Нова ГОДИНА - леле шо ќе облечам?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
ами сега гријава е ин...
маслинести бои се ин... шознам кај машките нема нешто стрикно
кај женските не се замарам...
п.с. ин е гравата да носат машките слаба, црна рокерска ... хехе
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Ја си купив тиркизно фустанче и сега неможам да најдам сребрени или сиви штикли. Ако има некој идеа кај можам да најдам нека пише.
Во 100 теми пишав :icon_lol:
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
темава е.....:tapp:
али ете имало и некој кои ги исполнуваат овие работи.Блазеси ви.:)
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Јас пижами најверојатно годинава.
Никогаш во животот не сум се замарала што ќе носам за Нова година.Ке отворам у шкаф, првата сукња и блуза што оди со неа, штикли и ај чао.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
koj uste se pali?

zarem ima uste luge so se palat okolu kic garderoba za nova godina?Ne ti e potrebna svetkava garderoba i provod za eden den ... sekoj den moze da ti bide nova godina ako znaes da go napravis takov:)
 
С

Сатори

Гостин
zarem ima uste luge so se palat okolu kic garderoba za nova godina?Ne ti e potrebna svetkava garderoba i provod za eden den ... sekoj den moze da ti bide nova godina ako znaes da go napravis takov:)
Еве, јас за Нова Година ќе се потрудам друг да запалам.

Приватната атмосфера секогаш нудела повеќе можности за тоа што да се облече.:pipi:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Фармерките што ги носам и во други денови, некоја блуза/дуксерка, патиките и јакната:)
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Ааааа за Нова Година одело од Битсијани:pos2::pos2::pos2:

Кошулка и фармерки ввобичаена кежуал варијанта не планирам нишо посебно:pipi:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Досега не сум дочекал Нова Година по боксерици:raz::raz:....видиш сеа ме стаивте на мислење:raz::raz:.
 

Valerija

I'm like an Angel
Член од
23 октомври 2008
Мислења
211
Поени од реакции
5
па што знам се уште има време, размислував за вилетова тоалета но не сум сигурна
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Уште немам ништо купено.
Изгледа ќе носам сукња и така некое блузе на рамчиња:wink:
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
18
Поени од реакции
1
Што луѓе бевте... Ако не ви се коментира темава не коментирајте... секој втор напишал дека не треба да се обрнува внимание на тоа Што ке се носи..нека си биде тоа ваш став,и не се мешајте во темава.
ЗАШТО- постојат луѓе кои имаат ретка способност секогаш да бидат средени, убави, позитивни,да зрачат со стил и да оставаат впечаток насекаде околу себе,и да ги отсаваат со подзинати усти тие како вас, на кои нажалост не им иде се од рака. За ваша информација, постојат настани и прилики, кога едноставно мора да блескаш, нешто како dress code што треба да се почитува. И ваквите форуми се супер за размена на идеи на креативните луѓе,да бидат поуспешни и во надоградувањето на стилот,мегудругото. ама нажалост, секој втор коментар е глупост на оние што немаат што да кажат и прават во животот.
не ми реплицирајте, давајте убави идеи...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
патики,кошулка и фармерки. Обична комбинација :) досега се купени само фармерките деновиве и патиките и кошулата :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не ми е толку важно како ќе сум облечен поважно е со кој ќе си.Не ме радува облеката леле купив нешто и готово па што ќе ти е таа облека ако немаш дружтво.На последно место ова го ставам сепак.Инаку што ќе носам сеуште не сум решил.Има време уште 10 дена.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom