Неи Пори

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Неи Пори е одлично место за фамилијарни луѓе, да здосадува, али пак плажата е огромна и плитко со што немаш мака да ги вардиш децата секоја секунда. Дури и за нефамилијарни ако се инертни луѓето и им е само да се капат и да лежат под лежалка е топ, дури поефтини се лежалките од краците, за островите не се ни споредуваат цените :)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
за островите не се ни споредуваат цените :)
Јас па имам впечаток дека цените се тука некаде, дури на Закинтос на пример, мислам дека доста работи беа и поевтини.

Лежалки конкретно, на Закинтос имаше за 5 евра со две фрапеа, во Неи Пори под 6 не се наоѓаше ( имаше една плажа со интересна понуда, две кафиња, две крофни - задоволително добри и две води за 6 евра).
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Јас па имам впечаток дека цените се тука некаде, дури на Закинтос на пример, мислам дека доста работи беа и поевтини.

Лежалки конкретно, на Закинтос имаше за 5 евра со две фрапеа, во Неи Пори под 6 не се наоѓаше ( имаше една плажа со интересна понуда, две кафиња, две крофни - задоволително добри и две води за 6 евра).
Да добра шема им е таа со крофните и кафето, оваа година секаде се цените покачени.
Не сум бил на Закинтос, споредбата ми беше со Скијатос и Тасос.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
530
Поени од реакции
318
Decki nesto kontakt da dadete mail/viber za u nea pori da prasam ,za kraj na avgust mi treba,he znam godinava so cenite kako ke bidat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom