Нибиру, Сумериjци и Анунаки

F

FallenHypaspist

Гостин
Нибиру не постои.

Ако да, дај снимка од Хабл или друг веродостоен телескоп.
Ај баш ќе побарам.... иначе НАСА никогаш не би го означила тоа тело како Нубиру....или слично....Бидејќи паниката може да ја разнесе земјата пред да стигне и самата Нибиру.Така не барај барај документи од НАСА во кои би се содржал терминот ''Нибиру...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ок, немој само од Јупитер да ми дадеш и да кажеш дека тоа е Нибиру, барај :) - и ако нема од наса кој курац успеале да ја сликаат планетата која е неверојатно далеку т.е ако истата е блиску зошто не ја гледаат многумина?
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Слики сеуште не верувам дека ќе ти најдам...поточно и да најдам некаде ќе бидат фалш и неверодостојни....

Ете ова е една ситница што НАСА ја изјавила веројатно пред да биде запечатено откритието од страна на Масоните...

http://www.nasa.gov/home/hqnews/2005/jul/HQ_05209_10th_Planet.html

Доколку НАСА би ги тргнала овие информации од сајтот ќе се знае дека нешто стварно се случува....така да сега за сега не менува ништо во светот......:salut:


Можда и ова би те интересирало ако си веќе на ова..
http://www.xfacts.com/updates/planetx2008.html
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Глупо поврзани околности се само тоа, и зошто масоните би ја тргнале информацијата, и тие ќе погинат заедно со нас ако ја има.
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Епа гледај масоните ја тргнале информацијата од јавноста што не значи дека ја прогласиле за лажна и во своите кругови.Напротив во тајност се работи на ова.

Разгледај ги стварите пуштени од НАСА за Планетата Х.Ќе приметиш дека прво испадна со 90% сигурност дека откриле планета,па по некое време ќе го негираат тоа...ќе се држи во тајност се до последните моменти...

:smir:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Од која разумна причина? И тие ќе го загубат тоа што го имаат, нели :)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.952
Што има масоните да кријат шо да не се спасаат ???

Инаку за планетата кажуваа во една емисија дека таа планета НЕ постои:toe:
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Попрочитај ги моите неколку почетни постови...

Ти реков дека поради паниката мораат целата операција да ја вршат во тајност.Тие знаат што точно се наближува и што точно ќе се случи....расчитај се на велико и ќе видиш како јако се уклапаат стварите.

-На пример Сумерците рекле дека пред враќањето на Нибиру ќе има драстични временски непогодни промени.Тоа се веќе се случува нели?
-Според Нострадамус и Библијата на почетокот од Апокалипсата на небото ќе биде виден голем крст.Епа според Сумерците кога поминувала Нибиру од земјата се гледала како голем црвен крст.

Ова ти се само 2 примера додека има многу. Многу нешта поврзани со поезијата,митологијата,историјата,астронимијата,астрологијата итд итд..:tv:

Фараон - Тоа е нормално и јако логично...Такви информации одсекогаш имало,а верувај дека во наредните години ќе има тони и тони од такви информации кои го негираат ова..:smir:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
-На пример Сумерците рекле дека пред враќањето на Нибиру ќе има драстични временски непогодни промени.Тоа се веќе се случува нели?
-Според Нострадамус и Библијата на почетокот од Апокалипсата на небото ќе биде виден голем крст.Епа според Сумерците кога поминувала Нибиру од земјата се гледала како голем црвен крст.
Дај пишан Сумерски документ за тоа :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Зарем имаш Сумерски камени табли и папируси :vozbud:
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Сумерците не пишувале на папируси...
А камењата ми ги зедоа Масоните:D


Нема гение сум...чим сите копираат од мене и ставаат на јутуб значи гение сум...:toe::pos2:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Има милон вакви работи на нет, и највеќе што ме чуди ги даваат и по телевизи во САД. а не сум прочитал да предизвикале некои реакции кај луѓето, на пр. да се јавуваат по емисии, да паничат и сл.
Како и да е, повеќе работи се очекува (или барем така пишуваат дека се очекува) да се случат 2012 год. Од Нибиру, планетата што треба да не столчи. преку "чистењето со фотонска(исправете ме ако и го згрешив името) енегрија на целиот универзум кое ќе резултира со зголемување на нашата ДНК (имаше некои мерни единици), па се до предвидување на бројни економисти во светот, за поставување на нови режими во светот, пад на американската супериорност, и колапс на економијата.
Не знам што ќе се случи од сиве овие работи, ана сигурно е дека не сакам Нибиру да "помине" низ нашиот сончев систем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom