Новинарите се ретардирани, Љиља е горда, а Тоше почива во мир!

Статус
Затворена за нови мислења.

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Гледав и тој новинарот од Куманово ме извади од такт...

Го имаат 1000 пати тепано и не му е доста...

Да платиш па да платиш...

Што е жената крива бе...?

Има секакви луѓе без чувства...ама тоа е...
 
Член од
24 јули 2006
Мислења
15
Поени од реакции
0
како прво би сакала да споменам дека никогаш не бев некој голем фан на музиката на тоше, но секогаш го почитував него и неговата менаџерка како професионалци и уште поголеми хуманитарци. за новинарите и нивната култура не ни сакам да коментирам, мислам дека веќе доволно е кажано и се што би било наредно напишано би било само повторување. е сега ја имам едно прашање до сите што го величат тоше и ја мразат лиља: сите вие викате тоше беше ангелче, дар божји, итн итн... а пак од друга страна лиља е криминалец, работи со подземјето, го искористувала тоше и сл. па добро бе луѓе ако ова што го велите е вистина (тоше=ангел, лиља=ѓавол) значи вие си противречите на самите себеси и велите дека тоше потпишал со ѓаволот? па тогаш за каков ангел зборите? ок, ќе сватам дека бил излажан, изманипулиран и слично ако тоше беше со лиља една година... но тој работеше со неа веќе 5 години, дури во последната вртелешка ја нарече своја втора мајка.... ајде разјаснете ми вие како ги поврзавте овие две работи?
и еден коментар за будимир која излезе 2 дена по неговата смрт и најде да ми зборува за вистинска и чиста љубов. па ако нејзината љубов била толку вистинска и чиста како што самата вика немаше да има сила името да му го спомне а не пак интервју да дава на новинари. ако андријана била љубовта на неговиот живот немаше ли тоше сам да го каже тоа во некое интервју? не знам дали ја гледавте последната вртелешка меѓутоа весна (која ја сметав за негова добра другарка-можеби сум во заблуда тука) спомена дека тоше цел живот трагаше по љубовта на неговиот живот и умре без да ја најде. па имаше некои сценарија дека лиља забранила да се збори за тоа бидејќи не му одговара на неговиот имиџ... веќе тоше не беше меѓу нас, зашто тогаш весна би го спомнала тоа? зашто не би го преќутела тоа ако знаела дека будимир е љубовта на неговиот живот а има забрана да збори за тоа? пред да ми одговорите ве молам размислете барем малку и поврзете ги сите страни на приказната.

п.с. и да се согласувам дека нашите новинари немат никаква почит спрема тоше и неговото дело.
 
Член од
24 ноември 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
Пу бре, што малограѓанка ќе бев, да измишљам такви работи.

Можда некое врапче ми кажало.

Или пак сум прочитала во “Свет“.

Или сум толку ебано љубоморна, што серам наоколу.

Колку што сум јас информирана за нејзиното минато, толку си и ти, и моето држи вода исто колку и твоето дека Љиљана Петровиќ има ‘благородничко потекло‘.

Факт е дека сите сменивме мислење за неа после интервјуто, ама remember, таа ни беше прва на удар кога се случи несреќата, и не замижувајте многу пред нејзината ‘светост‘, затоа што брзо ќе ви помине и револтот кон новинарите...и што тогаш?:nesum:
Ние кажуваме работи за Љиљана што самата ги има изјавено,на пример за благородничкото потекло,самата кажа дека имала доволно пари и немала потреба да му биде менаџер на Тоше ама го направила тоа од љубов.Жената сама го кажа тоа,а ти девојче пишуваш непроверени и глупави работи за неа само за да кажеш нешто.Зошто би била Љиљана крива за несреќата ????????? таа намерно сакаше да се удрат или ........што????Тоа што го пишуваш демек ке ни,поминел револтот кон новинарите и тогаш пак сите накај Љиља дека е крива,е чиста глупост.Љиљана никој не ја обвини нити ке ја обвини за сообраќајката.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Секој се произнесе со својот став, но не ми е јасно, зошто секој сака да биде најпаметен и да го наметне своето над другите....
Клуч до идни случувања....:locked:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom