Новите пакети DUO Extreme од On.net

Статус
Затворена за нови мислења.

corba666

Аполитичен промакедонски
Член од
3 април 2008
Мислења
266
Поени од реакции
55
Еве една интересна алтернатива на Душманот од ОН нет. Проверете го линков http://biz.on.net.mk/mk/node/530 . Само незнам како е адсл от од он нет па ако имате искуство пишете. Инаку се јавив на инфо линија и ми објасниа дека duo extreme пакетот кошта 1769 ден со ддв, брзини до 10 mbps просечно 7-8 mbps, гарантираат дека нема секнување на вентилот по одреден лимит, неограничени разговори кон фиксни на он тел и 300 минути кон t- home, 8,26 ден со ддв кон мобилни, нема надомест за инсталација. Изгледа многу примамливо само поделете некоја мисла како е нетот од од нет?
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
i jas sum zainteresiran za ovoj paket
10mb toa e ludnica internet, 300minuti mesecno se dovolno

ako ima nekoj so go ima ovoj paket , neka pise podetalni informacii
 
С

Спенсер

Гостин
Лелеее, овој ЕКСТРИМОВ ко енигма е, мислам дека ретко кој го има,сите прашуваат како е шо е, ај ке почекаме, можда го има некој форумџија/ка.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Сега само што се вратив од он нет.Како корисник на WADSL ги прашав да се префрлам на новава услуга.Миграцијата од WADSL кон Дуото е бесплатна и да се префрлиш треба сите сметки на WADSL да се платени.Договорот се прави на една година.Јас бидејќи сакам да си го задржам стариот број на телеком ми рекоа дека од телеком ке ми наплатат 825 ден така нешто мислам што си го задржувам бројот а он нет не зимаат ништо.Се иде со лична карта на корисникот на телефонската линија и две платени сметки од телефон и можност струја во последните 3 месеци.Најзаебана работа е што се чека од 25 до 30 дена што е претерано многу за чекање и за тоа време пример кај мене ке биде активен WADSL и телефонот од телеком.Во тој момент кога ке поминат 25 дена и биде активирана новата услуга од тогаш важи новиот пакет со новите цени.Се надам сега на некој му е малце појасно.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ај ти стаи,да видиме ние дали е добро. :kesa:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Ај ти стаи,да видиме ние дали е добро. :kesa:
Планирам брат дека овој WADSL не се трпи многу е малце а и финансиски ми одговара.1300 плаќам за интернетот сега и плаќам просечно 600 ден за телефон во кој дали правиме дома највеќе 200 мин кога ке видиш се исплаќа и што е најубаво 5 месеци кој ми остануваат од WADSL ке ги немам да ми висат на глава и ке добијам гарант подобар интернет него сега што имам.Сега чекам да се земе плата дома да си ја платам последната сметка од WADSL дека без нејзе не можам да го направам новиот договор :wink:
 
С

Спенсер

Гостин
90% е сигурно дека и ја че мигрирам на југ (ДУО ЕКСТРИМ), пошо тел сметка обично 1000 и повекје денари, и 1300ден WADSL = 2500денари (просек), а ова 1800ден, но звер интернет,
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
da ne pisuva so font 40 posle nadminatiot soobrakaj od 101gb brzina na pristap se namaluva na 64/64 ? :)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Мора да има некаков лимит. Или нема ништо никакво ограничување? 10мбпс до смрт и назад можам да симињам?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Мора да има некаков лимит. Или нема ништо никакво ограничување? 10мбпс до смрт и назад можам да симињам?
Мене ми кажаа дека ке немало никакво ограничување вика симни си што сакаш колку сакаш брзината нема да биде намалена.Е сега тешко ке ме натераат да поверувам дека баш 10мб ке даваат а и во понудата пишува брзини до 10мб значи максимум што може да добиеш е 10 али не значи дека цело време ке ја имаш таа брзина.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.380
Нема никакво ограничување. Добра е понудата и интернетот функционира беспрекорно. Поготово со новиот линк на Он.нет, со повеќекратно си го зголеми нивото на проток кон интернет. Еве, n00b од форум има DUO Extreme.. Имаше еден скриншот како влече со скоро 11Mbps преку торенти. Добро е и тоа што договорот е на една година. Треба да си ги подмирам долговите кон Телеком за неплатените сметки, само поради тоа уште го немам ставено пакетов... :)
 
С

Спенсер

Гостин
Нема никакво ограничување. Добра е понудата и интернетот функционира беспрекорно. Поготово со новиот линк на Он.нет, со повеќекратно си го зголеми нивото на проток кон интернет. Еве, n00b од форум има DUO Extreme.. Имаше еден скриншот како влече со скоро 11Mbps преку торенти. Добро е и тоа што договорот е на една година. Треба да си ги подмирам долговите кон Телеком за неплатените сметки, само поради тоа уште го немам ставено пакетов... :)
оооо Ацид, значи ти ке имаш а?а кога ке го земаш?? па пиши кога ке го земеш,да знаеме дали да зеаме или не,
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Оти не напишале како што треба? Пишат брзина 10 mbps проток... То ај да го сфатиме како даунлоад... А аплоад? Исто со 10 mbps? И дали интернетот е жичен или безжичен?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Оти не напишале како што треба? Пишат брзина 10 mbps проток... То ај да го сфатиме како даунлоад... А аплоад? Исто со 10 mbps? И дали интернетот е жичен или безжичен?
Жичен е ти даваат и модем на користење бесплатно за таа година за кој важи договорот.А ова прашањето за уплоад убаво што ти текна треба да се праша :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom