Нервоза - колку се нервирате и зошто?

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Леее нервоза!Премногу се нервирам и тоа за ситници за чисти глупости,и кога сум нервозна ретко нервозата ја истурам врз други туку само ќе се затворам в соба и ќе се исплачам и ќе помини,ама некогаш можам да му се развикам на секој кој ќе ми рече што и да е макар и да е нешто убаво:toe:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Многу се нервирам...Ме нервираат и најмалите ситници и кога сум нервозна им се истурам на сите :toe:
 
Член од
23 јули 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Па,јас искрено мн мн не се нервирам за ништо во животот,зашто се е релативно...ништо не заслужува толку големо внимание солзи и време посветено...ама баш ништо на овој свет!!!доколку за нешто немам др излез,можи ќе се понервирам додека не најдам др излез...то е то позз свима :helou:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Има моменти поточно денови кога секој и се ме нервира.Многу луге ми велат дека не ме сфакаат тој период,а богами ни јас самата.Голема маана ми е кога сум нервозна за било што па дури и за најмалата ситница(да се нервирам и за глупости и најмали ситници)да се истурам баш на оној што несакам на пример најблиските и дечкото.Е тогаш ми е многу криво иако повторно никој не ме разбира зашто баш на таа x личност сум и се истурила,но јас неможам да го бирам ни моментот ни личноста за жал.Од овие нервози и слични такви ситуации сум имала многу незгодни ситуации,па затоа единствен начин за да престанам со нервозите е едноставно да се потрудам во иднина да се не се нервирам за се и сешто.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
ич ....... зш не се замарам за ништо :helou:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Често ке слушнеме или и самите ке кажеме-Нервозна сум,остај ме на мира!!!!!Зошто се нервираме,која е вашата најчеста причина за нервоза???Јас лично ретко се нервирам,а и кога сум нервозна не се истурам на други личности,може ке си поплачам малце и ке ми помине нервозата,но има некои,уфффффф!како вие се справувате со нервозата ваш и на другите окулу вас!јас кога ке видам некој дека е нервозен,само ке го прашам зошто е нервозен,и ако ми се раздере или не ми каже ке си покутам,да не го нервирам уште повеке!
не се нервирам често,,но зависи за што,,понекогаш и ситници можат да ме изнервираат,,но се трудам обично да си бидам расположена..во таквите моменти не е убаво да има некој во близина...сега зависи до личноста,,може да се случи баш да успее да ме расположи,,но и спротивното....а јас кога ќе видам некој нервозен прво се обидувам да го расположам,,ако сфатам дека тоа не е можно се повлекувам да не го нервирам :pipi:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Се нерирам оти се нервирам :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
691
Поени од реакции
3
Se nerviram mnogu i toa za mnogu prosti raboti,ednostavno ne sakam ali neso od vnatre me tera ne mozam da se kontroliram.
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Знам да се изнервирам некогаш за некои глупости, ама обично тоа ми поминува веднаш. Е ако е некоја поголема работа што ме изнервирала, најчесто, прво ќе се исплачам место да му се развикам на некој недолжен па после ја средувам работата.:toe:
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
:helou:За нервоза има безброј причини ,неисполнети нешта, времето ,не прифаќање на наши ставови, провокации ,неодговорни луѓе ,пораз на омилениот тим и уште многу др.причини.Колку повеке почнуваме да се разбираме себе, се помалку ќе се нервираме.:smir:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Луѓеее само хепи какво нервирање. Ај да е за нешто ама ситници нееее
 

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Ne se nerviram taka lesno, iako znaeaat nekoi nesta da me izvadat von kontrola, no vo princip sum smirena licnost:wink:
Najmnogu me nervira neodgovornost t.e koga nesto baram, a nemam pojma kaj sum go piknala, a mi treba e togas ahhh......:helou:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Се нервирам највеќе кога ке ми речат облечи се а не ми е ладно или стани од компјутерот доста ти е :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom