Необични карактеристики

Lady Snake

~Дени ме чува!~
Член од
29 септември 2008
Мислења
85
Поени од реакции
2
Doma, sekogas sedam na isto mesto (na rucek ili vo dnevna so moite) i ako nekoj mi sedne na mestoto se deram, isto vazi i za u kola. Perfekcionist sum i sakam se da bide pod konec ili maksimalno rasfrlano ili maksimalno sredeno. Haosot ne mi preci sekogas, no se slucuva da me izvadi od takt.
Zaspivam so uklucen televizor, mi smeta ako vratata od soba e otvorena bezrazlika dali e zima ili leto.
Jadam przeni lepcinja, mekici ili palacinki od pcenkarno brashno so ajvar i sirenje!
Shkrtam i crtam po dzidovi i mebel.
 

Lady Snake

~Дени ме чува!~
Член од
29 септември 2008
Мислења
85
Поени од реакции
2
A da i sekogas pijam ladna voda bez razlika dali e leto ili zima, pa kaj mene doma sekogash mora da ima voda u frizider.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Кревам веѓи независно една од друга.
Кога седам на столче дома, седам полутурски: само левата нога ми е преклопена.
Памтам лица, имиња, телефонски броеви и датуми. Другарките ме викаат матичар.
Пијам многу брзо.
Обожавам да ги крцкам сите коски што сеуште имаат крцкало во нив.
Кога одам по тротоар или бекатон, гледам да стапнам рамномерно (по еднаш во една плоча, или на еднакво оддалечени плочи).
Понекогаш си ги собирам напамет цифрите на регистрациите на рандом коли на улица.
Си вадам влакна-натрапници од коса.
Ако ми се појави некое црвенило/бубуљ/црнка, не останува нестисната.
Спијам со две плишани кучиња.
Имитирам. Многу.
Кога сум во исчекување, се смеам/пеам и ги тресам рацете. Дури и да е за лошо.
Страшно многу ме иритираат печатни грешки.
Ако не излезам од дома цел цен, многу веројатно е дека ќе го преседам цел ден во пижами.
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
A da i sekogas pijam ladna voda bez razlika dali e leto ili zima, pa kaj mene doma sekogash mora da ima voda u frizider.
исто и јас...неможам да си го замислам фрижидерот без шише ладна вода во него не е битно кој временски период...
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
мразам да ме допираат нежно.ме вади од кожа и ми е гадно.
кога ми е досадно или кога ми се спие прстите ми се у коса и си се чачкам.
кога пишувам пост на форум или на мсн,ако згрешам една буква се бришам и поправам,ако е долго тогаш оставам со грешка:)
ги глеам луѓето у автобус(најчесто зш ми е досадно) и размислувам за шо би можеле да размислуваат
не памтам имиња,освен ако не си напраам филм у глава за личноста:)
шкртам по тетратки и книги,и секогаш сум исшкртана по рацете,без разлика колку внимавам да не ушмрљам нешто.
ја читам последната реченица од книгата па после почнувам со книгата.
не можам да глеам филм ако не знам за шо се работи.
ја преуредувам собата еднаш месечно,ако не ја преуредам не седам у неа зашо ја мразам.
несвесно ја дигам левата веѓа ако помислам нешто,и кога не сакам да покажам дека имам пр.негативен став за нештото може по веѓата да ме приметат:(
мразам сол у храна.
глеам телевизија со нозете на маса на таборетка или на кревет.во никој случај на земја.
ако си умислам дека у соба кај мене има бубачка станувам параноична и спијам у дневна.
обожавам да киснам по туѓи профили:)

доста е:)
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
  • Gi mrdam prstite na levoto stapalo NONSTOP, i koga sedam i koga lezam ta duri koga spijam! Navika so strasen iritiracki i dekoncetriracki efekt za site okolu mene no, neverojatno prijatna i rlaksiracka za mene!
  • Obvezno se zadavuvam ili poturam koga pijam voda od sisence, na primer na ispit! Prvata goltka e ok oti pazam, posle se opustam i lom se praam, za sramovi!
  • Sekogas jadam stoenkata i na brzina a neretko i od tavce ili tengere onaka dva-tri zalci, od noga sho vika baba! Na majka mi i sestrami kosa im se kreva koga ke me vidat, so cimerkite/cimerite nemav problem:smir:
  • Kacamak izmesan so patligani, brokuli, sirence i mnogu zacini mi e omilenoto jadenje:vozbud:A da i jabolka so kashkaval!
  • Ostavam drski od jabolka kaj ke stignam, gi jadam i semkite i nikogas ne plukam semki od lubenica!
  • Molivot ili penkaloto go drzam na neopislivo cuden nacin koj sekogas mi sozdava bolka vo prstite i mala modrica na mestoto pomegu palecot i pokazalecot! Premnogu go stegam i bavno pisuvam!
  • Site knigi i tetratki mi se so izvitkani kraevi! Rezultat na mojata nesmasnost...lele zborov:pos:
  • Nesvesno zjapam vo lugeto okolu mene! Se osvestuvam otkako nekolku pati ke me prasaat dali mi e dobro!
  • Vo posledno vreme ljubam da gi slikam bezdomnicite naokolu! Se prasuvam koga ke si dojdam istepana!
Tolku! Fala mnogu:pipi:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Списанија/весници читам од последна страна кон прва секогаш.
На 20та страна од книга заспивам.
Памтам меилови ко мрднат.
И родендени исто
Ликови да не збориме.
Често знам да се поздравам со некој што го знам ама не ми текнува од каде, дури понекогаш имало и саат време муабет и не ми текнувало од кај го знам човекот
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Списанија/весници читам од последна страна кон прва секогаш.
На 20та страна од книга заспивам.
Памтам меилови ко мрднат.
И родендени исто
Ликови да не збориме.
Често знам да се поздравам со некој што го знам ама не ми текнува од каде, дури понекогаш имало и саат време муабет и не ми текнувало од кај го знам човекот
искрено не знам ни на моите кога им е роденден :pos2::pos2:
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
- Бојата на очите ми се менва на светлина, светло зелени од темно кафеави
- Пијам кафе во ненормално огромни количини.
- Ја вртам косата нон стоп.
- Можам да се расплачам кога сакам
- Пијам многу вода
- Памтам броеви домашни, мобилни добра замена сум за именикот од телефонот
- Ако некој ми се јави дури спијам прам сосема нормален муабет, а ко ќе станам немам појма дека воопшо некој ми се јави.

(ова како оглас дојде :))
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Памтам како слон, од неважни информации до датуми на востанија.
Имам чудно развиено сетило за мирис, памтам мириси и дури некои ноти што ми се познати, можам да ги изделам од парфемот.
Најчесто кога запознавам луѓе, првиот впечаток секогаш го погодувам(врз основа на тоа што ќе го видам, чујам)
Можам да пишувам наопаку, од десно кон лево.
Кога читам списанија, читам се, од А до Ш, и да не ме интересира некоја од темите (што се поврзува со првиот момент, дека памтам и неважни работи:)
Кога читам книги, ако застанам до некоја страна, кога и се навраќам, ја препрочитувам истата страна.
Кога јадам, правам пауза на сред јадење и после продолжувам.

...
Не знам што друго...Во однос на храна, најчудно нешто што ми е вкусно се пржени лепчиња со крем сир и мармалад, и компири со мед.
Ако ми текне уште нешто, ќе си се надополнам:)
 

МургоДШит

Чаршиска џукела
Член од
3 ноември 2008
Мислења
128
Поени од реакции
19
Не знам да кажам 'р'.

Како нашиот бестуашен Водач.

Грујо power!
 

bad_girl

The girl you can't have
Член од
21 февруари 2007
Мислења
216
Поени од реакции
4
ги тресам нозете кога седам без разлика дали сум нервозна или не,го затнувам носот кога кивам,пукам прсти на рацете,коа седам у кафич морам да ги измеркам сите луге од горе до доле,ги кревам вегите нагоре што и да правам........мн има не ми текнуваат др моментално
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Покрај наведените поназад,го мрдам показалецот на левата рака на чуден начин кога ќе се загледам во нешто или замислам. ќе ми текне на некој збор и јас пишувам во воздух де :pos:

Кога попуштам глас на телевизор никогаш не го оставам на 13ка. Не сум суеверна ама ете:)

Обожавам грешки и обожавам да ги поправам луѓето кога ќе ми се укаже прилика што во многу наврати не се покажало добро :) Но се навикнаа па не ми се лутат,освен некои :)

Пцујам како камионџија,не ми е рамен никој ,само да ми е денот. Посебно сочни ми се босанските пцости.

Јадам со саати. Се што имам во фрижидер редам на лепчето,после си правам фигури со кечапот и јадам.

Бројам колку секунди тече водата од казанчето кога ќе пуштам вода во вц:pos:
И невидено душкало сум,мора се да помирисам прво па после што ќе правам со нештото тоа е друга работа. И луѓе душкам ,онака,дискретно,неприметно,и памтам мириси. И сега ако сакам можам да се сетам на мирисот и веднаш ете го под ноздрите.

Морам да мрдам нешто,дали нога рака или ќе тропам по маса,не можам мирно да седам.Има во психологијата термин како се наречени овие луѓе но заборавив. Нервозни,наједноставно :)

Ја ждригам 10тина од 9тата симфонија :)

Ги двојам печурките од секое јадење настрана за после на раат да ги јадам и да уживам во нив.

И кога сечкам со ножици јазикот ми е надвор секогаш,како да се кривам на некој.За ова посебно ми е тешко затоа што морам да се контролирам во друштво,ептен е смешно:)
 
Член од
9 март 2008
Мислења
184
Поени од реакции
4
Jaдам чипс,кубети,бејк ролс со павлака.
Пцујам како ненормална.
Мхм...не ми текнува ништо друго во моментов.:toe:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
На улица по пешачки поминувам со една нога на секое, црно - бело, наизменично. Проблемот е во тоа што чекорот ми е поголем од должината на полето, али си се занимавам, к ме боли дали некој ме гледа и како тоа уопште изгледа од страна.

Не пијам Кока Кола. Ни било што газирано. Ок, Швепс само, али и тоа сеа почнав.

Љубам да лежам во темница. Само да се излежавам, евентуално муабет (што неизбежно преоѓа у церекање). Поубаво ми е да си легнам попладне, да се отспијам човечки и да се разбудам точно кога почнало да се стемнува. Глупа работа, али тој дел од денот повеќе го доживувам како почеток него ли сабајлето.

Џвакам цевки од нескафето или што и да е. Ама цели - цели. По дома тоа, надвор до сеа не ми се десило. Или, пошто не пијам кисела вода, ако некој на маса пие, морам да му соберам лимончето.

Јадам живи шпагети (и макарони).

Сакам тмурно време. Никакво, да не речам. На летен одмор, ако се деси да заврне прва трчам во вода.

Од двете раце ми крцка само еден прст.

Кога се кезам ми се праи дупче само во едниот образ.

И на онакви заби, и на протеза носена, иам еден, единствен глуп заб, и то кец. Не кажувам шо му е, и онака не се приметува.

Мразам свиткани страници од книги и тетратки. Мора да се совршено мазни.

После излегување жива не сум ако не јадам, дали надвор дали дома, сеедно. Као, друштвото, што е една од најбитните работи, и алкохолот, како една од најубавите, сам и храна после. Вага сум, јбг, после една ствар што ми причинува задоволство, сакам друга, одма и веднаш. Разно разни комбинации има, да не навлегувам.

Ако јадам грицки, морам да пијам било што, и морам да имам вода до мене у огромни колични. И шо и да е грицката, ја морам да ја стам прво у пијачката, чисто да пробам како е. Чипс у чоколадно млеко рецимо. Едно или две, не сите.

Не памтам броеви, години, дати и слично. Технички информации никогаш. А случки, цели маубети до зборче, дешавки, настани, по цели денови дури, тоа памтам.

Не можам да спијам со светло. И не можам да спијам на грб, ни случајно. И на десна станувам секогаш. И љубам гола да си седам.

Затворам врати и гасам светла по дома константно. Ме пизди кога не е у ред све.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom