Необично хоби

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.055
Јас сум страствен колекционер на кутии од цигари.Имам кутии од повеќето цигари како на Балканов , така и пошироко.И сите ми се наредени која кутија од каде потекнува.

Лошото е што кога немам цигари , размислувам за отварање на некоја од тие скапоцени кутии :pos:
Same one here:helou:
Иначе прекинав оддамна да собирам, али тие што ги имав собрано сеуште си ги чувам само дупликатите ги фрлив така да околу 500 имам сеа.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Собирам батерии од мобилни телефони...:kesa:
јас дисплеи тоа ми стана хоби до сега имам 6-7 собрано и се полни колекцијата, а исто така и флетови имам 2
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Празни фишеци од ловѓиска пушка, мислам не различни калибри,и од различни пушки туку само од мојата, на секој Фишек уредно запшишано Кога Каде е пукано и што се има утепано со истиот, и број ако се работи за птици, и кој дивеч е сега имам многу повеќе испукано и фрлено отколку етикетирани и сочувани се разбира фрлените се промашувачки :)
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Sobiram flaeri...iam okolu 300 mozebi...
 

RainMaker

Д Хантр
Член од
21 август 2008
Мислења
89
Поени од реакции
3
Ја собирам билети од автобуси, последниот пат кога ги броев имаше околу 300.
Исто собирам и шишенца од парфеми.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Sobiram flaeri...iam okolu 300 mozebi...
И јас сум истиот,еве веќе неколку години собирам од журки а најдобрите ми стојат на полици во соба :party3:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Собирам некролози од бандери. Ако има некој со слично хоби и има за размена пошто имам доста дупликати нек се јави.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Собирам некролози од бандери. Ако има некој со слично хоби и има за размена пошто имам доста дупликати нек се јави.
Другар ми ко мал дневник водеше на умрени,одеше по некролози и запишваше...и беше обседнат со гробој,the passion of a lifetime...




:vozbud:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Да ја оживеам темава.
Собирам Спрајт лименки веќе 2 години и ко мал иам собирано исто.

Еве ги тие одамна



И поновите



Обично кога гледам фудбал,пијам Спрајт и после ги чувам лименките.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.681
Поени од реакции
4.803
Цд-а :toe: двд-дуал лејер ,обични,оние најмалине...сакам од секој вид да имам по едно празно ..ако е од иста марка ,битно бојата да е друга:pos2:
имам накај 30-тина разни марки ..од принко,вербатим,сони,меморекс,дајамонд,банана -овие се интересни,е-проформанс,креатив,тдк,хп,natscu jапонско пишува дека е :tapp:,хард диск двд и ова е топ на изглед,арита,елит,лс медиа..... ..итн
и едно блу-реј цд:pos2:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
собирав како помал запалки имав две кутии цели и сите беа различни по боја, на нив различно пишуваше. сега кој знае каде се, туку ме фаќа страв кој знае каде се зафрлени да не експлодираат некој ден над 100 ги има на исто место :nesum:
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
jas sobiram bileti od natprevari na fudbalskata reprezentacija na makedonija na domasen teren...Do sega imam 1 bilet od Makedonija-Skotska,1 bilet od Makedonija-Holandija,2 bileta od Makedonija-Norveska i 1 bilet od Makedonija-Spanija.Planiram i da odam na Makedonija-Katar a za ponatamu ke vidime
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Јас собирам тетратки.Секоја година си купувам и си ги чувам,и многу ми е мерак кога ги купувам така нови и празни:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom