Не сум личност за врска?

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
Хаха...im sorry man :D

те варала,или веќе некој и направил sugar walls ? :D
Е ова е веќе злобно!!(n)
Freedy T.
Следниот пат кога ќе се случи ова, најди мали маченца, облечи војнички чизми, заѕвони ѝ на врата и почни да ги гмечиш со сета сила притоа дерејќи се на цел глас : "Види шо ме натера да правам! ТИ си крива, душата на мачињава е на твојата глава!!!"
Или може да одиш да пиеш 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 пијачки и да си продолжиш со животот.
П.С.
Ако го направиш првото, обавезно сними го и сподели ја снимката те молам(y)
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Е ова е веќе злобно!!(n)
Freedy T.
Следниот пат кога ќе се случи ова, најди мали маченца, облечи војнички чизми, заѕвони ѝ на врата и почни да ги гмечиш со сета сила притоа дерејќи се на цел глас : "Види шо ме натера да правам! ТИ си крива, душата на мачињава е на твојата глава!!!"
Или може да одиш да пиеш 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 пијачки и да си продолжиш со животот.
П.С.
Ако го направиш првото, обавезно сними го и сподели ја снимката те молам(y)
Хаха...или,ко еден мој другар,што им правеше на тие што ќе го баталеа,ќе се качеше на една куќарка во маало,и им викаше-или ќе бидеш со мене,или ќе се фрлам !! и овие немој те молам добро,и ќе се расплачат,ќе се симне и ке се лапаат :pos::pos:

си играме мајтап на негова мака...
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Според мене кога некој ќе ми кажe не сум јас личност за врскa, тоа го толкувам или како: не сакам да бидам во врска со тебе или како:емотивно сум оштетен од претходната врска па веќе не размислувам за други - кое патем е многу патетично, особено ако поминало доста време.
Како и секој друг преферирам директно да ми каже што е работата место да настапи индиректно.
Бидејќи ја сум човек кој ги сака врските и ужива во нив, не можам да ги сфатам оние кои размислуваат обратно.Не дека се осеќам како пола човек кога сум сама, ама би сакала да имам некој на кого би кажала те сакам и заедно со него да се наградувам како личност минувајќи низ секакви перипетии.
 

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
Да ги чују ваши ставови и дали мислите дека само треба да се најде права особа или едноставно ако е некој так'в не може да се смени? :)
Е ако си 17-18 години ти шо очекуваш? Абе тие мрсоли средношколки, "тинејџери" па се лигават, па плачат, демек ох љубовта ме јаде, ега те пушка прониже. Инаку според мене ја неќам врски за лигавење и оставање срциња и кисови на фејсбук профили, лајкови чуда, девојкати престанала да ја мава детинската работа у гравата си оди факултет, одморче, прошетка, паметни зборови, људски зборови, сериозен муабет е дел од секоја нормална врска, и ја би сакал таква...
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Нема потреба партнерот во случајов кај мене партнерката да се променува.
Може само да се сугерира за работи кои не нервираат пример по малку, па да не се повторат во иднина, за општо добро на двајцата. Да барам рапидни промени, прави она, не прави ова, подобро ич да ја немам за девојка. Треба да се научиме партнерите да ги прифаќаме како такви, се разбира доколку ни одговараат и сакаме да бидиме со нив, во тоа е убавината на врската.
Што би било ако сега јас се запнам, ти девојче слушај активно Радиохед, Интерпол, Блок Аут, за ко че бидиме заедно да си прајме муабет за бендовиве. Или сакај псајхо хорор филмови како мене да имаме заедничка тема или не носи белезици, обетки и слично. Обично ако се обидуваме да ги сменуваме во некое однесување, тоа го правиме како што нас ни одговара, да бидат како нас, а во случајов би се запрашале тогаш зошто ни е врската со партнер кој сакаме да биди како нас. Биди си сам доволен за себе и онаа фразана forever alone, не од што си закочен, туку од што пребираш.
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Е ако си 17-18 години ти шо очекуваш? Абе тие мрсоли средношколки, "тинејџери" па се лигават, па плачат, демек ох љубовта ме јаде, ега те пушка прониже. Инаку според мене ја неќам врски за лигавење и оставање срциња и кисови на фејсбук профили, лајкови чуда, девојкати престанала да ја мава детинската работа у гравата си оди факултет, одморче, прошетка, паметни зборови, људски зборови, сериозен муабет е дел од секоја нормална врска, и ја би сакал таква...
Па збору за туј нормалну врску не мора да е озбиљна него едноствно да ти е предизвик тј човек у сваку смислу.Да можеш да правиш некој нормалан муабет а не само некои површни ствари.


Нема потреба партнерот во случајов кај мене партнерката да се променува.
Може само да се сугерира за работи кои не нервираат пример по малку, па да не се повторат во иднина, за општо добро на двајцата. Да барам рапидни промени, прави она, не прави ова, подобро ич да ја немам за девојка. Треба да се научиме партнерите да ги прифаќаме како такви, се разбира доколку ни одговараат и сакаме да бидиме со нив, во тоа е убавината на врската.
Што би било ако сега јас се запнам, ти девојче слушај активно Радиохед, Интерпол, Блок Аут, за ко че бидиме заедно да си прајме муабет за бендовиве. Или сакај псајхо хорор филмови како мене да имаме заедничка тема или не носи белезици, обетки и слично. Обично ако се обидуваме да ги сменуваме во некое однесување, тоа го правиме како што нас ни одговара, да бидат како нас, а во случајов би се запрашале тогаш зошто ни е врската со партнер кој сакаме да биди како нас. Биди си сам доволен за себе и онаа фразана forever alone, не од што си закочен, туку од што пребираш.

Ако покушавамо да гу сменимо особу нема да биде тај особа више.А нас не е привлекла бш тај њина специфичност :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.749
Tool 1995, ви Кумановке сте много опасне женске....

Не ти ни требан сега врска уживај во младоста, има време кога некој ќе ти го врзе в крпче срцето и ќе те седне кај што се седнува ;)
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Tool 1995, ви Кумановке сте много опасне женске....

Не ти ни требан сега врска уживај во младоста, има време кога некој ќе ти го врзе в крпче срцето и ќе те седне кај што се седнува ;)
Опасни опасни :cool:
Иначе надам се стварно а у младост уживам поштено.
 
B

Black Guard

Гостин
Јас сум таков,најдолгата врска ми траела 3 дена и толку.Што да правам,ме гуши.А за брак,подобро да не споменувам.
Вистинска личност имам сретнатно,ама да си ја ограничувам слободата со врска несакам

Јас 3 недели али стварно праксата ми покажа дека сексбадис е многу подобра опција...додека не се омажат, само што ти грешно гледаш на врската-не е ограничување на слобода туку повеќе како земање обврска т.е даваш збор и ќе го одржиш и точка,затоа јас неќам врска бидејќи неќам да мамам,да играм прљаво а и засега добро ми е вака.

Кумановче, ќе си најдеш дечка, што ќе те сака и чува, let it go with the flow. ;)
Беќар бе:)
--- надополнето: 13 август 2012 во 16:01 ---
Још не си нашла правог Афганистанца.
Избегнувајте афганистанци,барем за брак и наслество верувајте У-238 не е играчка проклети 60 000 долари годишно,ма така им треба лаком гз два кура прима.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А иначе најјако ми е кога некој ќе рече “Не сум за врска“ и после две недели фаќа дечко/девојка...:pos: Добро бе М.М.Е кој прв почна? :ROFLMAO:
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Не сум личност за врска, целиот сум без врска..:pos: Ако "некогаш" ми тргне ќе се пофалам по некоја од темиве, може ќе бидам активен во овој подфорум кој ич не го посетувам. :D
Иначе во цел подфорум, само во оваа тема се пронаоѓам, е ок бе и во некој други ама ќе ќутам.
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Не сум личност за врска, целиот сум без врска..:pos: Ако "некогаш" ми тргне ќе се пофалам по некоја од темиве, може ќе бидам активен во овој подфорум кој ич не го посетувам. :D
Иначе во цел подфорум, само во оваа тема се пронаоѓам, е ок бе и во некој други ама ќе ќутам.
Видиш имало нешто и за тебе :D
 
П

Пепси_

Гостин
епа сеа не може секој да е за врска на пример ја не носам врска пошто ме фаќа склет на вратот.Плус врска сериозна (незнам што подразбираш под тоа сериозна) на 17-8 години што ќе ти е кога нај многу треба да експериментираш и да видиш што карактери има и кој што како ти одговара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom