Непознато што вреди да се слушнe

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.221
Поени од реакции
5.289
Не знам колку се непознати. За мене овој албум е еден од поинтересните што ги знам. Структурата на целиот албум ми е несекојдневен. Текстовите, иако не сум религиозен ми се интересни. Начинот на пеење и се`.

mewithoutYou - Wolf Am I! (and Shadow)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.262
Поени од реакции
7.467
Сирова емоција. Акустичнава верзија ми се допаѓа повеќе и од оригиналот иако и тој не е лош, ама ова е врв.


https://www.youtube.com/watch?v=w5LYhN3Ir4E&list=RDMMw5LYhN3Ir4E

Гласот како да го црпи од друга димензија. Неодамна ја открив и навистина ми е guilty pleasure девојкава, вреди да се чујат и сите други нејзини изведби и композиции.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.178
Поени од реакции
30.759
Giles Corey - No one is ever going to want me

Случајно налетав на албумов, го немам сретнато претходно никаде. Мислам дека припаѓа во темава. Меланхолично и акустично.
Го имам некогаш постнато, мислам во што слушате во моментов, ама скроз сум го заборавил нештово.

Logh - The Big Sleep
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.028
Поени од реакции
806
Првиот нивен албум ми беше многу добар, но овој е по-прогресивен и по жив, најјако нешто што го имам слушнато последниве 5-6 месеци.

ZARATHUSTRA - Also Spielt... [full album]
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.483
Поени од реакции
5.676

има неколку видеа со повеќе слушаност, ама сепак мислам дека спаѓа во скрени богатства :)

и уште нешто што мислев дека никогаш нема пак да го најдам .. ама ете само излезе сега баш .. за со темава.
 
Последно уредено:

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.178
Поени од реакции
30.759
Вториот човек кој го слуша бендов после мене шо сум сретнал. Во топ 5 омилени најнепознати бендови ми е. Пост панк со мадлаци. Го имам тупено низ форумов чинам.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.817
Поени од реакции
8.683
Вториот човек кој го слуша бендов после мене шо сум сретнал. Во топ 5 омилени најнепознати бендови ми е. Пост панк со мадлаци. Го имам тупено низ форумов чинам.
Да ти кажам искрено, песнава прееска ми излезе во ``на денешен ден`` на ФБ. Сум ја постирал пред 2 години а од каде сум ја пронашол појма немам. Така да големи се шансите дека баш од тебе сум ја дознал на форумов (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom