Необично хоби

Член од
14 мај 2011
Мислења
374
Поени од реакции
388
Моето необично хоби (хммм... па мене и не ми е толку необично) е да собирам семки од (за мене) интересни растенија кои секогаш заборавам да ги посеам навреме.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Имам пријател хоби му е собира пеперуги ги пререпарира и ги продава по 500 евра една,ѕвероња тоа е тоа.
 
F

FARANG

Гостин
Пред некоја недела во Тајланд бев во еден ресторан, Condoms and Cabbages на ѕидовите во рамки за слики имаше колекции кондоми од цел свет. Во ресторанот со сметката ти носат и кондом, а обичај е да и ти да оставиш еден од својата држава, нормално ако не си ги потрошил. Иначе видов ЈУ кондом таму, незнав дека бившата држава и тоа произведувала :pos:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Порано додека можев да правам бизнис ги продавав бројаниците, сеа си плетам во различни бои и дезени и си ги собирам :icon_mrgr:
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Собирам лименки од енергетски пијалоци. Кои пари ги имам фрлено ни сам неможам да верувам.

Ламбурџини купив за 5 евра - најубава лименка беше, а најскапа и неможев да одолеам:giggle:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Собирам исечоци од новини,
со партиски предизборни ветувања.
 
Член од
12 март 2011
Мислења
376
Поени од реакции
1.234
Собирам лименки од енергетски пијалоци. Кои пари ги имам фрлено ни сам неможам да верувам.

Ламбурџини купив за 5 евра - најубава лименка беше, а најскапа и неможев да одолеам:giggle:
Кој те излажа 5 евра да си ги дадеш за една лименка, јас кај што работам за 2,5 евра ќе ја купиш со се пијалок внатре :D
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Кој те излажа 5 евра да си ги дадеш за една лименка, јас кај што работам за 2,5 евра ќе ја купиш со се пијалок внатре :D
Од супермаркер во Грција купив. Ама пак, најубава ми е :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom