Новинарите се ретардирани, Љиља е горда, а Тоше почива во мир!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.006
Поени од реакции
952
Totalno pogreshno.
Zenava (Liljana) i da imase nekoj propust vo menadziranjeto na karierata na Tose Proeski, nesoodventnive (najblago kazano) novinari , nemozea na prav nacin da go izvadat toa od nea i da i go prezentiraat na javnosta.
A dali bese toa temata na emisijata? "Prljaviot 'vesh' na Gospogja Ljilja"?
Nema veze ... sramota sto stvarno ova najmnogu licheshe na organiziran linch.Tolku kivni , nebare "so k*r u mandza" im ima brknato.
A najjaka faca bese onoj Zoran , definitivno.Negovoto zvanje "novinar" ne e sram samo za taa bransha , sram e za cela Makedonija.Kako lugje so takvi vrednosti (moral) , mozat da se najdat na TV i po mediumite da trujat so nivnata malogragjanshtina? Koj toa im go dozvoluva? Kakva publika sme nie sto gi konzumirame ovie lichnsoti i nivnite proizvodi? Zalno.Pa duri i za eden "Fokus" , sramota e takvo govedo da vrabotuva.

Koj ne go gledal seushte intevjuto , eve mu ushte edna shansa da go sogleda nasheto opshtestvo vo malo."Rekla-kazala"

http://media.a1.com.mk/members/prikazi80.php?klip=biseri/biseri-07-11-28.ram&naslov=Biseri
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.201
Поени од реакции
1.931
А и Анета не ми беше омилена, гадно се однесуваше и таа. Како за сеир да беше таму, како нездрава се смееше кога ќе изедеше некое гомце оној реномираниот новинар.
е ајде де...колку и да и беше смешно можеше барем да се воздржи кога веќе не беше способна да ја води емисијата во вистинскиот правец...
па и она колку иронично и зборуваше на Љиља,:nesvest: а Љиља (пак ќе кажам) секоја и чест, на сите им одговареше без иронија, со разбирање, па дури и се извинуваше...
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Aneta bese najkriva za se. Zasto taa gi birala novinarite koi ucestvuvaa. t.e. idiotite. Mislese ona ke dobie kojznae kolkava ekskluzivnost. DA , DOBI. ama za nejzina tragedija toa stana NEGATIVNA ekskluzivnost. Ja da sum urednik na A1 ke i ja zabranam emisijata zasekogas ( mozebi tokmu radi toa ne sum :) )
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Duri sega se gleda zosto "Fokus" vazi za "najzolt" pecat vo Makedonija. Jas bi go narekol "crn pecat" bidejki vrabotuva idioti kako Zoran.
Zgora na toa, 90 % informaciite sto se objavuvaat vo fokus ne se izdrzani so fakti i argumenti , tuku "rekla-kazala".
I neka ne se glupira toj kuskuleto gospodin Nikola Mladenov, deka se sto objavuva fokus e objaveno vrz osnova na fakti i argumenti.
Bi go prasal samo edno . "Kade li mu bea faktite i argumentite koga go izgubi sudskuiot spor za aferata svajcarski smetki " ?!
Toa ednostavno bese svesen falsifikat od strana na Fokus. Tie znaeja deka ke go izgubat sudskiot spor i ke platat 20.000 evra megjutoa taka fokus ke dobie na tiraznost i ke gi pokrie tie pari. Kakvo e toa novinarstvo koga site tekstovi se bazirani na senzacionalizam. Aj da ne zabeguvam so temava. pozz
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.234
Поени од реакции
20
дали Љиља крие нешто или не,не е битно..битно е дека нашите новинари се избламираа и покажаа колку ниско може да паднат!Колку и да е крива или права,они немаа право да и судат и да ја напаѓаат така,мислам дека се испонашаа доста глупаво,да не кажам идиотски,без грам култура,али коа ќе размислиш,па новинари се,не ни треба да имаат култура! не им требаше ова,најмалце...
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Да. Симон Трпчевски. И извини што ќе бидам сурова, Лондон уште не беше рипнат до крај, ниту за Тоше.
Поентата ми беше дека доволно направи таа за Тоше, и успеа од него да направи звезда како и што тој беше. Лондон не беше (тогаш) освоен, ама сигурно ќе беше после тоа првото ‘‘беше‘‘ :)

А тоа со новинарите ни докажа точно какви се самите тие. Единствени за пример беа таа од хрватска и таа од Дневник. Имаше толку многу прашања да се постават, ама новинарите уствари ‘‘новинарите‘‘ не се ни потрудија да ги кажат прашањата. Ако толку ги интересираше Тоше, немаше да прашуваат т.е. со секое прашање да ја критикуват Љила. Единствено беа дојдени со претходно подготвени материјали што содржат крити и други такви глупости посветени за Љила. Таа коњот со плавата коса, труп трупосан УЈП, та незнам кој бојкотирал. Весна, ко да забележав дека му се упуцавала едно време на Тошка (не кажвете за ова...сигурно никој не знае ........NOT!). Анита ‘‘водителката‘‘ ги остави да лапат само Весна и Коњот, по 818754 минути ебаго, како водителка да немаше. Аууу го заборајв тој ‘‘невиниот‘‘ од Фокус рековте? Се виде и тој каков е и каде му е местото.

Уствари џабе целиот муабет кога него го немаше:uvo:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Вчера ја гледав за првпат емисијата...и можам само да кажам дека се срамам што сакав да се запишам на новинарство,овие дебили да ми беа колеги :kesa: како можеа бе...никогаш не сум ја сакал Љиља ама вчера ги уби во поим...па и оној Божиновски не ме чуди што има толку пријави,па видете го како изгледаше само а и останатите...таа од Вест не знаеше што прашува ја збуни максимум...само тој од Фокус беше човек од нив....
....како и да е убаво им објасни се и баш ми е мило за тоа
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Вчера ја гледав за првпат емисијата...и можам само да кажам дека се срамам што сакав да се запишам на новинарство,овие дебили да ми беа колеги :kesa: како можеа бе...никогаш не сум ја сакал Љиља ама вчера ги уби во поим...па и оној Божиновски не ме чуди што има толку пријави,па видете го како изгледаше само а и останатите...таа од Вест не знаеше што прашува ја збуни максимум...само тој од Фокус беше човек од нив....
....како и да е убаво им објасни се и баш ми е мило за тоа
Земзелчо си ми се збунил нешто,тој од Фокус е тој ретардосот со пријавите :icon_lol:
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
Мислам дека се засрамив од ова какви луге има во државава... свака и чест на Љиља , стварно браво за секој даден одговор, толку беше спремна едноставно многу доби она во мојте очи... а овие дегениве стварно не знам како се нашле тука...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Леле вчера заприметив една грешка на ќелавиот глупак, кога ја праша Лиља: Kако e можно да регистрира фирма во Македонија ако за тоа требало гаранција и тоа гаранција од 4000 евра??? Лиља само му одговори епа зедов 4000 евра и платив на што идиотот напраи фаца како да му покажале најново научно откритие (што мислам дека за него би бил еден нов, тазе - чичка нов мозок)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
На Љиља можат сите, од прв до последен, да и се фатат на малото прсте. Нека ја остават жената на мира, шо кур ја гњават со недели. Им го спука на сите в в лице на Бисери, не му остана должна на зборови никому, им рече тенкјукамаген и си замина. Алал да и е.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
81
Поени од реакции
1
Citam ovde na temava i ne mozam da se iznacudam, kako vednas Lilja vi stana idol skoro na site sto ste ja gledale emisijata crni biseri, stvarno ne mi e jasno sto tolku ostroumno i izdrzano kaza.
Prvo, spored mene podegenska emisija od crni biseri nema vo Makedonija. Se ima dokazano Aneta vo nekolku epizodi.
Vtoro, ne mi e jasno Lilja zosto ja odbrala ovaa emisija za da se pravda za nesto sto nema potreba, bidejki nikoj ne e vinoven za smrtta na Tose, za zal taka mu bilo pisano.
I treto, moe mislenje e deka Tose so bilo koj menacer ke postignese se sto postigna i so Lilja
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.739
Поени од реакции
41.827
Нема што сега од таа жена да се прави светица кога не е.таа е бизнисмен и ретко способна жена можда(ма сигурно)сколона на криминал, и колку лоши епитети да и се лепат таа не крива што погина човекот,нема потреба да се бара кривец да се прават мистерии од целиов случај.
Новинарите беа како група дебили што читале за новинарски сензации и големи откритија па тргнаа и они да направата некоје а уствари испаднаа магариња,жената од Хрватска беше вистински пример за нејзината струка овие нашиве се простаци ред со ред
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom