Невина..дали?

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Околу вториот дел... Те молам, да ми помогнеш да се снајдам во „логикава“: има дечко, кој очигледно и значи, пошо е препалена да не го изгуби пошо се драпнала. Значи, има личност со која би поделила задоволство од таквиот чин. Има желба, тоа е повеќе од јасно. Ама, нема да го направи тоа со него, туку ќе гледа да наоѓа начин сама да се справува со желбата. Кај е тука испуштено глумењето светица? :) (Освен последниов дел со Олимпијадава, има поента :icon_lol:)
Притисокот да се легне со некој првиот пат е многу голем за некои девојки, затоа што има многу други фактори: срамот, стравот, комплексите од телото, помислата дека поим нема што да прави на тоа поле и така натака. Ако девојката се самозадоволува нема ништо поврзано со глумење светица. Друго е кога треба да “се предаде“ на некој.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Wow. Sho mudrost ispopagja na glamstik prasanje od frustrirano picleme!

More, ubiecke, odi, opni se so decko ti! Posle da ne zamaras tuka dali si nevina ako si brcnala krastajca unutre!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
На различна фреквенција размислуваме, љандрич :) Ти ми збориш за губење невиност како чин, при првиот сексуален однос, јас ти зборам од медицинска (или техничка, како сакаш) страна - хименот е скинат, дефлорирањето е извршено. Значи, според тебе, невиноста се губи при првиот сексуален акт со друга личнст, според мене, се губи кога е отворен и оштетен. И твоето и моето држи вода, според размислувањата по кои се водиме, нели? :)

Околу вториот дел... Те молам, да ми помогнеш да се снајдам во „логикава“: има дечко, кој очигледно и значи, пошо е препалена да не го изгуби пошо се драпнала. Значи, има личност со која би поделила задоволство од таквиот чин. Има желба, тоа е повеќе од јасно. Ама, нема да го направи тоа со него, туку ќе гледа да наоѓа начин сама да се справува со желбата. Кај е тука испуштено глумењето светица? :) (Освен последниов дел со Олимпијадава, има поента :icon_lol:)
За првиот дел мило се разбравме,брзо беше ова :icon_lol:Од медицински аспект,да така,од логичен аспект се додека не легне со друга личнсот.Да ти кажам еден пример на моја пријателка,она пушеше,ама не се онадуваше и се маваше од земја дека е невина :icon_lol:Значи има и вакви случаеви,зависи што среќа имаш.

А за вториот дел,немам некое логичко објаснување.Се спремаат психички.Јас ако зборам за мене,не се спремав,туку оставив на моментот да се случи.Кога успеа да ме натера да посакам,го направив тоа.Ваљда таа е најдобра стратегија,а типов на девојката во тоа не успеал.Има вина и во него,чим не успеал да ја натера да се соблече,значи нешто многу и не го бива :icon_lol:
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Притисокот да се легне со некој првиот пат е многу голем за некои девојки затоа што има многу други фактори: срамот, стравот, комплексите од телото, помислата дека појма нема што да прави на тоа поле и така натака. Значи ако девојката се самозадоволува нема ништо поврзано со глумење светица. Друго е кога треба да “се предаде“ на некој.
Нормално дека не е исто :) Ај малку да поиграме со нијансите, не да ги земаме само црното и белото :)

Поентата е дека (по моето сфаќање) убицата има личност која и значи, и со која сака да го сподели тоа искуство. Значи, пак според мене: ако си со некого и за него имаш емоции, а и го посакуваш, немаш потреба да се репресираш сама себе со прашањата поттикнати од страв и срам. Пошто, ако сеуште имаш страв и срам, а зрела сексуална желба, нешто не е во ред со тебе (реферирано на пример, не лично). Па и да е така како што викаш, факт е дека најголема помош може да ти понуди тој со кого во моментот си во (некаква) врска. Многу поголема, дури и да има вклучено плашење, одколку ако сама се обидуваш да ги одговориш тие прашања, читкајќи на интернет или образувајќи се од порн-сајтови.

Значи, резултатот мој е: доколку убицата имала однос со момакот, сега ќе пишуваа во темата „Во врска со љубовта...“ за тоа колку добро искуство имала и колку е среќна. Сега, ќе не чита овде, и само ќе си ја зголеми нејзината конфузност, и нејзините стравови ќе засилат темел. Просто е тоа - ништо во животот не дошло само од себе, и од чиста теорија. Емпиризмот е најбитен. Сопственото искуство :)

И уште, за на крај. Не убедувам дека не е невина, ако толку ви значи тој збор. Али, дека може да е дефлорирана, никој не може да ме разубеди. Исто е, ама не е исто :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
DehimeniziranA!
Ama nevina!
Bigjaa de!

P.S ko prricana:
ej aj samo u gaz, sakam da bidam nevina do brak hhahaha!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Нормално дека не е исто :) Ај малку да поиграме со нијансите, не да ги земаме само црното и белото :)

Поентата е дека (по моето сфаќање) убицата има личност која и значи, и со која сака да го сподели тоа искуство. Значи, пак според мене: ако си со некого и за него имаш емоции, а и го посакуваш, немаш потреба да се репресираш сама себе со прашањата поттикнати од страв и срам. Пошто, ако сеуште имаш страв и срам, а зрела сексуална желба, нешто не е во ред со тебе (реферирано на пример, не лично). Па и да е така како што викаш, факт е дека најголема помош може да ти понуди тој со кого во моментот си во (некаква) врска. Многу поголема, дури и да има вклучено плашење, одколку ако сама се обидуваш да ги одговориш тие прашања, читкајќи на интернет или образувајќи се од порн-сајтови.
Да, знам дека теоретски така е како што викаш, треба да се опушти, нема зошто да се репресира, ама верувај, машко си, па таа проблематика и не можеш така добро да ја разбереш ко ние жените што се сфаќаме.
Дечкото може да е најсовршениот дечко на светот, но не е секогаш одлуката за првиот пат поврзана со вас. Некогаш, ние си имаме наши бубачки во глава што не ни дозволуваат да се опуштиме.
Сите луѓе се различни, некои немаат проблем со сексот и немаат проблем да се опуштат наспроти некои кои се блокираат и кочат.
А што се тиче образување од порн-сајтови, секако дека е глупост, за првиот пат секако дека нема ништо да научи. :toe:

Може девојката да сака некого повеќе од се на светот и повторно да не може да се “предаде“. И нема тука ништо глумење или дека нема љубов.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
А бре луѓе, има разлика меѓу Скината и Невина.Аманте.
Скината можи да биди и од спортување како што кажа Леандра, можи и во капењето,пример сакала темелно да се исчисти :) па и можи толчник си пикнала.
Невина е се дури кур не влези во дундата. Е после е виновна.
И што е толку за тупење не знам :)
А и за крвта, не мора да значи дека мора да течи крв, а можи да се случи пак и вториот и третиот пат да течи:smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
:pos: Дискусијава... :icon_lol:

Значи, невина девојка, ЛеандрО!!! е и онаа девојка која има секс 14 пати неделно со 7 различни момци, ама има еластичен химен кој не се кине... :shok: и невина девојка е онаа која у месечарење си стаила цела дланка внатре, напраила потоп од крв пошто искинала све унутра. Сите сте вие невини, океј? :pipi:

Прифаќам, моментот на иницијација е првиот секс, исто така, сличен но не толку моќен е првиот оргазам кој се постигнува со мастурбација. Ама да не тераме филозофии, не е страшно ако не сте веќе невини. Се опнете со некого, не сте невини. Си ставите два прста, немате веќе химен, well fuck it, не сте невини. Се рокате у секоја дупка освен у битната... технички сте невини, али у Арказнас додека адресата во лична карта ви е Сопот, Мкд. :toe: Мене ако ме прашаш, со тргање у седмо оделение треба да издаваат лични карти, да се знае дека малата влага у пубертет што е доказ дека не е невина. :)
 
?

..........

Гостин
:pos: Дискусијава... :icon_lol:

Значи, невина девојка, ЛеандрО!!! е и онаа девојка која има секс 14 пати неделно со 7 различни момци, ама има еластичен химен кој не се кине... :shok: и невина девојка е онаа која у месечарење си стаила цела дланка внатре, напраила потоп од крв пошто искинала све унутра. Сите сте вие невини, океј? :pipi:

Прифаќам, моментот на иницијација е првиот секс, исто така, сличен но не толку моќен е првиот оргазам кој се постигнува со мастурбација. Ама да не тераме филозофии, не е страшно ако не сте веќе невини. Се опнете со некого, не сте невини. Си ставите два прста, немате веќе химен, well fuck it, не сте невини. Се рокате у секоја дупка освен у битната... технички сте невини, али у Арказнас додека адресата во лична карта ви е Сопот, Мкд. :toe: Мене ако ме прашаш, со тргање у седмо оделение треба да издаваат лични карти, да се знае дека малата влага у пубертет што е доказ дека не е невина. :)
Абе немој така...ццц лом ги направи:hump:

генерализираш, иако за повеќето си во право, но познавам многу кој се над 20/1 не чепнати:vozbud:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Од мастурбација до хименопластика и назад. :pos:
Како и да е...
според мене, невина е само онаа кој има читав химен (не скината)
ако е скината (дали од рука, дали од црнец) = невина
ако се маа само во багажник...невина...делумно :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
:pos: Дискусијава... :icon_lol:

Значи, невина девојка, ЛеандрО!!! е и онаа девојка која има секс 14 пати неделно со 7 различни момци, ама има еластичен химен кој не се кине... :shok: и невина девојка е онаа која у месечарење си стаила цела дланка внатре, напраила потоп од крв пошто искинала све унутра. Сите сте вие невини, океј? :pipi:

Прифаќам, моментот на иницијација е првиот секс, исто така, сличен но не толку моќен е првиот оргазам кој се постигнува со мастурбација. Ама да не тераме филозофии, не е страшно ако не сте веќе невини. Се опнете со некого, не сте невини. Си ставите два прста, немате веќе химен, well fuck it, не сте невини. Се рокате у секоја дупка освен у битната... технички сте невини, али у Арказнас додека адресата во лична карта ви е Сопот, Мкд. :toe: Мене ако ме прашаш, со тргање у седмо оделение треба да издаваат лични карти, да се знае дека малата влага у пубертет што е доказ дека не е невина. :)
Ма стави равенство,се е калаштури и мирна глава :icon_lol:
 
Член од
17 февруари 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
Ја разбирам физикава која ми ја претставуваш,но тоа не значи дека девојката имала однос.Она може сама да си го пробие хименот,факт,дали со прст,дали со пенкало или со гранка нејзино решение,но не значи дека со тој чин го имала првиот сексуален однос.Невиност не се подразбира кинење на хименот,кој може да се случи во х ситуации,некои и по милион односи сеуште имаат здрав химен (биолошки тој е поеластичен,индивидуална ствар) и за нив да велиме дека се невини :)
Споредбата не беше навреда,прости ако така ја сфати,туку самиот чин е различен.Прст,два свои и туѓ орган во себе има разлика.Како прво,првиот пат кога влегува толку е тој дел стегнат што на партнерот тешко му оди да го најде отворот,а камоли да влезе цел.Тој мускул се опушта со редовен сексуален однос исто како и психата на девојката,затоа ми е смешно прашањето „дали сум прв“.
И за крај,нормално дека и се сака има 18 години и нормално дека мастурбира веќе неколку години (според моја претпоставка),но не сака да легне со него.Емотивна одлука,нема врска со светица.Глуми светица ако се плескала наоколу,а на дечкото не му дава.Сама со себе што прави е нејзина ствар,а кога ќе легне со него исто така е нејзина одлука :) Може се спрема со тој чин,да биде пожестока првиот пат,нешто како олимпијада :icon_lol:
Jas vaka se slagam so tebe ama sakam da kazam deka nekoj toa ne go dozivuvaat taka kako sto treba da bide za 18 godisna devojka,nekoj so prst nekoj so polov organ itn ... i ne mi e jasno so tie devojki koi mn pati koa se zbori za sex odrekuvaat ili se povlekuvaat ko demek tie nema da imaat nikogas takov odnos:S ... ne mi vlagaat vo pamet pa nz
На различна фреквенција размислуваме, љандрич :) Ти ми збориш за губење невиност како чин, при првиот сексуален однос, јас ти зборам од медицинска (или техничка, како сакаш) страна - хименот е скинат, дефлорирањето е извршено. Значи, според тебе, невиноста се губи при првиот сексуален акт со друга личнст, според мене, се губи кога е отворен и оштетен. И твоето и моето држи вода, според размислувањата по кои се водиме, нели? :)

Околу вториот дел... Те молам, да ми помогнеш да се снајдам во „логикава“: има дечко, кој очигледно и значи, пошо е препалена да не го изгуби пошо се драпнала. Значи, има личност со која би поделила задоволство од таквиот чин. Има желба, тоа е повеќе од јасно. Ама, нема да го направи тоа со него, туку ќе гледа да наоѓа начин сама да се справува со желбата. Кај е тука испуштено глумењето светица? :) (Освен последниов дел со Олимпијадава, има поента :icon_lol:)
kire brat zensko moze i so tampon da se skine pri mentruacija i sansite se ona toa da ne go znae, pa posle odnosot deckoto ako e malku iskusen moze da nastane problem vo vrskata... a taa da si nema poima sto se desava. ima i takvi slucaevi bar taka mi kazuvale.. a toa deka posle prv sexualen odnos mora da e nevina toa nemora bas da znaci.. on moze samo malku da go potkine da napravi rana i ona da misli deka e skinata... :nesvest::toe:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Се потегна едно ново прашање,па да не се тегнеме во темата мастурбација,овде може да си поприкажеме:smir:
 
S

smart ass

Гостин
Мастурбацијата не е секс.Затоа нека не крева паника,невина е додека не легне со некого.Прст и полов орган има разлика и во должина и во дебелина.И дали ќе тече или не тече крв нема врска со првиот сексуален однос.Секој барем малку искусен тип ќе сфати дека е прв од односот на девојката,од нејзината стегнатост,стравот,неподвижноста...Нема потреба од оправдувања и зборувања,се е тоа толку провидно што само неискусен може да се треска од земја зошто нема крв и да прашува.
ТОЧКА!!

Всушност ај еден додаток

Прст и полов орган има разлика и во должина и во дебелина
Да,покрај разликата има и "сличност"....кај машкиот полов орган имаме најмногу "детектори",а исто е и со прстите,имено на врвот на прстите имаме најмногу нервни завршетоци задолжени за осет при допир се разбира.

Само што пак има разлика,оние на пенисот не збрлавуваат.:vozbud:

Невина е и Точка.

Во името на моќта на прстот маструбаторрррр ЈАС сум ХИМЕН:pos2::pos2:

А бре луѓе, има разлика меѓу Скината и Невина.Аманте.
Скината можи да биди и од спортување како што кажа Леандра, можи и во капењето,пример сакала темелно да се исчисти :) па и можи толчник си пикнала.
Невина е се дури кур не влези во дундата. Е после е виновна.
И што е толку за тупење не знам :)
А и за крвта, не мора да значи дека мора да течи крв, а можи да се случи пак и вториот и третиот пат да течи:smir:

Знам таков случај....хех на времето 16 годишен копиљ бев...

Ме пратија да раздавам да се најде пред(нели празник)...епа влегувам и ја фаќам нимфоманката на дело..ајт бабата е у другата соба,налет дадов то што треба за душа.

А ден потоа нимфоманката наместо толчник го доби мојот пенис..и би така 4-5 месеца,после прекинот на сексо меѓу нас дали продолжи со толчник или прејде на еар рифрешенер не знам...али едно знам сега е мажена...и тешко на маж и:pos2::pos2:уствари може сеа да се нареди работата може вибраторчиња да користи бе покрај пенисо,ај ако некогаш се сретнеме...мада е далекууу овер оушн-ќе прашам како е решен проблемо...
...П.С не кажујте никому(ова првпат го кажувам):kesa:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
А че.. нели беше дека е невина додека не се докаже дека е виновна?
Или.. тоа само на филмови? :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom