Нибиру, Сумериjци и Анунаки

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.282
Кога сме кај Атлантида, уште еден документарец за човек кој тврди дека има сеќавања од неговите минати животи. И дека во еден период живеел на Атлантида. Збори за 12 те фамилии кои ја населиле Атлантида и како тие луѓе биле наследници на Анунаки (биле мешани со нив). Инаку според неговите објаснувања човекот бил создаден од страна на Анунаките, да им служи ко работна сила. Бил создаден со промена на геномот на мајмун, и вкрстување на днк то на Анунаки со мајмун

Дали негде спомнува каде се наоѓала, отприлика?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.282
Има прилично издржана теорија која вели дека Атлантида е Окото на Сахара.
Го пратам ова све, многу одамна и сметам дека оваа теорија е веродостојна.

Така да, кратко кажано - лаже овој.

Мада, не е далеку уопште Окото на Сахара од локацијата која ја спомнува типов.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.570
Поени од реакции
17.969
Има прилично издржана теорија која вели дека Атлантида е Окото на Сахара.
Го пратам ова све, многу одамна и сметам дека оваа теорија е веродостојна.

Така да, кратко кажано - лаже овој.

Мада, не е далеку уопште Окото на Сахара од локацијата која ја спомнува типов.
Повеќе мислам дека се ориентира по тоа што пишал Платон за локацијата на Атлантида

Plato (through the character Critias in his dialogues) describes Atlantis as an island larger than Libya and Asia Minor put together, located in the Atlantic just beyond the Pillars of Hercules—generally assumed to mean the Strait of Gibraltar.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.282
Повеќе мислам дека се ориентира по тоа што пишал Платон за локацијата на Атлантида

Plato (through the character Critias in his dialogues) describes Atlantis as an island larger than Libya and Asia Minor put together, located in the Atlantic just beyond the Pillars of Hercules—generally assumed to mean the Strait of Gibraltar.
Teоријата за Окото на Сахара комплетно се потпира на Платон, односно на неговиот предок Солон.

 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.570
Поени од реакции
17.969
Teоријата за Окото на Сахара комплетно се потпира на Платон, односно на неговиот предок Солон.

Да, знам за Солон. Живеел некаде 600 години пне и бил дел од египетското општество. И кога ги прашувал Египќаните за Атлантида, тие му одговориле у смисол дека Атлантида исчезнала пред околу 9000 години. И врз база на тоа овој Хенкок си базира хипотеза дека причините за пропаст на Атлантида биле крај на ледено доба и огромни поплави, некаде пред околу 11.500 години од денес. Инаку ако е точно тоа дека Платон пишал дека локацијата на Атлантида била beyond the Pillars of Hercules тогаш Pillars of Hercules e

Автоматски споено мислење:

Локацијата од твоето видео се поклопува со неговото кажување
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.282
Mи личи лажно, како статуетките на луѓе што јаваат на диносауруси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom