Нова војна на Косово, реалност или фикција ?

Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Алекс,
Треба да си снаодлив во ситуација. А не да идеш со глава низ ѕид....

Сами се криви.

Како викаат „Не дирај мечку у пи....“
znaes deka toa ne e opravduvanje.trebase li kako nas da potpisat ramkoven?
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Sto go popusija go popusija srpite :) kakvi glavuci se dobro sto i taa im sedi uste na ramenja:):vozbud:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
koga ne napadnale srbite?cupino brdo,koga?
Ете гледаш кога нешто не знаеш не коментирај безвезе.Погледај го прво својот двор па потоа на комшијата.....



1994

14 јуни – Војската на СР Југославија влезе 250 метри на територијата на Република Македонија кај месноста Чупино Брдо, кај Крива Паланка. Се повлече на 2 јули 1994 година.
http://www.morm.gov.mk:8080/morm/mk/ARM/History/History1.html

Официјалната верзија......подробност- од оние кои беа таму.....
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Ете гледаш кога нешто не знаеш не коментирај безвезе.Погледај го прво својот двор па потоа на комшијата.....



1994

14 јуни – Војската на СР Југославија влезе 250 метри на територијата на Република Македонија кај месноста Чупино Брдо, кај Крива Паланка. Се повлече на 2 јули 1994 година.
http://www.morm.gov.mk:8080/morm/mk/ARM/History/History1.html

Официјалната верзија......подробност- од оние кои беа таму.....
i masakriraa nasi civili?ni smenija ustav?imavme vojna so niv?ja teroriziraa makedonija?1999 od makedonija ja bombardiraa Srbija,indirektno bevme agresori.
-a toa sto jas ne go znam ,go objasnija vo eden post pred mojot.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Dali ti Heidrich voopsto si bil prisuten koga se slucil "napadot" na Cupino brdo??

Prasuvam bidejki nitu Srbite napdnaa na Cupino Brdo, nitu pak nie se branevme na Cipino Brdo ednostavno tie (Srbite) izlegoa na najvisokata kota i tolku bese cela rabota.Posle eden mesec se povlekoa odkako na odredeni stranski vojnici im pokazaa deka ne ke mozat da postavuvaat prislusni stanici na toj del od teritorijata i da vrsat elektronsko izviduvanje i prisluskuvanje na togasnata VJ i MUP na Srbija.
Dodeka pak Albancite koi to se tolku mili izvrsia agresija i toa otvorena agresija od "kosove" pod komanda na hasim taci i negovata uck koi Makedonija gi prizna 2008 godina i na toj nacin samata si presudi smrtna kazna samo sto toa narodot ne go gleda bidejki politicarite manipuliraat so mediumite vo drzavata.No poleka ama sigurno ke si dojde vistinata na videlina.
Знам по муабетов што го зборуваш со сигурност ти не си бил.Како и обично вадиш муабети од ракав.Кој идиот поставува прислушкувачки станици на самата граница бе?Дај еднаш приложи некој линк доказ муабетиве ти се ко да си проголтал ЦД Британика и сега за се имаш информации.Им покажале они на странските војници бре...
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
i masakriraa nasi civili?ni smenija ustav?imavme vojna so niv?ja teroriziraa makedonija?1999 od makedonija ja bombardiraa Srbija,indirektno bevme agresori.
-a toa sto jas ne go znam ,go objasnija vo eden post pred mojot.
Баш немавме некоја класична војна со нив,ама затоа имавме бркотници по ноќите со кампањоли од ЈНА и војната полиција ,за сите оние кои не се јавија на повикот за одслужување на воениот рок,баш во периодот кога војната во екс југославија се разгоруваше,потоа имаш провокации при преселбата на целата воена структура на ЈНА ,навртување на тенковски цевки, па АК/47 итн.... Ситни ама битни провокации...А инаку по темава,абе аман никој не им е крив на српчињата што си ги продаваа куќите на Косово. На пат кон Македонија ,во Црна Гора не запре собраќаец кој ете пресно се вратил од Косово и се разгоре муабет што како било доле. И самиот рече ,абе никој не ни е крив се продадовме за пари, замисли во реонот каде што он бил полицаец за една и пол година од србски реон(мало) останале само уште 3/4 куќи србски и тоа некој старци.....:toe:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
i masakriraa nasi civili?ni smenija ustav?imavme vojna so niv?ja teroriziraa makedonija?1999 od makedonija ja bombardiraa Srbija,indirektno bevme agresori.
-a toa sto jas ne go znam ,go objasnija vo eden post pred mojot.
Не бе они го поткопуваат она најбитното-идентитетот.Да не почнувам да млатам муабети општопознато е...

ПС а си ибало ве.от па кој се нашол да ми објасни.....:pos2::pos2:
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Sto go popusija go popusija srpite :) kakvi glavuci se dobro sto i taa im sedi uste na ramenja:):vozbud:
абе тоа што го попушија, го попушија, ама они изгледа не им беше доволно пушење, па уште сакат да пушат

изгледа првиот пат не им свршиле у уста, па сега сакаат да го пробат и тоа, сум чул од комерцијални сексуални работнички (сеуште илегални кај нас) викаат многу поубаво било така (пушењето, кога ќе ја осетиш топлината на спермата во уста)

туку имаа среќа србите со тадиќ, белки ќе ги изведе на прав пат, па ќе се одлучат за нормален секс
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Знам по муабетов што го зборуваш со сигурност ти не си бил.Како и обично вадиш муабети од ракав.Кој идиот поставува прислушкувачки станици на самата граница бе?Дај еднаш приложи некој линк доказ муабетиве ти се ко да си проголтал ЦД Британика и сега за се имаш информации.Им покажале они на странските војници бре...
Dali ti Heidrich si cul za EIPED??
I sekogas se postavuvaat na visoki koti od koi mozat da pokrijat pogolema teritoria koja moze da se izviduva i prisluskuva.I celata prikazna okolu Cupino brdo bese bas toa.AMerikancite montiraa oprema ,Srbite go zazedoa visot na razmontiraa i si se povlekoa na svoja teritorija.
A nei od Makedonija i samata ARM samo sto dozvoli od nasa teritorija da se prisluskuva i da se montira oprema za takva namena se stavivme na strana na Amerikancite i so samoto toa napravivme neprijatelski akt so toa sto nasa teritorija e koristena za razzunuvacki operacii protiv togasna SR Jugoslavija.Koj i da e bil ke reagiral na nacin na koj reagiraa togas Srbite , a zatoa imame primeri pomegju drugi sosedi na prostorite na bivsa Jugoslavija so Slovenija i Hrvatska koi imaa mnogu takvi razuznuvacki aferi.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
абе тоа што го попушија, го попушија, ама они изгледа не им беше доволно пушење, па уште сакат да пушат

изгледа првиот пат не им свршиле у уста, па сега сакаат да го пробат и тоа, сум чул од комерцијални сексуални работнички (сеуште илегални кај нас) викаат многу поубаво било така (пушењето, кога ќе ја осетиш топлината на спермата во уста)

туку имаа среќа србите со тадиќ, белки ќе ги изведе на прав пат, па ќе се одлучат за нормален секс
kako i nie 2001,neli?
ne znam sto tolku ste protiv srbite?kamu sreka oni da bea najgolemiot problem i neprijatel na Makedonija.
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
абе тоа што го попушија, го попушија, ама они изгледа не им беше доволно пушење, па уште сакат да пушат

изгледа првиот пат не им свршиле у уста, па сега сакаат да го пробат и тоа, сум чул од комерцијални сексуални работнички (сеуште илегални кај нас) викаат многу поубаво било така (пушењето, кога ќе ја осетиш топлината на спермата во уста)

туку имаа среќа србите со тадиќ, белки ќе ги изведе на прав пат, па ќе се одлучат за нормален секс
Tie mozebi i go popusile i mozebi i ponatamu ke go pusat toa ne go sporam no za razlika od Srbite nie Makedoncite po se sto ni se sluci i ni se slucuva sme zavisnici od SADO-MAZO zadovoluvanje.EM ne ebaat em ne sibaat i ne macat i se izivuvaat vrz nas kako ke stignat.Vo sto podobra situacija sme nie vo Makedonija za razlika od Srbija???Nisto podobro ne e kaj nas duri mozebi i polosa situacija sme od srbite bidejki nie sami si ja potpisavme kapitulacijata vo Ohrid 2001 godina koga od dobiena bitka na teren protiv nekolku krimanalni grupi ne nateraa na sila da potpiseme poraz i ona sto Albancite nemase nikogas da go dobijat so vojna go dobia na miren nacin od kako prvo se izivuvaa vrz Skopje ,Kumanovo ,Tetovo kako ke im prdnese.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.965
Поени од реакции
26.646
znaes deka toa ne e opravduvanje.trebase li kako nas da potpisat ramkoven?
Абе прво си го мериш до кај ти стига до таму идеш. Неможеш ти да си го мериш со големиот батко, па макар и Русија да те тапша по рамо.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Tie mozebi i go popusile i mozebi i ponatamu ke go pusat toa ne go sporam no za razlika od Srbite nie Makedoncite po se sto ni se sluci i ni se slucuva sme zavisnici od SADO-MAZO zadovoluvanje.EM ne ebaat em ne sibaat i ne macat i se izivuvaat vrz nas kako ke stignat.Vo sto podobra situacija sme nie vo Makedonija za razlika od Srbija???Nisto podobro ne e kaj nas duri mozebi i polosa situacija sme od srbite bidejki nie sami si ja potpisavme kapitulacijata vo Ohrid 2001 godina koga od dobiena bitka na teren protiv nekolku krimanalni grupi ne nateraa na sila da potpiseme poraz i ona sto Albancite nemase nikogas da go dobijat so vojna go dobia na miren nacin od kako prvo se izivuvaa vrz Skopje ,Kumanovo ,Tetovo kako ke im prdnese.
абе србите се љубители на орален секс, ние македонците очигледно (не сите) повеќе преферираме анален, а башка и обожаваме СМ (садо-мазо) предигри во кои ние ја имаме М улогата (пак да нагласам не сите)

Јас кажав пред некој ден нашите поранешни владетели љубеа да се тртат, е сега се најде еден кој неќе да се трти, до кога ќе издржи не знам, се плашам да не го натртат со сила и него
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
абе србите се љубители на орален секс, ние македонците очигледно (не сите) повеќе преферираме анален, а башка и обожаваме СМ (садо-мазо) предигри во кои ние ја имаме М улогата (пак да нагласам не сите)

Јас кажав пред некој ден нашите поранешни владетели љубеа да се тртат, е сега се најде еден кој неќе да се трти, до кога ќе издржи не знам, се плашам да не го натртат со сила и него
Koje toj nas koj ne sakal da se natrti???

Za koj toa stanuva zbor???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom