКО малцинство- МАКЕДОНЦИ!

САМОУКИНУВАЊЕ!

Македонско оро??? НЕ НЕ..
ОРО НА ДМК...


Македонска Радио И Телевизија??? НЕ НЕ.....

Радио и ТВ на ДМК..


ФК МАКЕДОНИЈА Ѓорче Петров??? НЕ НЕ...

ФЈ ДМК Ѓорче Петров


Плоштад МАКЕДОНИЈА, Булевар МАКЕДОНИЈА..??? НЕ НЕ..

Плоштад ДМК, Булевар ДМК.. ДА ДА




Сега сериозно треба да се излезе... мора да се каже вистината, а не да ни перат мозок преку медиумиве.
Сеуште никој не кажува што всушност ни се наметнува, туку замаглуваат очи наводно само име бараме.

Не смееме да дозволиме вакво нешто!
 
Член од
10 август 2006
Мислења
8
Поени од реакции
0
2. Период на СДСМ (1992 - 1998 г.) - Македонија беше призната како самостојна држава од целиот свет и станавме членка на ОН, за прв пат од постоењето на оваа светска организација. Со оглед на фактот што поинаку не ни беше дозволено, владата на СДСМ се согласи да бидеме примени под референцата FYROM... Веднаш после тоа следуваа и приеми во сите други светски и европски асоциации. А уставното име на Македонија го признаа и две постојани членки на Советот за Безбедност, големите велесили Русија и Кина.
4. Период на СДСМ (2002 - 2006) - Македонија лобира кај сите позначајни држави во светот да се интензивира прашањето за името и ја нуди двојната формула со која што целата меѓународна заедница ќе го признае нашето уставно име. Како резултат на тоа, најголемата светска велесила САД не’ призна под уставното име, парламентите на моќните Велика Британија и Германија со парламентарна декларација бараат од своите влади признавање на Македонија под уставно име и конечно сите држави на билатерален план почнуваат да не’ нарекуваат со уставното име Република Македонија.

Hmmmm... nekoj toa od doma na dva navrati saka da ni go smeni imeto? Toa li e poentata?
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Сите размислувате дека никој не треба да има ексклузивитет за зборот Македонија!

А да помислите дека можеби треба да се има ексклузивитет и тоа гласно да се каже?

Ве мачкаат Грците како ќе стигнат!
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Mislam deka poleka na site im se otvaraat ocite vo odnos so MODERNIOT MAKEDONSKI PROBLEM...
Problem koj Srbite,Grcite,Bugarite.....pa i Albancite ( so nivnite belosvetski meceni )mislea deka e zakopan so Bukurest...na vremeto. Voskresnuvajki TOJ PRAVI PROBLEM KOJ MORA DA SE RESI.....pa eve posle 15 godini femkanje na Evropskite i belozvetskite pedofili i lokalnite komsiski pederi.....intenzivno zombiranje na Makedonskiot narod, debelo plakanje na korumpirani politicari....eve se osmelija da izlezat so svojot dosega vaka taka ZAMASKIRUVAN predlog......MAKEDONSKI NAROD I M A D A N E M A !!!!
Dali ke bide taka , nazalost vo mementov zavisi od nekolku luge so Gvujo na celo....tie ke ne opraat ili definitivno zakopaat....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom