Нервоза

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Од дома проблеми па кај треба да ги истрпам,треба и да глеам со школо да завршам одличен..Па и во школо ако се случи нешто тоа ке биде шлаг на денот и така.. Иначе бес не истурам врз некого обично кутам и сум сериозен и не зборам за моите проблеми,ама кога ке појдам на тренинг испукувам се од мене нека иде у курац.Лесно е да кажеш не треба да се чува во себе ама некои работи не се за кажување..
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Ова беше пред 4 години, убаво е да се навратам на периодов и да го прочитам ова:

ептен многу,многу ретко се нервирам...собирам...собирам ама кога ќе се изнервирам не знам што праам...ама стварно треба да ми се „качиш на глава„ па да ми пукне филмот...можеби звучи малку нарциосодно ама другите ми завидуваат како можам да бидам толку индиферентен и ладнокрвен кон работите...и цело време насмеан...искрено максимум 5 пати во годината сум нервозен максимално... т.д. стварно не знам што правам во такви ситуации

Но, сега ситуацијата е сосема поинаква. Животот, работата и обврските си го носат проблемите, а и со тоа и нервозите.

Ако во 2006 бев студент - кулирав и не се нервирав за ништо, сега сум вработен и буквално секој ден ми поминува со многу, многу нервоза.

Но, правам голема грешка што целата нервоза ја акумулирам во себе, ја затварам и самиот си создавам многу сериозни проблеми.

И покрај тоа што секој ден се соочувам со нервозата уште не научив да се контролирам, да ги селектирам луѓето, да ги прифаќам поладнокрвно работите. Но, искрено се надевам дека некогаш ќе го научам тоа.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.544
Поени од реакции
6.217
Се начитав за нерзовите на сите но никаде не прочитав како да се контролира. (n)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom