Новите пакети DUO Extreme од On.net

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Се јавувам во Он Нет секој различно ми кажува. Дали има Duo Extreme во Автокоманда? И дали планираат да се зголемат овие 30 гига, дека циткарам ќе се кревала брзинава на 8мб
Ко што знам крената е брзината на 8мбпс а за дуекстрим за авто команда немам чуено кога ќе биде :)
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
Толку си потрошил уплоад и доунлоад се мери да знаес не е ко телекабел само доунлоад :) а ако не верувас симни си програмче за гледање ду метар мислам беше и ќе си гледаш што колку трошиш :)
na secure on net mk proveruvam kolku sum potrosil.bi trebalo potroseniot soobrakaj tamu sto go pisuva da vklucuva i upload.taka?
ako e taka ondak predhodno sto napisav sum u pravo.:toe:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
na secure on net mk proveruvam kolku sum potrosil.bi trebalo potroseniot soobrakaj tamu sto go pisuva da vklucuva i upload.taka?
ako e taka ondak predhodno sto napisav sum u pravo.:toe:
epa da secure.on.net.mk kazuva ama ako sakas da vidis dali te kradat ti kazav so da napravis :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Ја го користам Duolite пакетот на он нет(оне поточно) со 10Гб вклучен сообраќај. Како што знам во макс адлс не се наплаќа надминатиот сообраќај, само се намалува брзината, додека кај мене минатите 2 месеци ми стигаат по +90 денари за надминат 1Гб. Сакам да прашам дали секој нареден Гб се наплаќа по 90ден. или само првиот па потоа се намалува брзината?
 

x7Monster

kajgAnster!
Член од
4 декември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
6
Значи веќе одлучив во блиско време да го раскинам договорот со Кабелнет Струмица.Дали го има овој паќет дуо екстрим од он нет во Струмица?
Ако е да какви се цените?
Значи барам сообраќај околу 15-20ГБ.Дали ќе ми одговара бидејќи цел ден сум мозила кантер или дота.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Значи веќе одлучив во блиско време да го раскинам договорот со Кабелнет Струмица.Дали го има овој паќет дуо екстрим од он нет во Струмица?
Ако е да какви се цените?
Значи барам сообраќај околу 15-20ГБ.Дали ќе ми одговара бидејќи цел ден сум мозила кантер или дота.
Тука види ги понудите!
 

x7Monster

kajgAnster!
Член од
4 декември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
6
1.999 Денари....
А тој од 500 има 10гб, ќе ме држи ли цел месец по 16 часа на ден?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
Ја го користам Duolite пакетот на он нет(оне поточно) со 10Гб вклучен сообраќај. Како што знам во макс адлс не се наплаќа надминатиот сообраќај, само се намалува брзината, додека кај мене минатите 2 месеци ми стигаат по +90 денари за надминат 1Гб. Сакам да прашам дали секој нареден Гб се наплаќа по 90ден. или само првиот па потоа се намалува брзината?
sekoj nareden gb se naplaka, taka da kontroliraj si kolku trosis. ne fer od strana na on.net ali toa e, teski prevaranti se.
1.999 Денари....
А тој од 500 има 10гб, ќе ме држи ли цел месец по 16 часа на ден?
ne
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
а шо демек нема да има више дуо екстрим откако ќе ни завршат договорите?:nesum:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
Нема, не постои веќе ОнНет.
Да ќе има. И Он.Нет постои, пошто Словенски Телеком го купи Космофон и го преименува во ОНЕ а не и он.нет. Таму имат само дел од капиталот. Тоа Шт маркетиншки настапуваат заеднички на пазарот е значи дека он.нет не постои. Дури и Германос постои сеуште како посебен правен субјект.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
267
Поени од реакции
82
Постојат дуо, трио и сличните пакети, само не под тоа име.
Ќе даваат и понатаму услуги преку „жица“, телефонска линија со ADSL (не GSM „фиксната“).

Така да кој си е на тој пакет, а и кој сака да се префрли на некој таков пакет може слободно.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Постојат дуо, трио и сличните пакети, само не под тоа име.
Ќе даваат и понатаму услуги преку „жица“, телефонска линија со ADSL (не GSM „фиксната“).

Така да кој си е на тој пакет, а и кој сака да се префрли на некој таков пакет може слободно.
Да ќе има. И Он.Нет постои, пошто Словенски Телеком го купи Космофон и го преименува во ОНЕ а не и он.нет. Таму имат само дел од капиталот. Тоа Шт маркетиншки настапуваат заеднички на пазарот е значи дека он.нет не постои. Дури и Германос постои сеуште како посебен правен субјект.
Ке го има и тоа деновиве ке излезат со понуда
Нема, не постои веќе ОнНет.
ама добро ќе биде исто тоа како што е сеа ДУО Екстрим или што?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom