Необично хоби

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
ова е навистина интересно-34-годишната англичанка Nikki Douthwaite изработува слики од разнобојни бомбончиња .например, додека ја правела сликата- портретот на Хамилтон -од Формула 1 употребила 250 000 такви бомбони .
можеби некому ова ќе му даде идеја плус

http://www.saatchi-gallery.co.uk/4ns/studentDetails/Nikki+Douthwaite/83765
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
Имам хоби да збирам потрошени ЗАПАЛКИ и ондак си ги чувам во кутии за цигари....
 

Круме

Life, Get One!
Член од
28 март 2010
Мислења
449
Поени од реакции
32
Имам еден комшија собира кутии од цигари. Он не пуши, ама собира кутии од цигари! А отиде некој негов познаник у странство обавезно му нарачува да купи неколку различни кутии цигари, цигарите ги фрла а кутиите си ги чува. Има над 2000 кутии со потекло од цел свет. Ако дознае дека поседуваш некоја кутија што ја нема... будала е, дава и по 2000 до 3000 денари за истата! Ама на крај има многу фина колекција! :)
 

2Pacalypse_Life

the crack seller around the block
Член од
12 мај 2010
Мислења
47
Поени од реакции
4
Необично хоби ? Збирање на сојки:lud:...имам преку 30 различни зберено,од најпримитивни,до нај“хај-тек“ :icon_razz
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Хмм ... не знам колку се необични сепак ја продолжив колекцијата на значки од татко ми ... имат негде 1000 значки ојден е чоекон, а сега се околу 1250, после то порано ко помала собирав празни лабела не знам шо ми теквело, исто ги чував и празните шишиња од парфем. Си праев колекција на пиштоли на дијаболи, на вода завршувајќи со водушна пушка ... Исто збирав пошта (секоја девојќа ќе ме сватит каква пошта), и салфетки од по родендени и слично, покани од на свадби и шеќерчиња од на свадби во една голема чинија, карти од места шо сакам да ми останат во спомен и слично ... шо не збирам бе низ животов се шо ќе ми текнит ... со брат ми имаме колекција на стари монети ... едно време сечев Наш Свет и праев некој си албуми и глупости со познати фаци и животни или љубовни албумчиња и то ... :toe:
 
Член од
6 август 2009
Мислења
19
Поени од реакции
3
Јас си ги собирам влезниците од диско, имам и најразлични запалки.
:helou:
 
A

Auditore

Гостин
Ги крадев знакчињата Мерцедес од мерцедеси низ мојот град,онака си ги собирав :)
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
леееле потсетивте ме на моето лудо-старо хоби....собирав кутиички од цигари ама од тие шо ја ги пушев...имав 4600+ кутии родео тврдо кога беа по 40 ден...3000 евра изгорени за 2-3 години :)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
avtobusi ,patuvanje,sobiranje avtobuski karti ,sliki itn.
 

Morbid

грофица
Член од
6 јануари 2009
Мислења
109
Поени од реакции
12
читање реклами по весниците и правење масовна гробница на комарци низ ѕидовите од мојата соба
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Уште од мал а и сеа си собирам куршуми...значи неиспукани...од пиштолче пушкиче... нешо више нешо мање
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325


До пред некоја година собирав отворачи од лименки и напрајв ланче, ама го фрлив после некое време.​
 

Kajgana Shop

На врв Bottom