Невзат Халили планира Македонија да ја направи Федерација

Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Абе кој разбрал што сакам да кажам со тоа демократија разбрал.Кој не разбрал немам намера да објасвам Витезу...Требаше во наводници да го ставам демократија...за полесно да ме разбериш де Витезу...
Te razbiram jas dobro. Samo ti posochuvam deka demokratijata ne e sistem za slabi, tuku i za silni drzavi. Drzavi so jasna cel. Vo takvi, nema da ima potreba da stavash navodnici, shto i da pravish, ako e toa vo sklop na drzavnata cel.:smir:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Не е секоја земја за демократија.:smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Нема некој press-release од владата за радикалните изјави на Халили кои се директен атак врз правниот поредок и територијалниот суверенитет на Република Македонија? Или се зафатени со донесување на закон за лимитирање на гласност при прдење во полу-јавен простор?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
steta sto duhot na vremeto e takov, pa se delime na nacionalna osnova, pa sea sto da se pravi jas ne odlucuvam, poveketo mnozinstvoto odlucuva.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Нема некој press-release од владата за радикалните изјави на Халили кои се директен атак врз правниот поредок и територијалниот суверенитет на Република Македонија? Или се зафатени со донесување на закон за лимитирање на гласност при прдење во полу-јавен простор?
Би требало да попие кривична поради шриење омраза и повик на бунт против уставниот поредок.

Мислам дека за тоа може да го ропнат на малку робија.

П.С. Тоа би му дошло како бан од полит. живот! :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Би требало да попие кривична поради шриење омраза и повик на бунт против уставниот поредок.

Мислам дека за тоа може да го ропнат на малку робија.

П.С. Тоа би му дошло како бан од полит. живот! :)
Знам дека би требало, прашувам каде се правосудните органи и органите за спроведување на одлуките на судството?

Замисли лебати, ваква изјава да дадеше Македонец во Бугарија или Грција...Па, тоа ќе му беа последните зборови кои некогаш ги изустил.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
А како ќе обезбедат двотретинско мнозинство? Со покачуање на наталитет? :pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Па како што е тргнато колцето.....само албанците го одржуваат прирастот во МК, другите или не се ебат или ефтино им доаѓаат куртоните.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Taka e mnozinstvoto odlucuva/se nadevam i vo baltickite zemji ke igra mecakta i neema da bide daleku, koga svetot ke se deli povtorno .So kogo i kaj ke bideme nie ke vidime.Nevzat nee problem ,tuku koj stoi za seto toa?Se gleda deka i ramkovniot e cista farsa ili samo obicen dokument koj nevredi.Albancite mise cini deka neim vredi vise zborot edno kazuvaa drugo rabotaaa taka da mislam nebi imalo nekako znacenje. Sekako nevzat moze da kazuva sto saka isto kako i jas samo CISTA MAKEDONIJA ILI MAKEDONIJA BEZ ALBANCI , ILI PROTERUVANJE NA ALBANCITE OD MAKEDONIJA .:toe:FER KOMPROMIS.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Би требало да попие кривична поради шриење омраза и повик на бунт против уставниот поредок.

Мислам дека за тоа може да го ропнат на малку робија.

П.С. Тоа би му дошло како бан од полит. живот! :)
Eden nevzat ke rodi druga nevzat. gjabee da go stavis vo robija koga kese javi drug .toa nee resenie. Edinstveno voena razvrska ili ednas zasekogas dase rascisti i sid visok so albanija i kosovo 10 metra .sl palestina i izrael.:toe:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Eden nevzat ke rodi druga nevzat. gjabee da go stavis vo robija koga kese javi drug .toa nee resenie. Edinstveno voena razvrska ili ednas zasekogas dase rascisti i sid visok so albanija i kosovo 10 metra .sl palestina i izrael.:toe:
Abe taka na kraj ke ispadne deka cela Makedonija ke moras od site strani da ja opkolis so zid od 10 metri. Pa vidi ti racunaj posle...:toe:

p.s. da ti najdam enveristi? Imaat iskustvo vo izolacija....
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Abe taka na kraj ke ispadne deka cela Makedonija ke moras od site strani da ja opkolis so zid od 10 metri. Pa vidi ti racunaj posle...:toe:

p.s. da ti najdam enveristi? Imaat iskustvo vo izolacija....
Ko во вицот:
-Му направи него ѕид 10 метра околу граница бе?
-Да. Ти шо сакаш?
-Полни :)

Кварк, го осуди Халили ти бе? Не сум читнал уназад?
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ko во вицот:
-Му направи него ѕид 10 метра околу граница бе?
-Да. Ти шо сакаш?
-Полни :)

Кварк, го осуди Халили ти бе? Не сум читнал уназад?
Jas sum ti eden od delegatite potpisnici be.
Plus imam organizaciona zadaca, gi mobiliziram mladite. :)
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Jas sum ti eden od delegatite potpisnici be.
Plus imam organizaciona zadaca, gi mobiliziram mladite. :)

Доста ги тероризираат кутрите Сљавоаљбанци...
Каљимеро нема правда...:tapp:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Jas sum ti eden od delegatite potpisnici be.
Plus imam organizaciona zadaca, gi mobiliziram mladite. :)
Значи сите имаат мобилни сеа :)
Шала на страна... не смее муабетов да се сведе на: остај го, будала и незначаен е, нека зборува шо сака.

Сериозна тема е и не смее да помине ова туку-така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom