Не сум личност за врска?

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Хаха...или,ко еден мој другар,што им правеше на тие што ќе го баталеа,ќе се качеше на една куќарка во маало,и им викаше-или ќе бидеш со мене,или ќе се фрлам !! и овие немој те молам добро,и ќе се расплачат,ќе се симне и ке се лапаат :pos::pos:

си играме мајтап на негова мака...
:pos:

иначе и јас се чувствувам како да ме гуши некој, сум навикнат на слобода и всушност ме нервира и мобилниот кога ми ѕвони, без разлика кој и да ме бара :)
 
Член од
25 март 2012
Мислења
59
Поени од реакции
12
Pool 1995, сакаш дечко? Тука е анунаки :D запознање дружење и ќе видиме ....... :love: :giggle:
 
F

FARANG

Гостин
Been there done that... Sega samo ako mi se uklapa u moja shema. Ako ne there is plenty of fish in the sea. Imam devojka koja e dosta pomlada od mene i koga sme zaedno super ni e. Koga sum otsuten a toa e dosta cesto togas sto brkam na strana si e moja rabota a isto vazi i za nea. Otvorena vrska, nekako bez vrska ama jebi ga taka mi e najubavo
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Замислете сега една ситуација. Што ако биле и останеле такви вашите родители. Ау, колку помалку членови ќе имаше на форумов...:гик:
Прво, мислев до годините е, мали се децава, шо ќе им се врски. Потоа ми текна дека во денешно време нема веќе невини средношколци, за основците не знам баш до каде се, па ги тргнав на страна годините. Сигурно не се тие пресуден фактор за вака ладна младина. Ама добро, правете како ви е ќејф на душата и гледајте се` што правите вистински да ве исполнува. Нема врска и ако е тоа поминат голем дел партнери од ваша и поблиските други генерации, со кои не би се "врзувале" на подолго од една вечер, за да не ви одземат многу од скапоценото време. Времето е пари, не е мајтап.
А јас... па јас сум ви од оние помутавите, што се личности за врска. За мене нема ништо поубаво од долго време поминато со сакан човек и делење со него се` што имаме и немаме. Ама ајде да не ја тупам многу. Не го разбирате вие тоа, не сме растеле со исти цртани филмови.:love:
 
F

FARANG

Гостин
Замислете сега една ситуација. Што ако биле и останеле такви вашите родители. Ау, колку помалку членови ќе имаше на форумов...:гик:
Прво, мислев до годините е, мали се децава, шо ќе им се врски. Потоа ми текна дека во денешно време нема веќе невини средношколци, за основците не знам баш до каде се, па ги тргнав на страна годините. Сигурно не се тие пресуден фактор за вака ладна младина. Ама добро, правете како ви е ќејф на душата и гледајте се` што правите вистински да ве исполнува. Нема врска и ако е тоа поминат голем дел партнери од ваша и поблиските други генерации, со кои не би се "врзувале" на подолго од една вечер, за да не ви одземат многу од скапоценото време. Времето е пари, не е мајтап.
А јас... па јас сум ви од оние помутавите, што се личности за врска. За мене нема ништо поубаво од долго време поминато со сакан човек и делење со него се` што имаме и немаме. Ама ајде да не ја тупам многу. Не го разбирате вие тоа, не сме растеле со исти цртани филмови.:love:
Nisto strasno i vaka i taka be Divajn. Lets agree to disagree ili ko so vikas ti razlicni crtani filmovi mozebi. Sekoj ima eden zivot i treba da resi kako saka da go izzivee. Ti si odbrala taka jas sum si obral vaka. Inace nema vrska godinite jas sum 30 i nesto i vaka mi e najubavo. Toa sto mojve odbrale drugo nesto na vremeto neznaci deka denes mora i jas taka. Na kraj krajeva koj znae jas ne rekov deka ne planiram da imam deca, ke imam podocna. Jas najverojatno ke zavrsam vo Azija a tuka da se ima relativno pomlada partnerka e sosema normalno duri ete i da ne zavrsam tamu po se izgleda azijatka ke si zemam za zena, ednostavno najprivlecni mi se.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Nisto strasno i vaka i taka be Divajn. Lets agree to disagree ili ko so vikas ti razlicni crtani filmovi mozebi. Sekoj ima eden zivot i treba da resi kako saka da go izzivee. Ti si odbrala taka jas sum si obral vaka. Inace nema vrska godinite jas sum 30 i nesto i vaka mi e najubavo. Toa sto mojve odbrale drugo nesto na vremeto neznaci deka denes mora i jas taka. Na kraj krajeva koj znae jas ne rekov deka ne planiram da imam deca, ke imam podocna. Jas najverojatno ke zavrsam vo Azija a tuka da se ima relativno pomlada partnerka e sosema normalno duri ete i da ne zavrsam tamu po se izgleda azijatka ke si zemam za zena, ednostavno najprivlecni mi se.
30 и нешто? Јас осумнаесгодишно те замислив.:confused:
Па ајде штом си толкав, биди поразбран барем. И тоа го учевме од цртаните. Не кажав ништо навредливо или осудувачки... барем не директно.:oops: Малку ми е криво што е така, што се немаат и не се искусуваат тие најбогати и најисполнувачки моменти, денови, месеци и години. Од тоа произлегуваат навистина многу бесчуствителни деца т.е. луѓе. Па и од тие луѓе, утре-задутре други такви па и полоши деца. Не сите нормално, но поголем дел и тоа како.
Секако дека секој за себе, но општо гледано, ситуацијава е одвратна. Живееме во свет кој го вртат само парите и сексот, а тоа дури и ти ќе признаеш дека не чини. Моментално ве задоволуваат, но долгорочно ве оставаат незадоволени, празни, разочарани и осамени.
 
F

FARANG

Гостин
Ne me navredi, te citirav posto pretpostavuvav deka mislis deka sum pomlad. Sekoj ima svoj film, svoj zivot i pravo da go zivee kako saka. Jasno mi e sto go vrti svetot ama mene toa bas i ne mi preci i ne me zasega.

Ne misam deka dologorcno ke bidam nezadovolen ko sto vikas, naprotiv jas sum si potpolno sreken sega a znam deka taka ke bide i vo idnina. Okulu decata misam deka toa e do roditelite kako ke gi vospitaat i sekako do niv samite
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Pool 1995, сакаш дечко? Тука е анунаки :D запознање дружење и ќе видиме ....... :love: :giggle:
Нејќу дечка :D

Замислете сега една ситуација. Што ако биле и останеле такви вашите родители. Ау, колку помалку членови ќе имаше на форумов...:гик:
Прво, мислев до годините е, мали се децава, шо ќе им се врски. Потоа ми текна дека во денешно време нема веќе невини средношколци, за основците не знам баш до каде се, па ги тргнав на страна годините. Сигурно не се тие пресуден фактор за вака ладна младина. Ама добро, правете како ви е ќејф на душата и гледајте се` што правите вистински да ве исполнува. Нема врска и ако е тоа поминат голем дел партнери од ваша и поблиските други генерации, со кои не би се "врзувале" на подолго од една вечер, за да не ви одземат многу од скапоценото време. Времето е пари, не е мајтап.
А јас... па јас сум ви од оние помутавите, што се личности за врска. За мене нема ништо поубаво од долго време поминато со сакан човек и делење со него се` што имаме и немаме. Ама ајде да не ја тупам многу. Не го разбирате вие тоа, не сме растеле со исти цртани филмови.:love:
Не мора да значи дека сви су исти.Не е исто некој да си гу сака и цени своју слободу и да биде толко слободан у размислувања на туј тему па да експериментира и све да проба сс обзир на тој дека младина е много напредна и дека граница на прв сексуалан однос е поместена на 14 године.Од туј страну гледано слободни су много.
Ама некој едноставно си гу поштуе своју слободу и мисли дека нема особа како њега.А и да се најде тај особа каква би била тај ''врска''?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Tool 1995, ви Кумановке сте много опасне женске....

Не ти ни требан сега врска уживај во младоста, има време кога некој ќе ти го врзе в крпче срцето и ќе те седне кај што се седнува ;)
Не су опасне..почепене су (на кумановски) Чепли,спонзоруши..литературно.
--- надополнето: 16 август 2012 во 18:03 ---
Опасни опасни :cool:
Иначе надам се стварно а у младост уживам поштено.
Без увреду девојче,ама ви женски на твоју бш взраст,ако знаете што сакате ја главу сечу..замишљавате секако у Лондон да сте,на вас мушко неможе да ви угоди..много гледате тија серие странски,а сга сс турски скроз се дотепасте.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Не су опасне..почепене су (на кумановски) Чепли,спонзоруши..литературно.
--- надополнето: 16 август 2012 во 18:03 ---


Без увреду девојче,ама ви женски на твоју бш взраст,ако знаете што сакате ја главу сечу..замишљавате секако у Лондон да сте,на вас мушко неможе да ви угоди..много гледате тија серие странски,а сга сс турски скроз се дотепасте.
Не е такво девојче она бе..:D
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Не су опасне..почепене су (на кумановски) Чепли,спонзоруши..литературно.
--- надополнето: 16 август 2012 во 18:03 ---


Без увреду девојче,ама ви женски на твоју бш взраст,ако знаете што сакате ја главу сечу..замишљавате секако у Лондон да сте,на вас мушко неможе да ви угоди..много гледате тија серие странски,а сга сс турски скроз се дотепасте.
Кумановац можда пуно ама свугде има изузетци.А иначе слика за врске не ми е створена од серие зашто телевизор не гледам.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ne me navredi, te citirav posto pretpostavuvav deka mislis deka sum pomlad. Sekoj ima svoj film, svoj zivot i pravo da go zivee kako saka. Jasno mi e sto go vrti svetot ama mene toa bas i ne mi preci i ne me zasega.

Ne misam deka dologorcno ke bidam nezadovolen ko sto vikas, naprotiv jas sum si potpolno sreken sega a znam deka taka ke bide i vo idnina. Okulu decata misam deka toa e do roditelite kako ke gi vospitaat i sekako do niv samite
Да де. Како ќе воспиташ ти дете да биде поинакво од тебе? А ако е како тебе, ете ти како се множите. :)
Иначе... веројатно има луѓе кои се родени да можат цел живот да бидат сами или така успешно да се програмираат дека денес сакаат едно, а веќе утре сосем друго. Добро е да си таков, дури и ти завидувам.

Не мора да значи дека сви су исти.Не е исто некој да си гу сака и цени своју слободу и да биде толко слободан у размислувања на туј тему па да експериментира и све да проба сс обзир на тој дека младина е много напредна и дека граница на прв сексуалан однос е поместена на 14 године.Од туј страну гледано слободни су много.
Ама некој едноставно си гу поштуе своју слободу и мисли дека нема особа како њега.А и да се најде тај особа каква би била тај ''врска''?
Одиш на училиште воопшто? Или и тоа не го правиш бидејќи сакаш да експериментираш со својата слобода? Ако одиш... учиш Македонски јазик? Ако учиш, не си научила досега да го зборуваш и пишуваш? Или така слободна уживаш да иритираш со кумановскиот дијалект кој ми ги пара очите додека го прочитам?
Туку, прибидејќи сама знаеш колку е поместена границата на првиот сексуален однос, па веројатно си и ти многу напредна, можам да кажам дека јасен е твојов случај. Само не ја сфаќам поентата на темава. Сакаше да се пофалиш, да најдеш истомисленици со кои би напредувале заедно или озбилно те интересира дали ќе се смениш некогаш? Ако е третото - не златна, ти никогаш нема да се смениш. А секако ако некое чудо те смени, нема да имаш врска или брак со некој како тебе. Ќе биде тој некој тотално спротивен човек, греота.:(

п.с. Заборавив... не се секирај, има многу како тебе. Не ги знаеш веројатно затоа што не се експонираат до овој степен.:гик:
 
F

FARANG

Гостин
Да де. Како ќе воспиташ ти дете да биде поинакво од тебе? А ако е како тебе, ете ти како се множите. :)
Иначе... веројатно има луѓе кои се родени да можат цел живот да бидат сами или така успешно да се програмираат дека денес сакаат едно, а веќе утре сосем друго. Добро е да си таков, дури и ти завидувам.
Divajn prvata recenica sto ja napisav bese Been there done that... Znam tocno kako e da se ima dolga vrska, sum gi doziveal gore dole site tie momenti sto gi spomnuvas (so isklucok na deca) taka da znam kako e. Za razlika od tebe sum imal i takov i vakov zivot, odbiram vakov. Mojve se 35+ god u brak i ne pamtam ednas da se skarale ili nekoj da vika po nekogo. Za mene se napravile se zrtvuvavle na postari godini da dojdat vo stranstvo da mi pruzat podobar zivot, da investiraat vo mojata idnina. Pa ete spored tebe jas ispadnav 'losh' sto e najtragicno ti mene ne mi ni poznavas, me znaes od nekolku postovi ovde a onaka tipicno balkanski me gledas so predzir i me osuduvas samo deka sum odlucil da ziveam porazlicno od tebe. Neznam zosto si ja zemas taa sloboda da glumis moralen policaec koga nemas poima kako mi e mene organiziran i osmislen zivotot. Na kraj krajeva jas kako sto ti kazav sum zadovolen i sum procenil deka vaka e podobro za mene. Kazi mi ti mene kolku luge okulu tebe znaes sto se iskrajno srekni? Sto se izziveani sto ne gi maci pomislata sta bi bilo kad bi bilo? Kazi mi ti mene dali ne kopnees za pogolema sloboda ako nisto drugo od vreme na vreme?

Kako ke go vospitam deteto, hm bas onaka kako sto mislam deka treba. Sigurno nema u javna kuka da go nosam na 18ti rodenden lol. Za razlika od mnogute koj se zele so prvata devojka ili bilo non stop vo dolgi vrski jas ke bidam izzivean koga ke stapam vo brak. Se ke mi bide pominato i koga ke ja najdam vistinskata ke uzivam vo toa. Drugite raboti koj se preduslov za dobar brak mi se dovolno sredeni taka da jas ti garantiram deka ke bidam podobar roditel od bilo koj sto ziveel ko tebe. Ne e toa tesko be Divajn potrebno e da se ima volja i sredstva a jas gi imam dvete. I da mozam da se programiram da smenam brzina i tempo na ziveenje da smenam zivotna sredina, da smenam struka, da smenam ishrana.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom