(Не) Требаше... - се каете ли за нешто?

Член од
12 март 2010
Мислења
389
Поени од реакции
42
Не се каам за ништо што сум направил. Јебига се ла ви. Каењето не помага. Тоа е само школо за да не ја повториме пак грешката. Ако постојано се каеме зе се и сешто само губиме самодоверба и сме несигурни во донесување на одлуки.
 
К

Кики.

Гостин
за многу работи се каам, ама времето да се врати - не може. сум направила некои многу лоши одлуки, ама тоа е тоа - не може да се смени ништо. пробувам да не се нервирам за вакви работи - најверојатно така требало да биде.:jaj:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
...Не се каам за нешто што сум направила, во моментот сум мислела дека така е најдобро...без разлика дали е направена грешна проценка или не:toe:
Јез да некат ќе си речам, Абе требаше да.... али тоа ништо не менува...‘‘требаше‘‘, така да... Не се каам за ништо, учиме од грешките!!!:)
 
M

Mussolini

Гостин
за многу работи се каам, ама времето да се врати - не може. сум направила некои многу лоши одлуки, ама тоа е тоа - не може да се смени ништо. пробувам да не се нервирам за вакви работи - најверојатно така требало да биде.:jaj:
Се шо се случува е резултат на нашите гршки и одлуки а не на тоа шо на некој начин ти мислеш оти е пишано оти ништо нее напишено... Секоја една работа може да се спрече или направе ако се реагира на правилен начин. Напишана е само една работа. мислам дека добео знаеш за шо говорам... :smir:

он топик
доста се работите за кои шо се каам... :( не дека ми текнуват у моментот ама коо ке ми текнат секак ке се вратам за да ги напишам :pipi:
 

Марко!

Алфа
Член од
6 февруари 2010
Мислења
272
Поени од реакции
14
Како и да е, подобро да се каам за она што сум го направил отколку за она што не сум го направил - тоа е една од моите животни дефиниции.Многу повеќе ќе се каам ако не направам нешто што сакам да го направам и имам добро чувство за тоа.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Каам се шо не извадих подобар тест хемија хахахах
 
Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
Не верувам дека има некој кој воопшто не се покајал во својот живот..ако не често, некогаш сигурно сме рекле: “Леле..тоа не ми требаше“. Секој прави грешки, секој без размислување направил нешто, зборува и за мала, не толку битна работа.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
може се каам за многу работи ама сето тоа го притискам во себе, а не да се жалам ко што прават повеќето, оти знам што сум направил....сум направил. нема машина што може да го врати времето
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Се каам ради тоа шо се упишав у Борис на правен смер. Не само дека избрав правен,туку воопшто дека се упишав таму. Сеа сакам нешто сосема петнаесто да напраам од себе утре,ама к*рац. Е тоа,тоа ми е најголемата грешка во животов и за тоа најмногу се каам. :zid:
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Za mnogu raboti i odluki , si ja k'cam glavata od zid sekojden zaradi toa .. ali jbg , nikoj nema time machine , neli ?
 
С

Спенсер

Гостин
Се каам ради тоа шо се упишав у Борис на правен смер. Не само дека избрав правен,туку воопшто дека се упишав таму. Сеа сакам нешто сосема петнаесто да напраам од себе утре,ама к*рац. Е тоа,тоа ми е најголемата грешка во животов и за тоа најмногу се каам. :zid:
можеш да се запишеш во друго школо... некои и тоа го прават...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Сега за сега да се каам за нешто сериозно во смисол на животна одлука во која многу сум можел да добијам или изгубам не сум се каел, но се каам пример за некои работи што сум ги кажал на одредени луѓе и отпосле да се каам.
 
T

TaMчЕ

Гостин
Нема ден да помине а да не се каам за некоја глупост што сум ја направила...најчесто се зборовите што ги кажувам во моменти на нервоза на некој што го сакам многу....
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.491
Да се каам,ама отишла веќе таа,нема враќање
 

Kajgana Shop

На врв Bottom