"Нова инвестиција вредна 10 милиони евра во општина Петровец"

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Инветсиција вредна 10 милиони евра за луксузен трговски центар во

Општина петровец

Демографија
Население 8255 жители
Густина на население 40,88 жители/km²
Населени места 16
Селата: Бадар, Блаце (Скопско), Брезница (Скопско), Горно Коњари, Градманци, Дивље, Долно Коњари, Катланово, Кожле, Летевци, Огњанци, Петровец, Р’жаничино, Средно Коњари, Сушица (Скопско) и Ќојлија​
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!​
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Да си купат чипс за по пат!:ROFLMAO:
Некој за да гради толкав трговски,сигурно пред тоа размислил и разработил план.. како се вика ,трипати мери еднаш сечи
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Јас не можам да разберам, како луѓево едноставно не сфаќаат, дека ниту оваа, ниту ниедна Влада во земјава, нема со државни пари да отвори фабрика. Самиот систем е пазарна економија, што подразбира дека фабриките, и било кои други производства, се во рацете на приватниот сектор. Најмногу што може било која Влада да направи, е да изгради индустриски зони, и да овозможи законска заштита за инвеститорите.
Колку што јас забележав, во последно време се отворија неколку фабрики, пред некој ден слушнав за Џонсонс Контрол.

И толку да сте сакале државни фабрки, кој бе ве натера да гласате за распад на СФРЈ, кој ве натера да си ја уништите земјата добри неколку години предходно? Или од страна ве уништија?
Најлесно е друг да обвиниш, сите вие сте невини и изиграни.
Срамота.
 
B

Black Guard

Гостин
Самиот систем е пазарна економија, што подразбира дека фабриките, и било кои други производства, се во рацете на приватниот сектор. Најмногу што може било која Влада да направи, е да изгради индустриски зони, и да овозможи законска заштита за инвеститорите.
.
Градеа споменици насекаде друга мерка за зголемување на инвестициите ни е индексот на корупција а уште попримамливо за инвеститорите е бавното судство и нерешените имотно правни односи.

Сепак.....Преродбата продолжува:)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Градеа споменици насекаде друга мерка за зголемување на инвестициите ни е индексот на корупција а уште попримамливо за инвеститорите е бавното судство и нерешените имотно правни односи.

Сепак.....Преродбата продолжува:)
Јас не се согласувам со тебе, а нема тука да објаснам зошто. Ќе бидеме офтопик многу.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Јас не можам да разберам, како луѓево едноставно не сфаќаат, дека ниту оваа, ниту ниедна Влада во земјава, нема со државни пари да отвори фабрика. Самиот систем е пазарна економија, што подразбира дека фабриките, и било кои други производства, се во рацете на приватниот сектор.
Не ме заебавај еј, ај види со побарувања во стечајни постапки со колкав процент државата има влезено во нивната ликвидација и има имот кој што не вреди ништо затоа таа како субјект кочи за нивно трансформирање прегрупирање реотварање итн. Види колку претставници имаат во фабрики кои што работат, колку загуби на загубари покриваат дури и денес.
И имаме пазарно стопанство и економски факултети кои креираат зомби академски граѓани :icon_lol:.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не ме заебавај еј, ај види со побарувања во стечајни постапки со колкав процент државата има влезено во нивната ликвидација и има имот кој што не вреди ништо затоа таа како субјект кочи за нивно трансформирање прегрупирање реотварање итн. Види колку претставници имаат во фабрики кои што работат, колку загуби на загубари покриваат дури и денес.
И имаме пазарно стопанство и економски факултети кои креираат зомби академски граѓани :icon_lol:.
Да, но тоа служи за идно продавање на приватен сектор/друг сопственик и повторно функционирање, државата сама нема да ги отвори тие фирми.
И мене реално не ми штима сосема ваквиот систем, но таков одбраа нашите родители, ние можеме само да гледаме да го средиме што повеќе, и да, не преку плачење по дома, туку по активно учествување во политиката и одлуките за оваа земја.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Да, но тоа служи за идно продавање на приватен сектор/друг сопственик и повторно функционирање, државата сама нема да ги отвори тие фирми.
И мене реално не ми штима сосема ваквиот систем, но таков одбраа нашите родители,...
А да сигурно одбрале или наметнато им е?
Што мислиш ти?
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Да за инвестиции во Опрема Хардвер Машина за ова,машина за она ,се кај шо нема луѓе технологија прави дар мар
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
А да сигурно одбрале или наметнато им е?
Што мислиш ти?
Најлесно е друг да се обвини, веќе кажав.
Муабетов е, ВМРО не убеди да гласаме за нив, ние нејќевме. Ама не можевме против тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom