Нирвана или ГНР

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
АнГеЛ напиша:
Па така мора и Motley Crue да ѓи мразам, па Vince Neil и Izzy се имаат спречкано и степано, ама мене ми се свиѓа музиката нивна и имам некои мислења за нив шо се добри

Ти мене да ми веруваш кога викам дека Axl се враќа и пак ќе стане цар на рокенролот, било кој да му свири во бендот.
Можеш и да ѓи провериш новите ствари од нив, ама ти изгледа не си толку за музиката, повеќе си за ламотење
Друже,на целиот свет му здодеа од the long wait за Chinese Democracy 10 години го прави албумот ебате!!!!се движел човекот до совршенство,абе ајде.....Сакаш да кажеш дека Madagascar,My Michelle и остали недовршени ствари се добри....Немој бе другар вака....Сум ги слушнал новите ствари од квази ГНР не се секирај,и право да ти кажам,ептен отракал Axl ако мисли дека прави музика...Со оној кокошкарот Buckethead се прави ли бенд...чак и тој ги батали не е више со нив ..Ако си фан на ГНР тогаш сигурно знаеш колку концерти има откажано Аксел последниве години.....
Ова со Motley Crue ти е капак на се!Човеку,причината заради која ГНР се толку обожавани е тоа што "наводно" го спасиле рокот од глам човечињата Motley Crue....
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
до некаде го спасиле, ама Нирвана им еба мамата на гламерите :))))
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
За тоа со глам рокерите имаш право донекаде, ама пак ќе кажам дека ја повеќе ја ценам самата музика. Има песни од Motley Crue шо мислам дека се многу добри и нема да го сменам тоа мислење заради нивниот имиџ, секакви ствари имало во тоа време.

А колку за информација Axl има спремено 30 и фазла песни, и некои се многу добри(Madagascar, Blues, Rhian And The Beduins, Better и др.). Едино има проблем со членовите, многу ѓи менува. А го имам гледано концертот во Германија годинава, закон е! И Sebastian Bach се појавува како гостин, баш на My Michelle (иначе не е нова, туку е од Appetite For Destruction). Така да сметам дека кога ќе ја среди убаво групата (уште не е средена) ќе го издаде новиот албум. Заради тоа мислам дека е и целото одложување.
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
АнГеЛ напиша:
). Едино има проблем со членовите, многу ѓи менува. А го имам гледано концертот во Германија годинава,..
Едино?! ЕДИНО?! Чоек, членојте не се чорапи да ги менвит коа сакат, ако не му го лижет газот со извинение!! Тој пеерот мислел цел живот дека е негова групата и си праел шо сакат. Дека Изи не си ошол поради Аксел, се лажите и то ептен! Самиот тој, а и Слеш имет изјавено дека Изи си ошол заради то шо неможел да го истрпит теророт на Аксел, неговата преокупираност со себе и шо ти јас знам таму..
Не го величи толку Аксел, зш сосема е спротивна вистината, - групата ја движеа другите членови, најубавите песни се издадени Изи ко беше во групата, ги пишеше најубајте текстој, а Аксел на „заебанција“ пред милиони обожаватели изјавуваше дека не постојт Paradise city и дека си ојт од групата, за после 3-4 дена да се вратит :lud: Аксел ако беше најдобриот фронтмен, популарноста на ГНР ќе останеше иста, па дури и поголема без разлика на другите членови и проблемите во групата.
Шо сакајте викајте, јас си го љубам Изи :wub:
бла.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
АнГеЛ напиша:
А го имам гледано концертот во Германија годинава, закон е! И Sebastian Bach се појавува како гостин, баш на My Michelle (иначе не е нова, туку е од Appetite For Destruction). .

u zivo ili na wdr???
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Не ми е јасно како може да се одлучи, помеѓу ГНР:zver: и Нирвана :zver: нешто посебно се и едните и другите... имаат оставено ОГРОМЕН ПЕЧАТ во развојот на рок музиката...

:bravo: :bravo:
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
LouWeed напиша:
u zivo ili na wdr???
на wdr, иначе го испуштив да го гледам во живо за 1 месец, во јуни беше концертот, а ја во јули дојдов, жив ќе се изедам

Ти го гледаше ли? Нели е закон?

За фановите на Izzy, знам како се чуствувате - и ја како помал имав некое слично мислење дека Izzy е уствари сржта на Gn'R, ама сватив дека ни ја, ни никој немало да ѓи знае и слуша нив ако не бил ѕверот на микрофонот, а ѕверот на гитарата ѓи направил само екстра-добри. Веројатно тие филмови му се увртеле и на Axl(башка и по распаѓањето нивно во 1989, он бил тој шо ѓи собрал пак), па решил да превземе контрола над бендот, што секако не наишло на одобрување од останатите. Затоа си заминал Izzy, а другите потпишале дека сите права над името му ѓи оставаат на Axl. Затоа и сега се тужат уствари, само он може да ги изедува старите песни, Slash не смее нота да исвири.

П.С. Не викам дека Izzy не пишувал песни, имал пишувано, ама тие шо ѓи напишал он се од Use Your Illusion I и II, од сигурни извори, некои 5-6-7 песни се негови дела. А од Appetite.. ви кажав како одело пишувањето...
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
АнГеЛ напиша:
на wdr, иначе го испуштив да го гледам во живо за 1 месец, во јуни беше концертот, а ја во јули дојдов, жив ќе се изедам

Ти го гледаше ли? Нели е закон?

.

da go gledav pred nekoja nedela-dve go dadoa.....:jaj:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
LouWeed напиша:
ipak axl i kurt se (bese) najgolemi pederi.......labilni licnosti!!!

како можеш да го ставаш курт во кош со идиот како аксл
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
абе сеа ти дека не му ја сакаш музиката на курт и одма ти е глуп човекот :)))
 
Член од
20 август 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
Cekaj malce

Гижо напиша:
како можеш да го ставаш курт во кош со идиот како аксл
i dvajcata se idioti edniot sto nesakase da slusa a drugiot sto nesakase da zivee I sto dobija so toa? Da razmislea malku Nirvana i GNR ke postoeja uste i ke pravea uste podobra muzika a ne vaka ke se raspravame koj e podobar
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
GA 90 напиша:
i dvajcata se idioti edniot sto nesakase da slusa a drugiot sto nesakase da zivee I sto dobija so toa? Da razmislea malku Nirvana i GNR ke postoeja uste i ke pravea uste podobra muzika a ne vaka ke se raspravame koj e podobar
Aко постоеја сеуште тогаш никој денес немаше да ги споменува... што направија Rolling stones? Направија eден куп нови албуми... и колку песни знаеш од новите? ниедна... а кој ќе ги заборави (I Can't Get No) Satisfaction, Angie, Hot Stuff, Respectable ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom