Нервоза - колку се нервирате и зошто?

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Процедурално:
Темава сепак е за во Општи...Па идемо :):smir:

Продолжете да зборите за нервозата, ама не ми се нервирајте:pipi:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Најчесто нерва ме фаќа дур возам,па му ставам све на куп на тој што ме испровоцирал со некој идиотски потег у сообраќај а ако продужи да мрчи може и до насилство да дојде.:tapp:
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Se nerviram za gluposti, znaci i nekoja obicna mala sitnica moze da me iznervira...A inace nervozata me drzi dolgo vreme moze i po cel den i sama se spravuvam so mojata nervoza zaso koa sum nervozna ne trpam nikoj okolu mene zaso ako nekoj me davi ke mu se razvikam, a ne sakam zaso nekoj ni kriv ni duzen da nastrada poradi mojata nervoza.
Site me znaat kako takva i ednsotavno stom me vidat nervozna me ostavaat sama...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Се нервирам од време на време, најчесто поради глупости што ми ги кажува дома баба ми. Се прави експерт за се а, нема појма што е тоа ама ај се обидувам да не ја слушам.

Затоа лујџе ДОНТ ВОРИ БИ ХЕПИ
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
се нервирам скоро за се што не ми е по ќејф!посебно кога се мачам за нешто и неможам сама да го направам а брат ми се плаши да се мрдне да не изгуби некој грам! се нервирам кога моите ме умараат безвезе, кога вртат празни муабети а знаат дека пак нема да биде така како што зборат! и се нервирам кога на некој неможам нешто да му докажам а знам дека сум у право..али тврдоглавост е у прашање..:)
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Процедурално:
Темава сепак е за во Општи...Па идемо :):smir:

Продолжете да зборите за нервозата, ама не ми се нервирајте:pipi:
вистина,имаш право,веруј може полсаат се мислев дали тука дали во психолгија да ја ставам,сепак ок,каде мислите дека е подобро таму-НЕ СЕ НЕРВИРАМ!:):)
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
Обично сум нервозна и ништо не ми е погодено кога не сум наспијана, а така не сум некоја нервозна личност, ретко.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Има денови кога сум нервозна без никаква причина, кога апсолутно се` ме нервира, најчесто сум нервозна кога ќе ме разбудат од спиење и после цел ден ми е смрт, се нервирам поради неправди, кога се карам со некој, а знам дека сум во право и кога ме допираат таму кај што ме боли најмногу.
Во суштина сум избувлива личност, брзо реагирам кога сум нервозна и не размислувам, во афект можам секаква глупост да направам. Подобро да не ме видат во таква состојба.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Се нервирам, иако тоа не го покажувам зашто никој не ми е крив да ме трпи нели? Се нервирам често зашто имам бурен и динамичен живот и мислам на 100 работи во исто време, нормално дека ќе се нервирам зашто неможе се да оди како што треба.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Како дома што знаат да ме изнервираат никој не може.Е тогаш цел ден ми е упропастен.За други обично и не се нервирам а и нема некој така надарен да ме изнервира добро,зошто не се интересирам многу за други луѓе освен мене.
Ова важи само ако не сум у ПМС,зошто тогаш се живо и диво тепам пред мене,викам,се нервирам и за најмала ситница,во најмала рака сум чудовиште.
И да,се истурам на кого стигнам,или сум мнооогу ќутлива и не ми се збори.
И исто така мнооогу мразам кој ќе ме прашаат што ти е,како си,зошто се нервираш...ако сакам ќе кажам сама,ако не глеј си работа у пм.
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
сва и свашта...краток фитиљ сум у пм
ме фаќа 2 пати годишно по 6 месеци :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Некогаш не се нервирам за ништо, а некогаш за ситници чурам како локомотива. Се нервирам кога сум гладна а нема ништо за јадење, кога нема ништо интересно да се прави и се нервирам од рутината што ме опфаќа, се нервирам кога нема правда, кога разговарам со неинтелигентни луѓе...Кога ќе паднам на колоквиум, а сум учела, кога ми солат памет некомпетентни фаци, кога имам притисок врз моите одлуки, е тогаш ужасно се нервирам!:baeh:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Koga kako me fakja. Obicno brbljam gluposti (jadam go.na) koga sum napizden od tipot zosto bese taka koga mozese onaka... Se nerviram koga ke napravam nesto pogresno a ne pred da napravam nesto pa makar i utka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom