Нервоза - колку се нервирате и зошто?

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
премногу за се и сешто
и за некои безвредни ситници:toe:
 
Член од
20 јули 2008
Мислења
8
Поени од реакции
1
Edinstvena rabota poradi koja prestanav da se nerviram e FUDBALOT...neznam kako ali uspevam da se smiram poslem tolku mnogu provokacii i slicno, porano bev totalno sitnicar, se nervirav za sve i svasta...ali uspeav toa da go skrotam i da najdam resenije vo topkata...:vozbud:... Mozebi sekoj od nas treba da proba da si go najde resenieto na nervozata vo najomilenata stvar...:D:D
 
Член од
2 декември 2007
Мислења
453
Поени од реакции
14
Се нервирам од се', на пр ако не чини ова, друго трето...
А нервозата ми поминува со кршење нешто, и после се каам зашто сум го скршил..
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Се нервирам често, најмногу кога не ми одат некои нешта од рака.. Обично најмноооогу се нервирам кога не ми чини нешто у врската и секако за ситници..
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Се нервирам многу и за секакви ситници и глупости. Најлошо е што сум свесен дека премногу се нервирам но сепак неможам да се контролирам.Дури и другарите почнаа да ми замеруваат за тоа и неколку пати ми велат да престанам.
И на крај нервозата ке ми пројде само ако изударам нешто или кога здраво ке се истрчам.
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Се нервирам многу и за секакви ситници и глупости. Најлошо е што сум свесен дека премногу се нервирам но сепак неможам да се контролирам.Дури и другарите почнаа да ми замеруваат за тоа и неколку пати ми велат да престанам.
И на крај нервозата ке ми пројде само ако изударам нешто или кога здраво ке се истрчам.
па ете,нервозата можеш корисно да ја исфрлиш од себе,спортувај,на пр,бокс добро ке ти дојде,нели или трчај,вежбај:sport1:???
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Се нервирам со некои особи на форумов што мислат дека се што лета се јаде и не знаат дека треба да си ги пуштат нозете до каде што му е чергата.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Се нервирам тешко кога станува збор за луѓе кои не ми значат или не ми се блиски,а екстремно брзо ако некој премногу ми значи...тогаш сум и повредена и навредена и се ми е...Во принцип не сум човек кој држи нервоза или брзо се нервира.
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Ретко се нервирам .... најчесто за глупости
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
многу често се нервирам и тоа за се и сешто и најмала ситница може да ме изнервира:nesvest:
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
многу често се нервирам и тоа за се и сешто и најмала ситница може да ме изнервира:nesvest:

иди на стадион и гледај football ке се дереш викаш пцуеш и после нема цел ден да се нервираш




јас еднаш месечно се нервирам за некоји големи работи

иначе сум многу "pozitive"
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Често ке слушнеме или и самите ке кажеме-Нервозна сум,остај ме на мира!!!!!Зошто се нервираме,која е вашата најчеста причина за нервоза???Јас лично ретко се нервирам,а и кога сум нервозна не се истурам на други личности,може ке си поплачам малце и ке ми помине нервозата,но има некои,уфффффф!како вие се справувате со нервозата ваш и на другите окулу вас!јас кога ке видам некој дека е нервозен,само ке го прашам зошто е нервозен,и ако ми се раздере или не ми каже ке си покутам,да не го нервирам уште повеке!

Се нервирам кога ме напиња некој без врска и кога беспотреба ми набива негативна енергија.Имам топ 5 личности што можат у дел од секунда да ме изнервираат и се единствените (бар ја така мислам):
мајка ми
брат ми
дедо ми у пакет со баба ми
една од другарките
а 5 не ми е уште откриено...

Знам и самата дека понекогаш сум нервозна за глупости ама неможам да се контролирам.Се олеснувам на сите у близина кога сум у такво расположение :pipi:секако потоа се извинувам!Тие што ме познаваат ми простуваат другите не ми се битни!

Од друга страна пак ако некој приметам дека е нервозен и дека ми се дере без причина му простувам,и му допуштам да се олесни! човечки е да се згреши нели?!:pipi:
 
R

reactive89

Гостин
Во последно време премногу се нервирам... за се и сешто... за најмала ситница ако треба ќе се изнервирам... дури денес сабајлето му се издрав и изнервирав на другар кој се зезал на тестот за возачка шо беше... и на крај кукаше зш така...
Му се дерев и се нервирав зашо бар малку не научил... чудно знам... :pos:
За да ми мине, бргу ми мине кога сум сам... во свои мисли, со свои решенија за шо понатаму, иако во себе се дерам (не во буквален смисол) и гласните жици понекад ме болат поради тоа и имам грутка на грлото и уште безброј други работи... некако ич не сум расположен кога сум нервозен иако се преправам и се смеам на секој втор збор ко будала...
Но, кога сум сам максимум за најголемата нервоза може ќе ми треба некој си 2 саата, а нервози од медиум степен знаат и да минат од 10 до 30 минути... и после најнормално се си е ок...
Да се издерам на некој поради мои нервози(читај грешки и нервози од приватен аспект) никогаш не сум се издрал... се во себе кријам и се убивам со тоа сам себе... го знам тоа... ама ете...:toe:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
СЕГА МНОГУ СУМ НЕРВОЗЕН, сакам да цркнам така едно убаво, така да кажаме да не се лажаме...:nesum::uvo::uvo::(:lut::nerv::pop::se_ molam:ne_zboram:zid::cry::cry::icon_frow:angry1:
 
D

DeviL_32`

Гостин
Koга сум нервозен ни самиот не сум свесен колку сум, кога сум изнервиран у состојба сум да убијам невин...:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom