Нема повеќе бесплатно гледање на Англиската Премиер лига!

Член од
14 август 2010
Мислења
803
Поени од реакции
516
a na kpja kablovska ja pustija sportklub jas sum kejbltel..tuka nemanisto?
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Јас сум на сателитска али нема веќе спорт клуб на тор сателит укинаја тоа све сеа
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Ајбе бе луѓе, ваљда сите имате кладилници кои се на близина од стотина метри. Тркнете таму со другарче некое, земете пивце и гледајте утакмици. Јас веќе се откажав од она легачењето дур гледам утакмица :)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Значи на еутел има а знае некој каде се наоѓаат клучеви за на еутел ?
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
^ќе се претплатиш на ТТВ околу 100 евра ти е годишно...
 
B

Beck's

Гостин
imase sport klub na THOR 1.0 ali gi ukinaja site sea,pa si kupiv Dreambox DM800 HD :) uzivancija do bezkraj,gi imas site bukfalno site svetski programi i toa na HD gleam fudbal lele ne se objasnue so zborovi:)
ali ima i obicen DreamBox 500SD 4200 den + 80 evra godisno sharing,i da ne te boli vise glava za fudbal
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
На сателитска мора да ја фаќате Нова спорт
блгарска тв
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091


Eте ви слободна тв која пренесува премиер лига, мислам дека е на Азербејџански јазик, а многу многу и не е битен јазикот :)
 

futka

preleza svinski grip
Член од
8 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
2


Eте ви слободна тв која пренесува премиер лига, мислам дека е на Азербејџански јазик, а многу многу и не е битен јазикот :)
nema signal na Idman ne moze da se najde,,Ima li nekoj koj ja ima najdeno??
 
Член од
14 август 2010
Мислења
803
Поени од реакции
516
nekodirano slobodno idat arenasport1234 nekodirano na satelit helas2 sat uzivajte dodeka ima:)
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
104
Поени од реакции
20
Деновиве во полињата за коментари од ваша страна се отворија многу дебати околу тоа дали Англиското Првенство ќе се емитува на Сител. Други шпекулираа дека Макс ТВ ги има правата, и така од сето ова настана една голема забуна. Малку истражувавме, и дознавме дека нема да се емитува ниту на Сител телевизија, ниту пак преку операторот Макс ТВ.



Правата за Англиско Првенство ги има Телемах Словенија за територија на цела поранешна Југославија. Тие имаат одлични односи со сопственикот на Спорт Клуб каналите и затоа ќе се емитува на тие канали кои се емитуваат во рамки на кабловски системи и сателитскиот провајдер Тотал ТВ. Само тие можат да ги префрлат правата на друга телевизија во Македонија, но тие не биле заинтересирани, и затоа ги задржале правата.
Абе добро сте истражувале само ова ЦРВЕНОВО .....

Сопственикот на Телемакс Словенија е истиот човек кој е сопственик на кабелскиот србски оператот SBS, истиот тој е сопственик и на Спорт Клуб

--- надополнето ---

Значи на еутел има а знае некој каде се наоѓаат клучеви за на еутел ?

ЌЉУЧ ЈЕ ПОД ЧЕРГИЧЕ :tapp::tapp::tapp:
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
за жал нема веке лежарење по дома пред тв па да гледаме англиска премиер лига, а за обложувалниците да, ке им се пунат сега...мора негде да се гледа фудбал
 
Член од
6 декември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Мислам дека треба да се организираме (со петиција или некој друг метод) и да бараме од „јавниот сервис“ - МТВ, бидејќи ја плаќаме (сигурно не платив година дена унапред за да гледам индиски серии и репризи на амерички шоу програми) да ни овозможи да гледаме Англиска Премиер лига ... (постои можност колку што се инфомирав Sportklub да ги отстапи правата и на друга телевизија)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Имало на црногорската Атлас, ФТА на еутелсат в2. Така ми рече брат ми гледал некој натпревар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom