Нибиру, Сумериjци и Анунаки

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.952
Сум гледал многу работи на нет во врска со Нибиру,колкава е кога ќе помине наводно Ватикан многу се интересирал за таа планета ,, Меѓутоа многу астрономи кажаа дека немало ваква планета:toe:Е сега дали лажале тоа ќе се дознае наредните години:helou:
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Фараон - Да повторам,тоа лажење се вика маскирање,додека тоа маскирање е принудно. Постои друштво наречено ''Слободни Археолози' .Што мислиш зошто се викаат така???:tv:
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297
Стварно нема смисла да оваа тема има само 3 страни. Ајде малку да ја живнеме. Еве видео превземено од темата "Човештво, теории на настанување"
Ме интересира која е врската/разликата помеѓу Анунаките и Нефилим ? Мислам дека Нефилим во библијата се претставени како џинови ? Некој што е навлезен во оваа тема и што се разбира од овие работи ако можи да ми пообјасни како стојат работите ?
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Стварно нема смисла да оваа тема има само 3 страни. Ајде малку да ја живнеме. Еве видео превземено од темата "Човештво, теории на настанување"
Ме интересира која е врската/разликата помеѓу Анунаките и Нефилим ? Мислам дека Нефилим во библијата се претставени како џинови ? Некој што е навлезен во оваа тема и што се разбира од овие работи ако можи да ми пообјасни како стојат работите ?
Одкако се створени адамовците и евите од страна на анунаките(тие што дојдоа од небото во превод) некои од нив виделе дека евите се многу убави :). Резултат од таа "љубов" се нефилимите, баш како што стои во библијата иако ја немам читано никогаш и немам намера освен одредени поглавја.
Одкако виделе што чудесии настанале овде на земјата решиле да уништат се овде на земја(потопот).
Ова е нешто од прилика, може да се надоврзе http://forum.kajgana.com/members/crusader.26994/ ако е уште на форумов. :)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Давајте информации многу се заинтересирав
 

Anti-Spam-Master

AntiSpamMaster
Член од
18 август 2011
Мислења
24
Поени од реакции
2
GreenRoot да ти најдам инфо деновиве? да ти докажам дека не постои иако навалуваш(јесте В.М е овде :) )
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Ајде В.М т.е. Anti-Spam-Master (31г. хахаха) дај некоја „шпекулација“ за Нибиру смртно ме интересира што факти ке прикажиш
 

Anti-Spam-Master

AntiSpamMaster
Член од
18 август 2011
Мислења
24
Поени од реакции
2
Не можам денес пошто интернетот не ми чини постојано паѓа но утре ќе се потрудам да седнам да побарам, а за годините ти уживај си друже тоа е моја работа. Peace In and Out :D
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Воена тајна - Нибиру
Непознат вселенски објект веќе 4000 години, со вселенска брзина лета накај Земјата и точно за две години во февруари 2013 тој објект ќе се наоѓа на голема близина од нашата планета. Астронoмите објаснуваат дека таа огромна планета патува низ вселената, но какви непријатности ќе ни донесе погледнете го видеото ...
http://mystodonia.com/galaksija/167-voena-tajna-nibiru
 

Anti-Spam-Master

AntiSpamMaster
Член од
18 август 2011
Мислења
24
Поени од реакции
2
Не знам како ќе ме гледате после ова што ќе го кажам но еве:
Единствена причина поради која почнав да се сомневам во оваа надводна планета нибиру е дискусијата за 2012 и за крај на светот кога се велеше дека нибиру е навлезена во гравитационото поле на земјава и дека во 2012 на 21 декември ќе не удри. Тогаш почнав да објаснувам дека ако има туѓо тело во гравитационото поле на земјава тоа ќе се чувствува и ќе предизвика големи последици како што се случува со месечината. Сите земјотреси или поместувања на тектонските плочи се настанати поради гравитацијата со која месечината не развлекува како што ротира околу земјата. Не сакам да излезам како кукавица или дека се правам дека сум во право за се но ова е она што ме поттикна да верувам во непостоењето на оваа планета.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Никој не те гледа како кукавица(за тоа е форумов за да споделиме различни меслења).Дај линк од каде си добил таква вест
 

Anti-Spam-Master

AntiSpamMaster
Член од
18 август 2011
Мислења
24
Поени од реакции
2
Побарај ја темата за 2012 за крај на светот на форумов и ќе видиш за што зборувам
 
Член од
17 ноември 2010
Мислења
32
Поени од реакции
2
Ги Прочитав сите постови ,и теорија дека ние сме генетички инжењеринг на некоја напредна цвилизација е многу голема глупост,не мора да верувате во се што ке ви сервираат Американците,тоа дека сме Генетички инжињеринг,го кажуваа на документарците од Хистори Антички вонземјани,кој ради профит Хистори малку претерал со документарците,али дајте му на народтот што сака нека слушне.
Малку помалку се зборува дека на земјата има постари цивилизцаии од Сумерите,кој биле и далеку понапредни од нив,Сумерите се стара цивлизација која Живеела 5000 п.н.е или за време на познатиот потоп од библијата(ко е докажан дека се случил), во деенсшна урција имате стари цивлизаци кој живееле 12 000 год пред нашата ера,а тоа е 7000 год пред сумерите,истот е и во кина јапонија,америка,египет кој од секогаш не бил пустина,во египет е најдена остатоци од стара цивлизиација која имала познавањ од астрономија многу добро,а е стара помегу 25000- 30000 години.Проблемот е што научниците од некоа причина не сакат тоа да го сервираат на јавноста,но не значни дека не е така,и порано летањето со авион било невозможно, и сметано за гавлоска работа па није денес летаме до него.
Една од најстарите цивлизации Индиа,и во споредба со денешно време како што белците ги има по цел свет и сме најбројни по боја на кожа,така во минатото биле Индиците за кој и денс низ цел свет индици,во не толкав број.
Во последните неколку години е вршено испитување врз ромите низ цел свет за да се утврди нивното потекло,зашто ги има насекаде а немат држава ниту низ историјата имало држава на ромите ,па било малку чудоно зошто и како е така,порано се сметаше дека ромите водат потекло од Египет и ги нарекува египјани,но тоа е доста погрешно толкување,според сите днк анализи утврдени на ромите од цел свет и споредено со днк на денешните индици има 100% пклопување,дека станува збор за иста група на луге,тоа е една голема потврда дека Индиската цивилзација била доста напредна и голема,и дека завршува со нуклеарна војна,опишани во индиските епови,Рамајана,и Махабхарата.
Така да теоријата дека ние сме цивилизација сара само 7000 год е многу смешна,и не држе вода.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ги Прочитав сите постови ,и теорија дека ние сме генетички инжењеринг на некоја напредна цвилизација е многу голема глупост,не мора да верувате во се што ке ви сервираат Американците,тоа дека сме Генетички инжињеринг,го кажуваа на документарците од Хистори Антички вонземјани,кој ради профит Хистори малку претерал со документарците,али дајте му на народтот што сака нека слушне.
Првите такви објасненија ги даваат античките култури, albeit ептен симболички удавено. Уште од 20 години на минатиот век се третира таква теорија, која тек станува по-популарна во 50те (поради поедини аномалии забележани на Месечината и Марс - поради што и голем акцент да се извршат истражувања баш на тие тела). Американците не популаризирале ништо. Колку што имам истражувано, првите вакви теории доаѓаат од Советска Русија, не од Америка.

Ancient Aliens ти е апла нов продукт за да го цитираш како извор на таа теорија. Ама ајде, простено ти е, не си читал доволно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom