Нова војна на Косово, реалност или фикција ?

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
kakvo legalno pravo be?so primena na etnicko cistenje i ubivanje ,so oruzje li se bara legalnoto pravo?i9 koi se tie granici koi gi imalo Kosovo i Metohija,koga ja nemaat seuste sredeno granicata ni so Makedonija.
Kosovo NELEGALNO proglasi nezavisnost,toa e fakt.
Па баш поради тој геноцид и етничко чистење кои Србите го правеа во Косово и дојде до остамостојување на Косово. Србите се склони кон насилства кон други народи, за нив не постоеше ни Македонија ни Македонци, се затвараа и убиваа сите кои беа за Македонија и Македонскиот народ и нација, па не ги признаваа Босанците, па Црно Горците за нив се само Срби, па Хрватите се само покатоличени Срби, па масакрите низ Хрватска, Босна, Косово, па пароли за прогон и чистење на “србски земји“ од не-Срби....
Косово си имаше свои граници во рамките на СФРЈ како што си имаа и сите републики, тие граници станаа меѓународни и не е само случајот со република Косово и република Македонија каде има некои недоразбирања тоа е и случај со Хрватска и Словенија, со Хрватска и Србија, со Босна и Хрватска, а прашања околу граници има и низ светот, така да тоа не е некој доказ дека ете немало граница, граница има, финеси се во прашање кои ќе се решат помеѓу двете држави, Македонија и Косово.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Па баш поради тој геноцид и етничко чистење кои Србите го правеа во Косово и дојде до остамостојување на Косово. Србите се склони кон насилства кон други народи, за нив не постоеше ни Македонија ни Македонци, се затвараа и убиваа сите кои беа за Македонија и Македонскиот народ и нација, па не ги признаваа Босанците, па Црно Горците за нив се само Срби, па Хрватите се само покатоличени Срби, па масакрите низ Хрватска, Босна, Косово, па пароли за прогон и чистење на “србски земји“ од не-Срби....
Косово си имаше свои граници во рамките на СФРЈ како што си имаа и сите републики, тие граници станаа меѓународни и не е само случајот со република Косово и република Македонија каде има некои недоразбирања тоа е и случај со Хрватска и Словенија, со Хрватска и Србија, со Босна и Хрватска, а прашања околу граници има и низ светот, така да тоа не е некој доказ дека ете немало граница, граница има, финеси се во прашање кои ќе се решат помеѓу двете држави, Македонија и Косово.
aj posto postot ti e kako da e simnat od SNN.ne go komentiram,ne komentiram zapadnjacki propagandi.
-ama samo ke te prasam,koj ja napadna Makedonija 2001? Srbija ili Kosovo?Srbite ili Albancite?
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
aj posto postot ti e kako da e simnat od SNN.ne go komentiram,ne komentiram zapadnjacki propagandi.
-ama samo ke te prasam,koj ja napadna Makedonija 2001? Srbija ili Kosovo?Srbite ili Albancite?
Србите први ја нападнаа.Чупино брдо.Албанците 2001 така да на исто рамниште му доаѓаат...
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Ај тогаш од почеток.... Кој беше главен град на Србите пред да се населат на Балканот?
Вие бе ко вистински номади, во 700 години еден куп главни градови си сменавте. Де Скопје де Призрен де Крагуевац ли беше, де Београд. Се уште лутате и скитате.

Рас-Скопје-Белград:back:
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Србите први ја нападнаа.Чупино брдо.Албанците 2001 така да на исто рамниште му доаѓаат...
Абе се чудам еј... И буквата "С" ќе ја замразите поради Србија... :tapp: Колкава омраза бре, бре... Дај излечете го КОМПЛЕКСОТ веќе еднаш... Знам дека чувствувате потреба од постојано плукање и омаловажување на Србија... Со такво плукање само во моментот ви олеснува, но нема да се излекувате со тоа... Пробајте со Антибиотици... Комплексот е многу тешка болест... :toe:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Ја немам комплекси бе.Ти имаш фетиш кон великоспрство и нетрпеливост и омаловажување кон се што не е српско.А тоа горе што го напишав е гола вистина.Што има антисрпско во тоа?И тие и тие не нападнале.Зошто да не ги ставам на исто рамниште?
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Па баш поради тој геноцид и етничко чистење кои Србите го правеа во Косово и дојде до остамостојување на Косово. Србите се склони кон насилства кон други народи, за нив не постоеше ни Македонија ни Македонци, се затвараа и убиваа сите кои беа за Македонија и Македонскиот народ и нација, па не ги признаваа Босанците, па Црно Горците за нив се само Срби, па Хрватите се само покатоличени Срби, па масакрите низ Хрватска, Босна, Косово, па пароли за прогон и чистење на “србски земји“ од не-Срби....
Косово си имаше свои граници во рамките на СФРЈ како што си имаа и сите републики, тие граници станаа меѓународни и не е само случајот со република Косово и република Македонија каде има некои недоразбирања тоа е и случај со Хрватска и Словенија, со Хрватска и Србија, со Босна и Хрватска, а прашања околу граници има и низ светот, така да тоа не е некој доказ дека ете немало граница, граница има, финеси се во прашање кои ќе се решат помеѓу двете држави, Македонија и Косово.


Југославија немаше внатрешни граници лепи.Остана комуњарската измишљотина во тебе ццццццц
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Србите први ја нападнаа.Чупино брдо.Албанците 2001 така да на исто рамниште му доаѓаат...
Dali ti Heidrich voopsto si bil prisuten koga se slucil "napadot" na Cupino brdo??

Prasuvam bidejki nitu Srbite napdnaa na Cupino Brdo, nitu pak nie se branevme na Cipino Brdo ednostavno tie (Srbite) izlegoa na najvisokata kota i tolku bese cela rabota.Posle eden mesec se povlekoa odkako na odredeni stranski vojnici im pokazaa deka ne ke mozat da postavuvaat prislusni stanici na toj del od teritorijata i da vrsat elektronsko izviduvanje i prisluskuvanje na togasnata VJ i MUP na Srbija.
Dodeka pak Albancite koi to se tolku mili izvrsia agresija i toa otvorena agresija od "kosove" pod komanda na hasim taci i negovata uck koi Makedonija gi prizna 2008 godina i na toj nacin samata si presudi smrtna kazna samo sto toa narodot ne go gleda bidejki politicarite manipuliraat so mediumite vo drzavata.No poleka ama sigurno ke si dojde vistinata na videlina.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.965
Поени од реакции
26.647
Реалната ситуација е дека србија го изгуби косово и никој тука ништо не може да негира. Го изгубија многу пред 1999. Никој не им е крив на србите за нивната политика, која ги однесе скоро во пропаст.

Дали некогаш пак ќе си го земат тоа е друго прашање....
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
одговор на прашањето од темата: фикција
или би одел и пoнатаму и би рекол Sci-Fi Lullabies

и да напоменам дека научно-фантастичниот роман на Артур Кларк,
2061: Одисеја 3 сеуште не е филмуван.

2001: Вселенска одисеја од истиот автор ја гледавме во домашно кино

или да не мисли некој од вас на 2010: Одисеја 2 од истиот автор

Тој филм може да го гледате само ако имате DVD-player
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Реалната ситуација е дека србија го изгуби косово и никој тука ништо не може да негира. Го изгубија многу пред 1999. Никој не им е крив на србите за нивната политика, која ги однесе скоро во пропаст.

Дали некогаш пак ќе си го земат тоа е друго прашање....
se e maslo na USA i na zapadot,a ne na Srbija.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.965
Поени од реакции
26.647
Алекс,
Треба да си снаодлив во ситуација. А не да идеш со глава низ ѕид....

Сами се криви.

Како викаат „Не дирај мечку у пи....“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom