Новите пакети DUO Extreme од On.net

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
iam DUO i sakam da staam +digitalna TV kolku e vaka?novata strana nema informacii za vakov paket
Јас се јавив да прашам дали ќе имаат пакет со дуото и телевизија.Ми рекоа ќе имало понатаму сега овие пакети се само за wireless интернет и телефон.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
ќе има дуо екстрим QUAD :)drk::drk::drk::drk:) и тоа по "екстремен" :drk: од било кога во годините кој идат


и тоа бесплатно :pusk:


Вклучен бесплатен интернет :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:

10GB
30GB

{многу ќе ни дојде оти}


Во цените не е вклучен ДДВ :wink:

Интервал на тарифирање на интернет сообраќај: 1MB (ајде па да си дочекаме и на 1КB тарифирање) :smir:


извадено од базата на екстремистите (http://www.one.com.mk/default.aspx?SectionID=894&pos=1)



ви пуштија на 30 души во метрополата и се посравте и корисниците и екстремистиве со тоа рекламата што вртеше 3 години ...ваков бил ...таков бил........ и на крајов .............:tv:
Дуо ехтремот и понатаму ке го има дигиталната телевизија си е посебна јас сум корисник на Дуо ехтремот и сум презадоволен а од денес сум и корисник и на боом тв конечно да ги откачам кабелтел кој не ги бива не само во квалитет на канали туку и квалитетот на сликата а од понеделник ке има и други понуди па да причекаме со коментарите
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144

:drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk:
:nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest: :nesvest: :nesvest::nesvest:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
iam DUO i sakam da staam +digitalna TV kolku e vaka?novata strana nema informacii za vakov paket
јас денес прашав и нема таков пакет, можеш да си ставиш дигитална тв боом посебно и ќе ти стига посебна сметка. Инаку не знам што е проблемот кај мене имам дуекстреме и имам брзина од 1.63мб/с што е многу споро. што е проблемот знае некој?

Ако мислиш на ова повели :)



каде се гледа ова може некој поточно да ми објасни пошто не се разбирам толку од компјутери :helou:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
јас денес прашав и нема таков пакет, можеш да си ставиш дигитална тв боом посебно и ќе ти стига посебна сметка. Инаку не знам што е проблемот кај мене имам дуекстреме и имам брзина од 1.63мб/с што е многу споро. што е проблемот знае некој?





каде се гледа ова може некој поточно да ми објасни пошто не се разбирам толку од компјутери :helou:
не ти е споро таман е ја дома имам 1.1мб/с добро што мб ти пишува разликата тука прај ја :)

каде што ти пишува 19231 кбпс тоа е download, уплоадот стандарт е 1мбпс како и да е супер ти се синка модемот :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
не ти е споро таман е ја дома имам 1.1мб/с добро што мб ти пишува разликата тука прај ја :)

каде што ти пишува 19231 кбпс тоа е download, уплоадот стандарт е 1мбпс како и да е супер ти се синка модемот :)

како бе не е споро? па плаќам дуе екстреме за 10/мбс а добивам 1.76/мбс. ајде не мора да биде брзината 10мбс, нека биде 6 мбс или 7 мбс а не како сега не постигнува ни 2 мбс.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
како бе не е споро? па плаќам дуе екстреме за 10/мбс а добивам 1.76/мбс. ајде не мора да биде брзината 10мбс, нека биде 6 мбс или 7 мбс а не како сега не постигнува ни 2 мбс.
Ме нервираш :) значи мегабити и мега бајти имаат разлика со 10 мегабити или mbps ќе симнувас со 1mb во секунда и повеќе не ме сваќај погрешно од прилика ти кажувам иначе повеќе е сам си покажа 1.6мб/с значи видија разликата кбс и кб/с или мб/с и мбпс/с
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
Ме нервираш :) значи мегабити и мега бајти имаат разлика со 10 мегабити или mbps ќе симнувас со 1mb во секунда и повеќе не ме сваќај погрешно од прилика ти кажувам иначе повеќе е сам си покажа 1.6мб/с значи видија разликата кбс и кб/с или мб/с и мбпс/с
море човек он убаво си пишува има брзина од 1.6 Mb/s (мегабита), а треба да има 10Мb/s (мегабита).
сликата не е од него. од друг е ставена, он прашува како да провере како е кај него.
да беше 1.6MB/s (мегабајти) ќе беше ок.

и пишете мегабајти со големо B, мегабита со мало b.
1 бајт = 8 бита
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
море човек он убаво си пишува има брзина од 1.6 Mb/s (мегабита), а треба да има 10Мb/s (мегабита).
сликата не е од него. од друг е ставена, он прашува како да провере како е кај него.
да беше 1.6MB/s (мегабајти) ќе беше ок.

и пишете мегабајти со големо B, мегабита со мало b.
1 бајт = 8 бита
Побарај ќе видиш прашај друг ќе ти каже види модемот се синхронизира на 19мбпс а мб ти е мегабајт не мегабити :) ни ти ни сваќаш ама нема проблем не сме тука да се расправаме онака само збориме :) а и да напоменам бпс е бајти во секунда и мала и голема буква нема разлика затоа имаш мбпс и мб/с или кб/с кбп/с :) примети кога има во услугата како ти кажува :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
море човек он убаво си пишува има брзина од 1.6 Mb/s (мегабита), а треба да има 10Мb/s (мегабита).
сликата не е од него. од друг е ставена, он прашува како да провере како е кај него.
да беше 1.6MB/s (мегабајти) ќе беше ок.

и пишете мегабајти со големо B, мегабита со мало b.
1 бајт = 8 бита




точно таак ти ме разбра и ако ви кажам дека со оваа брзина сум веќе 1 година и он-нет не сакаат да ми го решат проблемот јас немам повеќе причини да останам кај нив зашто плаќам за брзина од 10/мбс а добивам едвај 2/мбс а цената на дуекстреме е 1.700 денари па видете колку поскапо ја плаќам услугата а они изгледа на некој му пуштаат добар интерент и брз а на некој не. затоа што имам другар на 100 метри од мојата зграда има брзина од 8/мбс така да чао оне или он-нет кој и да си не те бива.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Зоте, убаво ти вика нуб.

Ја на пр. имам 4Mbps konekcija , a downloadot mi e 510 kb-s

Toa znaci deka za 2 sekundi siminja 1 megabajt.

Znaci, 4 mega BITA, simnuva so pola mega BAJT vo sekunda.

Koga mi se namaluva konekcijata na 256Kb/s (kilo BITA vo sekunda)
Simnuvam so 30 kb/s (kilo BAJTI vo sekunda)

1 BIT = 8 BAJTI
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
ne tvrdam ali mislam deka on net ili kradat ili imaat problem so presmetuvanje na potroseniot internet.momentalno imam duo lite(predhodno imav extreme) i uste na pocetok pred 20 noemvri na smetkata za paketot na internet mi stoi deka sum potrosil 2 giga nad tie 10 koi idat so duo lite a do taa data 20 noemvri nemav potroseno ni 5 giga (4 i kusur potocno) i do krajot na mesecot ne gi imav ni potroseno tie 10 giga kamoli da sum gi nadminal(poslednite denovi proveruvav namerno).
sega nesto sto ne mi e jasno kako moze nivniot brojac da presmeta deka sum potrosil 2 giga nad tie 10 koga i samite tie deset uste ne sum gi potrosil?what the hell koja e logikata pisuva 180 denari nadminat soobrakaj na internetot (pred da gi potrosam tie 10) a istovremeno proveruvam na mojot account sum potrosil 4 giga i kusur.
what the fuck is problem here One?
jas osven deka ne gi biva za prorocici drugo neznam kako da gi opisam posle ova.na ovaa smetka ke i dodademe tolku na onaa ke i dodademe onolku taka od prilike ide izglea.
inace utre ke im se javam na tehnicvka sluzba i ke im kazam deka ne gi biva za prorocici.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
ne tvrdam ali mislam deka on net ili kradat ili imaat problem so presmetuvanje na potroseniot internet.momentalno imam duo lite(predhodno imav extreme) i uste na pocetok pred 20 noemvri na smetkata za paketot na internet mi stoi deka sum potrosil 2 giga nad tie 10 koi idat so duo lite a do taa data 20 noemvri nemav potroseno ni 5 giga (4 i kusur potocno) i do krajot na mesecot ne gi imav ni potroseno tie 10 giga kamoli da sum gi nadminal(poslednite denovi proveruvav namerno).
sega nesto sto ne mi e jasno kako moze nivniot brojac da presmeta deka sum potrosil 2 giga nad tie 10 koga i samite tie deset uste ne sum gi potrosil?what the hell koja e logikata pisuva 180 denari nadminat soobrakaj na internetot (pred da gi potrosam tie 10) a istovremeno proveruvam na mojot account sum potrosil 4 giga i kusur.
what the fuck is problem here One?
jas osven deka ne gi biva za prorocici drugo neznam kako da gi opisam posle ova.na ovaa smetka ke i dodademe tolku na onaa ke i dodademe onolku taka od prilike ide izglea.
inace utre ke im se javam na tehnicvka sluzba i ke im kazam deka ne gi biva za prorocici.
Толку си потрошил уплоад и доунлоад се мери да знаес не е ко телекабел само доунлоад :) а ако не верувас симни си програмче за гледање ду метар мислам беше и ќе си гледаш што колку трошиш :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Се јавувам во Он Нет секој различно ми кажува. Дали има Duo Extreme во Автокоманда? И дали планираат да се зголемат овие 30 гига, дека циткарам ќе се кревала брзинава на 8мб
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom