Некој авион паднал во Вардар во 1962 или 1964

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
тешко дека е 55та !!!
Абе викам по логиката по која има изнесено некаде дека е 55та, не скокај :D
Колку си е стар, само он си знае. Ние може до утре да погодуваме.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Не знам веќе што да мислам за членов. Ако си трол, секоја чест. Ако не си, секоја чест.

Текстов, твоето напишано, плус твојата слика, ја најдов во статија од Вест од 2011 година.
Ако ти се точни податоците од профилот, ти си роден 1955 година, настанов се случил 1960. Стојко мој си бил ти „титово пионерче“ или „очевиденец на настанов“.
браво за ова...многу интересно,прва пат го читам,гледам и слика од таа плажа ставиле(за која многу пати сум кажал дека тој што не бил на тие плажи нема да верува дека Скопје е тоа, а така беше како да си во Улцињ,Претор во најдобрите години или касандра)јас бев таму и го видов тоа,како само не напишале дека пилотот или другиот мафташе со раката лево- десно да се тргнат капачите. па тоа го пишувал тој господин Д.К, што се прави голем скопјанец од рекла-казала.Што тој доживеал во Скопје нека пише,на која тепачка присуствувал во наше Скопје со Водњанците(каде јас раснев на ул.Савска бр.12) и другите скопски маалски фраери,посебно маџирмаалци.Прочитај за малите скопски паркови колку знае тој Д.К. а колку и што сум напишал јас.
Ај нека пише кога и Тито да одел и до Приштина овде во Скопје ги ловеа неподобните и ги носеа во плачковичкиот логор за таа намена,дури имало и пукања со таа акција и ранувања на некој.
Наскоро ќе пишам друго доживување по ваше барање за старо Ск.[DOUBLEPOST=1497790600][/DOUBLEPOST]
Дај бе мрш у курац со насловов.
како второпостирач,некако слабо ти оди,има во други теми такви ама со 20-30 лаки, море дури и со цели 49 лаки.[DOUBLEPOST=1497790708][/DOUBLEPOST]
Ова само дебил може да отвори тема со ваков наслов и да мисли дека е интересно.
не си многу интересен,приметуваш сега и самиот,ама што да се прави Такав Је Живот..од Про Арте ,слушни ја песната.[DOUBLEPOST=1497790793][/DOUBLEPOST]
Сунце ти јебем...
кога не можеш друго,чим си се решил, па испразни СЕ.[DOUBLEPOST=1497790885][/DOUBLEPOST]
ха,ха,Ха..ме изнасмеа со легендиве...МОЈА генерација
 
Последно уредено:

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Шо напрај бе Анчо шо се избудали на стари години?
Се пишело ваков наслов? :unsure:
 
Последно уредено:

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Сите теми што ги отвара му се интересни, можда насловите ве вадат од памет, ама ако не е таков насловот дали сите ние ќе отвориме да прочитаме?
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Шо напрај бе Анчо шо се избудали на стари години?
Се пишело ваков наслов? :unsure:
Не е тоа будалење душичко, тоа е онаа доба од животот кога староста ќе те праша каде ти била младоста.
Анчо е жива легенда и треба да имаме почит кон него, па он никогаш не видов некого да опцуе.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Сите теми што ги отвара му се интересни, можда насловите ве вадат од памет, ама ако не е таков насловот дали сите ние ќе отвориме да прочитаме?
Може барем годината да ја пише во насловот, на тие што им се интересни ваквите приказни секако ќе ја отворат темата.
А оф-топиците ќе бидат во значително помал број.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.298
Поени од реакции
78.973
,,,,zoshto prashalnik ,,,ne si go poznavash majchiniot jazik ,,,ili ,,,,

,,,,
"Простено нека ти е." Тоа е изразот. "Простум" си има друго значење и нема врска со простување.
И да, можда стварно ја не си го знам јазикот, али сигурно не толку, колку што ти не си го знаеш правописот.
 
Последно уредено:

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Е арно де, не ја опцул...хахаха...мислев на член дека не навредил...ах бре Ставро:pos::pos:
Да, ама така немислат веганите.. ова е сексуална злоупотреба на нивната храна! :anco:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Е арно де, не ја опцул...хахаха...мислев на член дека не навредил...ах бре Ставро:pos::pos:
ОК, да претпоставиме дека не е трол, туку дека се работи за човек од преку 60-65 години. Дали мислиш дека му доликува на форум да објаснува како ебел диња?

Или мислиш дека тоа го прави легенда? Ликот е дебил, во двата случаи. Ако е трол, тогаш е дебилен трол, ако не е трол, уште полошо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom