Непожелни гости!

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Со друштво си немам проблем, нека дојдат кога сакаат баш е супер ако дојдат. Од тој дел не сум имал непожелни гости но затоа секогаш имам непожелни кои ми се фамилија и тоа од рангот на баби/тетки/вујни/стрини кои идат во групи и заседњаваат по цел ден и само нешто коментираат без везе. Хејтер сум на роднини и крај.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Нека дојдат непожелни гости ама возрасни, не ми е гајле за нив бидејќи седат со татко ми и мајка ми јас ќе си се затворам во соба и не ми е гајле.

Ама кога ќе дојдат со мали деца е тоагаш ми е најтапа затоа што треба да ги занимавам децата, да им пуштам игрици на компјутер и такви срања.
Кај мене ваквите непожелни кои треба да доагаат кај мама и тато најчесто не се најавуваат па морам јас да ги дружам додека дојдат моите ако не се дома у моментот, како што кажаа ако дојдат со деца па најчесто ги оставаат на мене да им ги чувам, е тогаш или одам им ги носам у дневна и им ги оставам таму, или се преправам декја спијам и не излагам од соба дури не си одат зошто се стварно неподносливи и ако мислат дека дошле за да друг им тча по нив се лажат.

И ниту сакам да одам не најавена ниту сакам да ми дојдат , што ако не ми е исчистено , имам работа или слично //Ама има луге без осет
 
К

*Каталонец*

Гостин
Кај мене ваквите непожелни кои треба да доагаат кај мама и тато најчесто не се најавуваат па морам јас да ги дружам додека дојдат моите ако не с едома у моментот, аогаш или ма како што кажаа ако дојдат со деца па најчесто ги оставаат на мене да им ги чувам, е тогаш или одам им ги носам у дневна и им ги оставам таму, или се преправам декја спијам и не излагам од соба дури не си одата зошто се стварно неподносливи
Лол, е свака ти част. :)

Се преправаш дека спиеш ? е јас не можам да издржам толку време "спиејќи"
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Многу едноставен систем.
Тие што се пожелни,им отварам јас и ги примам дома и пиеме кафе и праиме шо сакаме.
Тие шо се непожелни,им отвара баба ми и им кажува дека не сум дома.
End of the story.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Лол, е свака ти част. :)

Се преправаш дека спиеш ? е јас не можам да издржам толку време "спиејќи"
Па сакаш нејкеш мораш да измислиш нешто кај мене многу често има такви падобранци најчесто со деца кои со кондурите си влегле дома и рипаат по кревет , е тоа НЕ!!!!
И јас си најдов начин да не ми викаат , да не ги чувам овај да спијам ко демек или се бањам па не искачам од купатило :pos2:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Не ми се случило вака ненајавени гости да ми дојдат до сега, а како би се извадила стварно не знам, доста глупава ситуација. Не би ги откачила, тоа сигурно, едноставно не би можела, па веројатно ќе ги занимавам додека не се најде друга жртва..

Како непожелни ги гледам гостите кои се тука, кога сакам да одморам, најчесто се работи за пријатели од сестра ми или од мајка ми и татко ми.

А што се однесува до другаркиве мои, секогаш се најавуваат пред да дојдат, а и јас исто, некако глупаво е да одиш ненајавен...
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Пред една недела имав така ненајавени гости и тоа роднини кои воопшто не сум ги видела во животот и ми беше навистина глупаво.Незнаев дури ни што муабет да им правам.А инакку сакам кога ми доагаат гости да се најавуваат бидејки сите кои не ми се најавуваат спагаат во категоријата на непожелни.
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Напротив јас сакам да имам цело време гости и кај мене нема непожелни луѓе :smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Mal e brojot na moite ne pozelni gosti ama koga doagjaat im ja prakam baba mi na vrata i i vikam da kaze deka ne sum doma, a site znaat deka koga sum doma samo jas izlevam na vrata, taka da em im begam em veruvaat deka stvarno ne sum doma.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.514
Поени од реакции
33.686
Не постојат непожелни гости, постои непожелен домакин.
Убаво им давам до знаење ако имам планови или ако преминеле некоја замислена црта. :wink:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Пошо иста куќа, и гостиве од домашниве се броет ко мој.
Така да...во фамилијава иаме такви 4 души шо ни идет.

Од моја страна имат една другарка. Добро си е момичето ама ко ќе се тупнит така ненајавена и си седвит, ја замарат мама, и барат кафе глупости, ја мачит за некој книги и ногу давит на моменти...Не дек сум имала негде кј да одам во моментот ама сепак, недела поручек јас и мама си глеаме некое релаксирачко филмче, се одмараме и тук ќе се појавит та од негде. И ќе си посејт така два сати негде и пошо не е некоја ногу официјална да се стегаме пред нејзе, си продолжвит иста атмосфера само шо та ногу зборвит а јас и мама се прајме дек ја слушаме. И ќе си заминит после и толку...

Од страна на мајка ми имат една нејзина некоја другарка, продават некој козметики глупости и си идат така иту ниту тропат, ниту ѕвонит, не бре брате...си отварат сама и си седвит. И ја трпиме некако, ќе купиме нешо и то...

Од кј тато имаше еден тој ама со оглед на то шо сеа тато Скопје работит, не замарат толку тој. Ќе си дојдеше си седвеше на тераса и мораше јас и мама салати да прајме глупости за него интересно да му е.

Од кј баба имат една замарантна, со нејзе работела в аптека и морам да седам за да ми кажвет како било порано, не знам зш, ама мислет дек ми е интересно.

И од кј брат ми имат сигурно некој ама тој пошо Скопје сеа... А од порано можда си идал некој не поканат, ама јас мало и интересни ми беа...

А иначе не, на никој не го иаме нешо излажано пошо најесто баба или мама отварат врата, а нив не им ојт со лажењево...
 

Natsuko

Child of Summer :)
Член од
2 мај 2009
Мислења
20
Поени од реакции
0
Ееееј срање.Ме нервира кога некој ќе се јави у 5 до 12 (најчесто пријателки на мајка ми) и ќе рече еј јас доаѓам,на поминување сум.Аман бе луѓе,мене божем ме боли ти дали си на поминување или не.Често ми се уништувале планови така,и коа ќе заседат осет да се немало...Ќе рече на едно кафе а после кафето ќе стане и вечера :tapp:...срам да се немало..тоа ти е..јбг
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Животот према мене и не беше така фер, како према некои други. Ми се погоди една комшика, абе душа вади. Место кога ќе дојде кај нас (а тоа е несомнено на секој пола саат), да си седне со моите, она ме бара мене да ме видела шо праам како сум. Секако да не заборавиме дека секој ден (поточно секој пола саат, нели) не заборава да ме праша каде сум бил вчера, зошто не сум се гледал повеќе со една другарка од влез. Бла бла бла.
Се справувам на тој начин што полека - но сигурно се извлекувам од дневната и ја оставам на милоста и немилоста на моите. Ох, Господе, ако продолжи вака ќе и речам да се всели кај нас.
Како и да е, мрзам непоканети гости, но нели само ако немаат усул дека можеби некој има други обврски, наместо ненајавено одење по гости.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
Значи да не биде темава сватена толку буквално!
Ви доаѓаат ненајавени гости а вие веќе сте испланирале да излагате,што тогаш!?
ќе се јавам да го одложам изглегувањето и како добар домаќин ќе останам дома со гостите па макр и да не сакам али гости не одбивам ни пак враќам многу незгодна работа е тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom