Нездраво седење!

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.402
Поени од реакции
2.491
Нездраво и криво седам,ама што да правам,пуста навика.Седам исправено 5 минути и после пак старата песна
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Тешко е да се навикнеш цело време да седиш право:toe:
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
Тешко е да се навикнеш цело време да седиш право:toe:
Точно многу е тешко

Јас Се Обидував Едно Време ама Викам Ај Заеби и си продолжив со мојето старO седење и сум блага верзија на Квазимодо

 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Седам искривено и имам благо искривување на рбетот лордоза ( а и кифоза ). Јас кога пишувам не седам свртена кон бирото туку на страна. И секој ден така, се повеќе и повеќе... не знам до каде ќе стигнам:kesa:. Инаку имам болки постојано
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
:pos2: Сега читам и си се смеам сама на себе :) Лордоза и кифоза не одат заедно никако. Како и да е од многу читање ги измешав термините, па немам лордоза туку сколиоза
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Ја знам дека многу седење пред екран е штетно зато си лежам и диктирам. На компјутер ќе седнам некој од фамилија кој знае латиница и тој ми чита шо пиши на мониторинго а ја му диктирам шо да одговори. Така и игри играм му викам например на кантеро “Полево полево сега погоре ушче ушче.... ПУКАЈЈ!!“ и си немам пороблем ни со очи ни со кичма ни со емароиди
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Ја знам дека многу седење пред екран е штетно зато си лежам и диктирам. На компјутер ќе седнам некој од фамилија кој знае латиница и тој ми чита шо пиши на мониторинго а ја му диктирам шо да одговори. Така и игри играм му викам например на кантеро “Полево полево сега погоре ушче ушче.... ПУКАЈЈ!!“ и си немам пороблем ни со очи ни со кичма ни со емароиди
хаха ме изнасмеа со постов :pos2:
јас дома скоро секогаш седам исправен ама на школо ептен е тешко да се седи исправен да го еб*м она столчињана од 3 век п.н.е се...
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Сите знаеме да седиме правилно доволно е само да се потрудиме.

Многу ја мразев лекцијата за правилно седење по Хигиена која ја учевме, бидејќи се бесе во цм.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Сите знаеме да седиме правилно доволно е само да се потрудиме.

Многу ја мразев лекцијата за правилно седење по Хигиена која ја учевме, бидејќи се бесе во цм.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Ја знам дека многу седење пред екран е штетно зато си лежам и диктирам. На компјутер ќе седнам некој од фамилија кој знае латиница и тој ми чита шо пиши на мониторинго а ја му диктирам шо да одговори. Така и игри играм му викам например на кантеро “Полево полево сега погоре ушче ушче.... ПУКАЈЈ!!“ и си немам пороблем ни со очи ни со кичма ни со емароиди
И после ќе рече некој дека Македонија не е диктаторска држава.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Не знам и јас како седам-легнат, исправен, нозете кренати, едната на кревет другата на биро....како ке најдам :)
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
ма ич не седам :ROFLMAO:
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
52
Поени од реакции
5
Се трудам да сум исправен но фаќам кривини и тогаш ке ми свикаат да се исправам.
 
R

Roten 96

Гостин
да ви кажам право колку и да се трудиш да одисш исправено не можит...тоа е веќе навика...ја на пример ја не само шо седам искривено пред компјутер и коа јадам у последно време сум целосно искривен па така да :) секако дека се трудам кога одам да ги исправам рамењата и колко може да се одржувам така :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom