Нема повеќе бесплатно гледање на Англиската Премиер лига!

Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
извор.. на еден другар вујко работи во сител :)
еее тоа е извор:icon_lol:
ама како што напиша warmaster да беше така ќе имаше реклама на секој 5 минути,ама ај ти верувам:salut:
:se_ molam
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Aбе синоќа имаше преглед на колото на Сител, не глеавте ?
Со сигурно ќе ја даваат од второ коло.
ако се лажиме​
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Aбе синоќа имаше преглед на колото на Сител, не глеавте ?
Со сигурно ќе ја даваат од второ коло.
ако се лажиме​
ПЕДЕРИШТЕЕЕ!!! :) хахахахаха изгледа ќе продолжам да гледам на телевизиите на нашите соседи татари :)
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
До каде е работава со преноси? Има некој инфо?
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.464
Код:
http://www.sbb.co.rs/Saopstenja/1565/Telemach+obezbedio+ekskluzivna+trogodisnja+prava+za+prenose+Premijer+lige.shtml
Ljubljana/Beograd, 03. jun 2010. – Kompanija Telemach, vodeći slovenački operator televizije, interneta i telefonije, nedavno je preuzela ekskluzivno pravo prenosa mečeva najprestižnije svetske fudbalske lige – engleske Premijer lige.
Kompanija je danas objavila svoju odluku da televizijskom kanalu Sport klub daje ekskluzivno pravo prenosa za teritoriju Srbije i Makedonije, a Sport klub je najavio i novi sportski kanal u Makedoniji, koji će biti pokrenut od predstojeće sezone Premijer lige, u avgustu.
Telemach će prava na emitovanje određenih paketa utakmica Premijer lige ponuditi i televizijskim stanicama na tržištu Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i Slovenije, dok će za tržište Kosova ponuditi kompletan paket. Distribuciju će obezbediti IMG, regionalni agent najunosnije fudbalske lige na svetu.
Telemach i Sport klub obezbedili su gledaocima u regionu praćenje najpopularnijih engleskih zvezda fudbala tokom naredne tri godine, a preuzeta prava podrazumevaju sve tipove televizijskih i internet prenosa uključujući satelitske TV prenose, kablovsku televiziju, IPTV, kao i prava na prenos sadržaja putem mobilne telefonije. Za sve utakmice obezbeđena su LIVE i On-demand prava.
Preko IMG-a, obezbeđen je i novi celodnevni program koji prati sve aktivnosti Premijer lige. Sport klub će prikazivati najinteresantnije isečke sa ovog kanala, a kompletan program će se emitovati u HD kvalitetu u okviru ponuda digitalnih platformi Telemacha u Sloveniji i SBB-a u Srbiji. Gledaoci će tako moći da prate i dešavanja van terena vezana za najpopularnijih dvadeset timova sa ostrva koji se nadmeću za titulu šampiona Engleske.
Nemanja Simeunović, glavni urednik kanala Sport klub, izjavio je ovom prilikom: „Veoma smo ponosni što je Telemach izabrao Sport klub za partnera u prenosima najgledanije sportske lige. Ovo potvrđuje činjenicu da je naš televizijski kanal lider u regionu kada je sportski program u pitanju. Činjenica da ćemo našoj publici u celom regionu omogućiti od avgusta do maja takav doživljaj kao što je vrhunski fudbal Premijer lige, potvrđuje našu strategiju da tržištu obezbedimo visokokvalitetne TV sadržaje!“
Тоа би значело Спорт Клуб да вработи коментатори и пушти коментар на Македонски јазик. Тоа го нема, а не сакаат нов канал како што пишува или додатни трошоци за нив, затоа што никоја национална Тв куќа, дигитална или кабелски оператор не сака да даде многу пари за реемисија.
Меѓу редови дајте пари ако сакате да гледате англиско првенство. Или поскапо отколку што тие дале пари.
Слободен пазар, па се затечени сите од екс-ју. Немаат сите кабелска или дигитална тв. и колку од постоечките ја имаат спорт клуб во својата програмска шема. Не верувам ни дека 50% од екс-ју популацијата ќе има можност да го гледа спорт клуб.
Бидејќи ги откупиле правата за Македонија мораат да вработат коментатори за да го исполнат својот дел, односно законски во Македонија знаете како треба да се реемитува одреден канал. Џабе им се фрлени парите за Македонија. Жртви сме ние гледачите ни криви ни должни, а што се однесува до Словенците, ако сум јас сопственик на некој Тв медиум не би им дал ни скршен денар. Од мене само лут брендиран македонски пинџур можат да добијат. Затоа не се криви ни Сител ни А1 ни Телма или било кој. Словенциве ќе бараат многу пари, нели треба да си го вратат инвестираното и да заработат. Епа еве им шипак.
Би се запрашал како воопшто е дозволено некој странски Тв медиум да може да откупи телевизиски права за одредена држава, а во неа го нема во ниедна програмска шема, односно ја има само наставката ќе од "програмската шема". Слободен пазар како што реков, но дали може да речеме некоја телевизија од Зимбабве да ги откупи правата за пренос во Англија или таму има друг аршин. Кога си сиромав кој те ферма, ама кај нас сиромавиот два пати плаќа. Јас како гледач не сакам додатно да платам на некој лигав словенец, а при тој да си игра мајтап со мене.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Не ми е јасно, зошто да вработат македонски коментатори!? До сеа Еуроспорт ја гледавме со македонски коментатори? Тие ја имаат откпуено Бундес лига и за Македонија, и сеа Спорт Клуб ако воведе македонски коментатори ќе треба да ги укинат Еуроспорт и ЕСПН доколку и они не воведат? Ми нема некоја логика, како може за некој канал да мора македонски коментатори, за друг да не мора?
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Не ми е јасно, зошто да вработат македонски коментатори!? До сеа Еуроспорт ја гледавме со македонски коментатори? Тие ја имаат откпуено Бундес лига и за Македонија, и сеа Спорт Клуб ако воведе македонски коментатори ќе треба да ги укинат Еуроспорт и ЕСПН доколку и они не воведат? Ми нема некоја логика, како може за некој канал да мора македонски коментатори, за друг да не мора?
Кај и да е ќе се воведи и за Бундес лигата да се коментира на Македонски јазик.
Ќе се прошири Еуроспорт секаде низ европа, а низ светот е веќе проширен...туку за Спорт Клуб ќе биди малце тешко, но се надевам ќе се средат работите, во секој случај и да дојди Спорт Клуб во МКД ќе биди на тоа да се плаќа посебно за тие 2 програми, како што е секаде низ светот.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
803
Поени од реакции
516
ne se sekirajte sport klub ke ima posle okolu nova god kaj nas...i toa ke bide besplaten t.e.voosnovnata ponuda na maxtv..pozdrav
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
213
Поени од реакции
11
ne se sekirajte sport klub ke ima posle okolu nova god kaj nas...i toa ke bide besplaten t.e.voosnovnata ponuda na maxtv..pozdrav
После Нова Година?:uvo: а дотогаш да се дрвеме пред монитори барајки стримови а оние кои имаат сателитска ке уживаат.Е немаат сите.
Ме интересира дали некој ја има СпортКлуб + и дали на неа даваат натпревари од Премиер лигата бидејки денеска ја приметив на нашиот кабловски оператор.

Во мегувреме додека моите ја гледаа Бандини случајно наслушнав дека нашата "ценета програма Сител" откупила нова индиска серија...Значи сепак можеле да кушпаат уште една смешна серија ко онаа Бандини,Гумиш...
Ке кажам само ГРЕОТА oва што се случува.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Aбе синоќа имаше преглед на колото на Сител, не глеавте ?
Со сигурно ќе ја даваат од второ коло.
ако се лажиме​


Toa со малите букви ме растажи,ништо изгледа ќе гледаме кај блгарине како што рече Јовановски.:)
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Aбе синоќа имаше преглед на колото на Сител, не глеавте ?
Со сигурно ќе ја даваат од второ коло.
ако се лажиме​
толку од шпекулациите пак нема да има....у пм
 

Kajgana Shop

На врв Bottom