Некој авион паднал во Вардар во 1962 или 1964

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.031
Анчо го погодил Ахил у петагата!
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Не знам како може човек во години да бара толку внимание и да замара. Одјеби човече, не сум хејтал до сега на форумов ама стварно си тежок напор..
 
K

kicodarker

Гостин
Одјеби човече, не сум хејтал до сега на форумов ама стварно си тежок напор..
Кaкo мoжи дa ти биди нaпoрен чoвек штo oтвoрил темa и свеснo си јa кликнaл и си гo прoчитaл целиoт негoв пoст. Испaѓa декa си сaм нa себе нaпoрен и си виртуелен мaзoхист кoј се труе сo теми кoи не му се интересни.
Темaвa не е сoбa вo кoјa ти oдмaрaше пa дoјде aнчo се нaкaшлa и рече вaкa вaкa и вaкa зa врплaнoт штo пaднaл. Ти дoјде дa прoчитaш и дa пoсереш некoе гoмце вo склoп нa мaсaтa штo истo гo нaпрaви.
Дa ги видеше првите некoлку мислењa и дa беa пoфaлби зa темaтa ќе пишеше "брaвo aнчo oтвoрaј вaкви теми штo пoвеќе".
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Не знам веќе што да мислам за членов. Ако си трол, секоја чест. Ако не си, секоја чест.

Текстов, твоето напишано, плус твојата слика, ја најдов во статија од Вест од 2011 година.
Ако ти се точни податоците од профилот, ти си роден 1955 година, настанов се случил 1960. Стојко мој си бил ти „титово пионерче“ или „очевиденец на настанов“.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
After all these years, луѓево уште мислат дека ликов е стварно старец со деменција :D
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
ова е демократија, човекот може да си објави тема со наслов а тој што не сака да ја прочита нека скролне
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
After all these years, луѓево уште мислат дека ликов е стварно старец со деменција :D
хаха сакаш фесјбук профил од него :D ?

http://livada.mk/author/ancho/

BTW дедо анцо ви е урбана легенда, треба да се гордеете што имате привилегија да ги читате неговите авто - биографски спомени. Може вака ви звучи нападно и глупаво но тоа е поради разликата во години i сепак станува збор за постар човек кој го живеел старо Скопје.
 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
хаха сакаш фесјбук профил од него :D ?

http://livada.mk/author/ancho/

BTW дедо анцо ви е урбана легенда, треба да се гордеете што имате привилегија да ги читате неговите авто - биографски спомени. Може вака ви звучи нападно и глупаво но тоа е поради разликата во години i сепак станува збор за постар човек кој го живеел старо Скопје.
Koe старо Скопје?
Ако тргнеме по логиката дека е 55та година, 8 години имал коа се здесил катастрофалниот земјотрес.
Кои спомени ги имал изградено во тие помалку од 8 години?
Мислам дека човекот само има раскопано по архивите, и на своја логика создава приказни. Убаво би било да напише книга, но не знам дали подалеку од некоја фикција би мрднала истата. Јер, се` што досега го напишал можеби има вистина, но фиктивно делува.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Koe старо Скопје?
Ако тргнеме по логиката дека е 55та година, 8 години имал коа се здесил катастрофалниот земјотрес.
Кои спомени ги имал изградено во тие помалку од 8 години?
Мислам дека човекот само има раскопано по архивите, и на своја логика создава приказни. Убаво би било да напише книга, но не знам дали подалеку од некоја фикција би мрднала истата. Јер, се` што досега го напишал можеби има вистина, но фиктивно делува.
тоа пошто нема 55 по логика на нештата ;)
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.282
Koe старо Скопје?
Ако тргнеме по логиката дека е 55та година, 8 години имал коа се здесил катастрофалниот земјотрес.
Кои спомени ги имал изградено во тие помалку од 8 години?
Мислам дека човекот само има раскопано по архивите, и на своја логика создава приказни. Убаво би било да напише книга, но не знам дали подалеку од некоја фикција би мрднала истата. Јер, се` што досега го напишал можеби има вистина, но фиктивно делува.
,,,okolu memorijata ,,,
,,,delumna memorija od 3 do 5 god vozrast ,,,,od 5do 6 godini trajna memorija ,,,
,,,ako gi nemash ovie mentalni karakteristiki vo vrska so memorijata togash so tebe neshto ne e vo red,,,,
,,,taka da spomenite na Ancho se sosema vo red,,,
,,,a i vprochem nikoj so sila ne ve tera da chitate nechivi pishuvanja,,,ne go chitajte nema da se nervirate i da se zhestite,,, ili ovoa vi e nachin zloto i mentalnata histerija nasobrana vo vas da ja eksponirate tuka ,,,a mozhe da se zabelezhi deka postoi natprevar medju vas koj ke napishe pogolemi gadosti,,,,
,,,,ajt pozzzz,,,,,:icon_mrgr:
 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112

Kajgana Shop

На врв Bottom