Непожелни гости!

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
јас среќа немам такви, но сестра ми има и секогаш е пристојна со нив...јас да сум на нејзино место само ќе ги одбегнувам па веројатно ќе сватат дека не се пожелни кај мене...а ако се толку наивни в лице ќе им кажам дека ме дават многу и вратата пред нос...не ми требаат такви другари...ќе преживеам и без такви :wink:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Немам такви другарки,ама затоа имам роднини.Доаѓаат без најава,ме начекуваат пред врата и сега што?! Па и ништо баш,влегувам дома,ги забавувам саат време еве и после иш низ врата.Можам да трпам вакви работи,не покажувам нервоза пред нив па колку и да во себе вријам.Неможам да ги откачам туку-така па и да знам дека ќе им биде заслужено затоа што фала богу телефони има па можеле да се најават како сите нормални луѓе.
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Со непожелни гости се справувам многу лесно.
Кога ќе дојдат не отварам врата него прозорот малце го подотварам кај мене од соба што е близу до вратата и избацуем глава надвор и велам: -што ви треба, кажете? Ќе кажат што ги мачи затворам прозор и бркам работа.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.853
..гостопримлив сум ..не враќам назад ... ама ако е нешто ептен хитно им кажувам ке се видиме послем ... и ме сваќаат
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
оо мразам тоаа... кога ќе ми дојдат ненајавено....сакам да ги киллнам сите.. можеби сум имал некој план ова она ми кршат филм... а најчесто доаѓаат таман пред да излезам некаде :tapp: така да ... првите 20 минути муабет ова она после тоа ако сафатам дека не сакат да станат... неколку збора од корнет фрлам :P демек имам работа ова она и стануваат :kesa:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Ако сум имал пред тоа нешто планирано слободно им кажувам и си бркам работа,а доколку сум слободен седам со нив и ги трпам ...
 

Slash Junior

Човекот со големо ЈАС
Член од
22 јануари 2009
Мислења
76
Поени од реакции
2
Кај мене нема такви гости . Многу имаат искуство и знаат како е да бидат вратени од пред врата кај мене дома. :pos2::pos2:шо да праам таков сум !!!!!!:nerv:
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
До сега сум немала непожелни гости, и подобро да ги нема. Само најавени.:pos2:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Немам таков проблем бидејки повеќето од оние кои ми идат на гости јас би си ги задржала да живеат со мене:back:.
Сега доколку имам обврски ке им кажам директно,ми се случило и тоа и ме сватиле во таква ситуација,немало проблем секако,и јас би го очекувала истото од нив.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ги немало до сеа,дај боже да продужи таа традиција.
 
D

DeviL_32`

Гостин
Ќе ги фрлам во патлиџаните...демеќ ќе одам некаде :хаха:
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
Имам една комшика, има 70 год. нема маж и НЕВИНА Е! (ако има заинтересирани, обратете се кај мене :smir:)

Да се навратам на темата.. Кога и да дојде на гости праи муабет за политика, поскапени лекови и за тоа кога државата ќе и го поправи телевизорот зошто и го удрил гром..
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Не им ни отварам врата на таквите.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Немам непожелни гости, немам некакви гости.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom