Нервоза

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
Da nervozna sum ,nekogas malku mi fali ...i pocnuvam da vikam.obicno maz mi go dobiva.ne e ubavo znam,ama cesto pati mi treba, kako izduven ventil da izleze nervozata od mene inaku ke puknam.toj znae za sreka, deka brzo mi pominuva i deka koga sum nervozna znam da kazam i sto nemislam.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не сум човек што лесно може да се изнервира. Ама кога ќе се изнервирам... Подалеку од мене! :pishtoldz
Кога сум нервозна се трудам да бидам сама, да не настрада некој по грешка. :nesum: Ми се тресат рацете, нонстоп палам цигара, кафе не ме смирува туку дополнително ми го крева притисокот па го избегавам. Дишам како локомотива, не праам муабет со никој. Не ми излегуваат акни од стрес, за среќа.
Лоша сум кога сум нервозна... Среќа што се случува поретко :icon_lol:
 
Член од
12 август 2006
Мислења
7
Поени од реакции
1
Lugje ne vikaat za dzabe deka ne vredi da se nervirame za nisto(iako toa e nevozmozno),zasto koga se nervirame ni se osloboduvaat radikali vo teloto sto mu stetat na naisot imunitet.Zatoa lugje gledajte sto pomalku da se nervirate.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Има периоди кога сите ме нервираат, кога се ми пречи, тогаш дури се мразам себеси шо сум таква, ама не можам да го избегнам тоа.
Брзо избувнувам и кога се нервирам се дерам како ненормална.
Најчесто настрадуваат тие шо се најмалку виновни за мојата нервоза.
Ама во последно време се трудам да сум посмирена зашто сфатив дека џабе е да се нервираш кога знаеш дека некои работи едноставно не може да се изменат.
И да се нервираш и да не се нервираш, исто ти се фаќа. :toe:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
О контрер. Не се нервирам јас. Другите ме нервираат. :) :) Најомразена категорија - ретардирани шупелки со големо его...
Ги мачкам на леб и ги јадам. Се разбира интегрален леб. Мора да се мисли на внесување на доволно влакна во исхраната... :) :)


:wink: :tapp:
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Некогаш ме фаќаат периоди се живо да ме нервира...криво ми е се живо и диво што шета на планетава...и тогаш не ме бива ни за моабет, ни за искачање(ширам негативна енергија)
Моментално сум во таков период ПМС, ама ме држи подолго време па се навикнав више...
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Секоја ситница може многу лесно да ме изнервира....Едно пола саат-саат ке се нервирам и после за ништо не ми е гајле. После криво ми е што толку сум се нервирала за глупости. Кога сум нервозна најчесто бесот го чувам во себе, ама знам и да се развикам(и што треба и што не треба).
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Pa sea zavisi koj kako ke me iznervira ali nekoas se desava nervozata da mi trae 5 min a nekoas i mn poveke. Sepak toa zavisi koj me iznerviral i kako me iznerviral i za sto me iznerviral
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Ne se nerviram, lesno, ama koa ke se iznerviram auuu :pishtoldz
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Прилично лесно се нервирам но највеќе бесот го чувам во себе а и неретко знам и да избувнам и тоа ненамерно да го истурам врз некој(тоа е кога веќе не можам да го држам бесот и последниот што ме изнервира се истурам врз него)
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
често се нервирам многу наоѓам мани на тие што се окулу мене ме нервираат секакви ситници мразам кога не е направено нешто како што сум рекла мразам кога треба да повторам неколку пати се нервирам на се и сешто често пати знам кога сум нервозна да не зборувам 10 мин додека да се смирам за да не изнакажам се
кога сум нервозна баш и не се контролирам можам да кажам нешто и што не го мислам и да го повредам многу другиот затоа практикувам прво да се смирам па да разговарам за проблемот
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.493
Поени од реакции
22.192
Кога сум нервозен успевам некако да се контролирам , ќе излезам надвор на воздух и боло што било , инаку никогаш не сум бил до толку нервозен да ме заболи главата или слично...
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
65
Поени од реакции
11
нервоза нервоза нервоза...тоа е секојдневие на сите... но како да се справиме во самиот момент на нервоза е прашање! знам тука сите ке си се наградеме со тоа дека сме силни и издржливи но дајте отворен коментар.... КАКО РЕАЛНО ДА СЕ НАДМИНЕ НЕРВОЗАТА ????
 
T

Tetro

Гостин
Кога сум нервозен успевам некако да се контролирам , ќе излезам надвор на воздух и боло што било , инаку никогаш не сум бил до толку нервозен да ме заболи главата или слично...
Исто и кај мене, контролата е најбитна кога ќе се најде некој да те провоцира.

заборавив каков беше муабетот :kesa:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
КАКО РЕАЛНО ДА СЕ НАДМИНЕ НЕРВОЗАТА ????
РЕАЛНО НИКАКО.
ИНАКУ САМО РОБОТИЗАЦИЈА Е ЛЕКОТ !!!!
ИГНОРАНТНОСТ, НЕЗАИНТЕРЕСИРАНОСТ И КАКО ДА СЕ ИЗОЛИРАШ ОД ЧОВЕШТВОТО ВО 10 ЧЕКОРИ.

Во книжарниците near you, soon. Онака, со нараторскиот глас од филмовите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom