Нешто за тинејџерите и општо за тие без „мозок“...

Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Во последно време гледам многу е актуелно да се понашаш како гангстер и овие недокваканиве мислат дека тоа е кул...Пред некој ден паднавме на муабет за некои девојчиња и добив коментар демек „не ја пипај неа ќе ти прават проблем“ мене такви работи многу ме пиздат и јас тогаш прашав „кој ќе ми прави проблем“ зарем овие сељаци ги поседуваат женските во скапанава држава...Друга работа е тоа што на пример овој им се „курчел“ (како што се изразуваат они) и сеа ај идеме да го тепаме,па чекај бе ало ова не е тунгузија па така да се однесуваме не цивилизирано и така секој ден кога и да излезам се прават низа муабети за кој кого тепал кој кого требало да тепа мислам проста маса го прави тоа.Излегуваш во град здогледуваш некоја цура онака ти се допаднала и и“ се пушташ,си правите муабет и само некои 2-3 СЕЉАЧИШТА те гледаат накриво можда ќе ти префрлат нешто и за 2 минути си се нашол во беља...Зошто???Мислам кој е проблемот...Вакво нешто му се случи на еден мој добар другар така излагајќи во град со цел да се забавува се врати со пукнат нос поради вакви гомна со кои е пун градов до грло,после некое време дечково падна во депресија несакаше да излегува во град пошто он мирен и викаше „ова не е држава неможеш слободно да се шеташ ова она“ и неможевме да го убедиме човеков да излеземе во град и да си поминеме убаво со некои згодни маци.И една работа која највеќе ме пизди се овие МЗТ ЦПБ па добро бе луѓе до кога ќе се делите до кога???Ист народ а се колат се тепаат поради глупости ПРОСТА МАСА ДА ВИ ГО ЕБАМ НАРОДОТ ЗАТОА СИТЕ ЌЕ НЕ ДУПАТ ОД НАДВОР...Ај се изнервирав сеа ,мислења брзо!!! :D
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мене најјако ми е како на Фејсбук (и тоа не се тинејџери) сите стискаат ми се допаѓа на страни со следната содржина: “Леле колку пијам“. “Алкохол“. “Немам јетра“, “Би можел да бидам нормален, ама тоа е досадно“, “Јадам“, “Леле колку сум луд/а“, “Не учам“, “Ме мрзи да учам“... Мислам ок, ај на една, две да стиснеш лајк, има некои смешни, ама секоја група и лајк, па и статус да ти биде за тоа... Мислам сериозно дај олабавете, ок, имате исполнет живот на Фејсбук каде сите сте фраери и фраерки, не учите, секој викенд љокате, не сте нормални, живеете бесно, а бе Линдзи Лохан може да ви позавиди...:facepalm: Олабавете. Во суштина не ми смета кој што сака нека си прави во животот, ама не мора јас и останатите 5000 секој ден да читаат за тоа. Среќа постои копчето hide.
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Мене најјако ми е како на Фејсбук (и тоа не се тинејџери) сите стискаат ми се допаѓа на страни со следната содржина: “Леле колку пијам“. “Алкохол“. “Немам јетра“, “Би можел да бидам нормален, ама тоа е досадно“, “Јадам“, “Леле колку сум луд/а“, “Не учам“, “Ме мрзи да учам“... Мислам ок, ај на една, две да стиснеш лајк, има некои смешни, ама секоја група и лајк, па и статус да ти биде за тоа... Мислам сериозно дај олабавете, ок, имате исполнет живот на Фејсбук каде сите сте фраери и фраерки, не учите, секој викенд љокате, не сте нормални, живеете бесно, а бе Линдзи Лохан може да ви позавиди...:facepalm: Олабавете. Во суштина не ми смета кој што сака нека си прави во животот, ама не мора јас и останатите 5000 секој ден да читаат за тоа. Среќа постои копчето hide.
Абе они нека се праат колку што сакаат самите за нив ќе си бидат прости ама проблемот е во тоа што сметаат на другите во реалнио живот
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
ГРАДОВ Е ПРЕПОЛН СО СЕЉАЦИ ТОА Е ФАКТ,СИТЕ СЕ ШЕТААТ СО ПИТ БУЛ,ОДАТ РАЗБАЦАНО(иако има по 50кг преку сила) ИЛИ ЌЕ ОБЛЕЧЕ РАМБОВКА СО ШКОРПИЈА ПОЗАДИ И МИСЛИ ДЕКА ВРТИ ШЕМА А УСТВАРИ КОПАЧ НЕВИДЕН НЕ ЗНАМ ШТО Е ШЕМАТА СВЕ СЕ МАФИЈАШИ ТЕПАЧИШТА И ШТО ВИКАШ ДЕЦАВА МИСЛАТ ДЕКА Е ТОА КУЛ:tapp:
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Ova ne e samo vo posledno vreme,ova veke 2 decenii se slucuva samo sto za razlika od denes,vo moite tinejdzerski denovi bevme mnogu poslozni negoli ovie denes i bukvalno ginevme eden za drug zatoa sto toa bese drugo vreme drugarce kade Facebook i drugite socijalni sranja ne postoea.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Овоа не е само феномен за Македонија , овоа го има у секоај земја , на цела планета .. pretty simple , алфа мажјаци се палат на тоа дека ги има најјаките пички у селото , додека најјаките пички се палат на тоа дека мажјаци се тепат за нив .. Blame it on nature ..
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.704
Поени од реакции
19.769
Ах, од секад имало такви луди глави што се праеле курац и пол и тепале по улица обични момчиња кои не се ни закачаат нит провоцираат, таквите треба да ги застанат пред вистински мажи со вуна у нос па да си го видат господ у гаќи, ја ко жеснки пол можам таквите чатали да ги расшамарам, ај тоа мушки ќе кажеш вишак тестостерон недостаток на секс и испуцавање, ам она женштуријана што се чаламат демек овој оној стоел позади неа, таква за коса и од земја, секад ме нервирале такви нафурани исфилмани створења, и никад нема да се смени тоа секад ќе ги има, арно ама кратко им трае славата, затоа што секад има кој да им го „обели“ образот.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Во последно време гледам многу е актуелно да се понашаш како гангстер и овие недокваканиве мислат дека тоа е кул...Пред некој ден паднавме на муабет за некои девојчиња и добив коментар демек „не ја пипај неа ќе ти прават проблем“ мене такви работи многу ме пиздат и јас тогаш прашав „кој ќе ми прави проблем“ зарем овие сељаци ги поседуваат женските во скапанава држава...Друга работа е тоа што на пример овој им се „курчел“ (како што се изразуваат они) и сеа ај идеме да го тепаме,па чекај бе ало ова не е тунгузија па така да се однесуваме не цивилизирано и така секој ден кога и да излезам се прават низа муабети за кој кого тепал кој кого требало да тепа мислам проста маса го прави тоа.Излегуваш во град здогледуваш некоја цура онака ти се допаднала и и“ се пушташ,си правите муабет и само некои 2-3 СЕЉАЧИШТА те гледаат накриво можда ќе ти префрлат нешто и за 2 минути си се нашол во беља...Зошто???Мислам кој е проблемот...Вакво нешто му се случи на еден мој добар другар така излагајќи во град со цел да се забавува се врати со пукнат нос поради вакви гомна со кои е пун градов до грло,после некое време дечково падна во депресија несакаше да излегува во град пошто он мирен и викаше „ова не е држава неможеш слободно да се шеташ ова она“ и неможевме да го убедиме човеков да излеземе во град и да си поминеме убаво со некои згодни маци.И една работа која највеќе ме пизди се овие МЗТ ЦПБ па добро бе луѓе до кога ќе се делите до кога???Ист народ а се колат се тепаат поради глупости ПРОСТА МАСА ДА ВИ ГО ЕБАМ НАРОДОТ ЗАТОА СИТЕ ЌЕ НЕ ДУПАТ ОД НАДВОР...Ај се изнервирав сеа ,мислења брзо!!! :D
Не се нервирај баце, за 10 години за тебе ќе работат таквите. ;)
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Расипани се тие..Може на отпад да ги носите..Кај е старо купујем?
Викајте го одма,да зима тоа ѓубре..
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Ништо чудно, коа ќе испаднеш на улица го имаш истото чувство како коа седиш на каучот и гледаш дискавери за животните, како тие се борат за територија, женки и др.
Да помогнеме што побрзо да исчезнат овие ендемски видови, за подобар живот...:icon_lol:
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Мене најјако ми е како на Фејсбук (и тоа не се тинејџери) сите стискаат ми се допаѓа на страни со следната содржина: “Леле колку пијам“. “Алкохол“. “Немам јетра“, “Би можел да бидам нормален, ама тоа е досадно“, “Јадам“, “Леле колку сум луд/а“, “Не учам“, “Ме мрзи да учам“... Мислам ок, ај на една, две да стиснеш лајк, има некои смешни, ама секоја група и лајк, па и статус да ти биде за тоа... Мислам сериозно дај олабавете, ок, имате исполнет живот на Фејсбук каде сите сте фраери и фраерки, не учите, секој викенд љокате, не сте нормални, живеете бесно, а бе Линдзи Лохан може да ви позавиди...:facepalm: Олабавете. Во суштина не ми смета кој што сака нека си прави во животот, ама не мора јас и останатите 5000 секој ден да читаат за тоа. Среќа постои копчето hide.
Да бе, модерно е денес да бидеш мрзелив, да не учиш, да се правиш камен секоја вечер, т.е. да бидеш пропалица во животот. Тоа е кул. :гомце:
Kids these days...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да бе, модерно е денес да бидеш мрзелив, да не учиш, да се правиш камен секоја вечер, т.е. да бидеш пропалица во животот. Тоа е кул. :гомце:
Kids these days...
Е ајде де... туку знаеш што ми е пострашно?
Што во овие горенаведени примери не се работи за пубертетлии, туку се се над 20 години, да не речам академски граѓани.
Тоа ми е пострашно.
Ај ќе разберам 15 годишно дете, прва година средно, хормони му лупаат во глава, па сака само женски, другари и искачања, не го интересира толку учење. Нив донекаде ги сфаќам, иако никогаш не сум била од тој тип на тинејџери (ваљда). Ама 20+ годишен вол, кој стигнал на факултет (мажи/жени подеднакво), да пишува колку има луд живот, не учи, лока од јутра до сутра и тоа постојано, не онака понекогаш.... несфатливо ми е. Има некои смешни, креативни стварно - тоа ок, ама секој ден, постојано... аман бе. Не ви ги бројам искачањата и пијанките, ниту ме интересира што правите на тоа поле. И да, нормално како можев да заборавам... моментот на потенцирање: колку се сите јебачи и колку се сите либерте...:pos:
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Не се нервирај баце, за 10 години за тебе ќе работат таквите. ;)
Па да обично така е после тие се шофери магационери и без работа тоа е...У право си :)
--- надополнето: 25 јуни 2012 во 14:16 ---
Расипани се тие..Може на отпад да ги носите..Кај е старо купујем?
Викајте го одма,да зима тоа ѓубре..
Ни он не ги сака биле премногу бескорисни
--- надополнето: 25 јуни 2012 во 14:17 ---
Ништо чудно, коа ќе испаднеш на улица го имаш истото чувство како коа седиш на каучот и гледаш дискавери за животните, како тие се борат за територија, женки и др.
Да помогнеме што побрзо да исчезнат овие ендемски видови, за подобар живот...:icon_lol:
Во оваа држава тешко некако би се одвивал тој процес
 

Kajgana Shop

На врв Bottom