Нездраво седење!

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
се трудам да седам исправено колку толку :toe:на школо исправен нема шанси да седам оти повеќе часови се глупави така да на повеќето спијам, а штом спијам значи сум искривен :toe:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
На работа сум цел ден на столче и не сум се забележал како седам.
Сега кога је отворив оваа тема ми текна да се подисправам, ама тоа ке биде се додека ја затворам темава!:toe:
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Не се замарам како седам, битно грбот ми е потпрен и удобно ми е.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
паааа се подгрбавувам ама ми текнува и ја поправам положбата но имам друга маана при седење, седам со раширени нозе, како турчин... може да се деформираат куковите?
 
Z

ZeroStyle

Гостин
паааа се подгрбавувам ама ми текнува и ја поправам положбата но имам друга маана при седење, седам со раширени нозе, како турчин... може да се деформираат куковите?
Па може при бременост да се деформираат куковите:toe:
 

Голијат&

...зависи...
Член од
10 мај 2010
Мислења
271
Поени од реакции
9
Од пусто седење на компјутеров, грбов си ги носи последиците ... :(
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Бев на физикална терапија на воен базен уште како мала. Мислам дека доволно кажав со ова :) ..ама ај.
Имав мало искривување на р`бетот, најнормално нели, систематски муабет.. и ме отераа во пеколот.
Чоекот у базенот ме препороди, со вежбите си видов големи муки, ама ми дое памет, треба да сум му благодарна што седам и одам исправено.
Значајно е кај девојките за држењето на градите и пределот под задникот кај бутнините.. се ствараат масни наслаги, more likely said целулит :) Најмногу си трпи р`бетот, како и да е.
 
Е

експерт

Гостин
Седењето само по себе е нездраво,
постојат столови кои служат само како потпирачи додека вие најприродно стоите, тие само ви овозможуваат подршка за да не се заморувате.
Тие кои ги измилиле тврдат дека стоењето е поприродно од седењето.
Ова го читав некаде, ама сега не можам да најдам.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
од шо седам цело време безвеза ми се поремети опашката или ишијасот или како и да се вика тој делот над газот
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
од шо седам цело време безвеза ми се поремети опашката или ишијасот или како и да се вика тој делот над газот

хах, само на тебе да ти се пореметило.. пред 3 дена бев на снимање на р'бетот, крив сум ко крставица.. не се приметува надворешно, али јас осеќам и на снимката покажува....

р'бетот ми е во форма на буваката С на латиница.. значи вака S ...

има некој лек?, знае некој кој каде чаре да барам???? :(
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.293
Поени од реакции
15.509
хах, само на тебе да ти се пореметило.. пред 3 дена бев на снимање на р'бетот, крив сум ко крставица.. не се приметува надворешно, али јас осеќам и на снимката покажува....

р'бетот ми е во форма на буваката С на латиница.. значи вака S ...

има некој лек?, знае некој кој каде чаре да барам???? :(
Космодиск му е мајката :)
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Седам исправено...дур ја читам оваа тема...после пак по навика ке се искривам...ама кога одам одам исправена..
 
Е

експерт

Гостин
хах, само на тебе да ти се пореметило.. пред 3 дена бев на снимање на р'бетот, крив сум ко крставица.. не се приметува надворешно, али јас осеќам и на снимката покажува....

р'бетот ми е во форма на буваката С на латиница.. значи вака S ...

има некој лек?, знае некој кој каде чаре да барам???? :(
Па, така треба да изгледа ’рбетот, како Ѕ

 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Па, така треба да изгледа ’рбетот, како Ѕ


Не мислев на тоа.. на сликата од десно глеаш ли како е прав р`бетот, мене тука ми е искривен малце на десно.
И понекад се дешава да ме боли многу, нарочито кога ќе се испотам или кога ќе правам некои физички активности.
Не ни знам како да најдам чаре да го ``исправам`` р`бетот.
Ако некој знае нека ми пише.
Фала
 
S

smart ass

Гостин
Седам исправено...дур ја читам оваа тема...после пак по навика ке се искривам...ама кога одам одам исправена..
Ој на пазар има од оние сензорите се ставаат на грбот па ако се Искривиш Титкаат онака нервозно:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom