Невестата нема поштовање према свекорот/свекрвата

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Арно не пробваме да напрајме накриво напраени инцели.
Туку, @Анонимен1512 шо напрај? Во најголем број случаеви каде шо има проблем меѓу снаа/свекрива е вина на мажот. Не одделување од мајка, не сфаќање на проблемот на сопругата. Шо напрај ти во изминатите неколку дена? Разговаравте? Дозна нешто повеќе за нивната врска?
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.829
Поени од реакции
11.300
Арно не пробваме да напрајме накриво напраени инцели.
Туку, @Анонимен1512 шо напрај? Во најголем број случаеви каде шо има проблем меѓу снаа/свекрива е вина на мажот. Не одделување од мајка, не сфаќање на проблемот на сопругата. Шо напрај ти во изминатите неколку дена? Разговаравте? Дозна нешто повеќе за нивната врска?
Wtf, чоекот избегал у друг град само мир да има и пак е он крив?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
@fennel се "испотепа" со сите ради туѓ проблем. :pos: Друже, ти да не си анонимниов?
Не, стар сум јас за такви проблеми да имам:D
Бев во таква позиција! Затоа сум упорен во докажувањето, дека што било криво насадено, криво ќе си остане! Никој жив на светот не го исправа.
Лага е дека со разговор некој ќе смени однесување, може една недела максимум две, после пак ќе тркала што му е во генот.
Како во поговорката за волкот и влакното:(
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Не, стар сум јас за такви проблеми да имам:D
Бев во таква позиција! Затоа сум упорен во докажувањето, дека што било криво насадено, криво ќе си остане! Никој жив на светот не го исправа.
Лага е дека со разговор некој ќе смени однесување, може една недела максимум две, после пак ќе тркала што му е во генот.
Како во поговорката за волкот и влакното:(
Постои решение. Метлата и по грб. Ќе се нучи на ред или ќе си побегне. Во секој случај проблемот ќе се среди.
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Wtf, чоекот избегал у друг град само мир да има и пак е он крив?
И аплаудирам за то. Не ми е прво мислење тука. Ама бегство не е секогаш решение на проблемот, очигледно. Доби многу совети тука. Ме интересира шо напрај со нив.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.090
Поени од реакции
17.875
И аплаудирам за то. Не ми е прво мислење тука. Ама бегство не е секогаш решение на проблемот, очигледно. Доби многу совети тука. Ме интересира шо напрај со нив.
Се прашуваш дали го послуша @HellRaiser, па ти е страв да не е во депресија оти мисли дека жена му, му е сестра?
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Се прашуваш дали го послуша @HellRaiser, па ти е страв да не е во депресија оти мисли дека жена му, му е сестра?
Го прочитав и потајно се надевам дека е вистина. :P
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Постои решение. Метлата и по грб. Ќе се нучи на ред или ќе си побегне. Во секој случај проблемот ќе се среди.
Лага е дека ќотекот излегол од рајот:D
Инаку со тоа ништо не се постига, напротив ќе добие спротивен ефект.
Метлата(или ресет:pos: како пиша некој) не е излез, бидејќи она ќе се навикне на тоа и ќе чека да пројде за пак да си продолжи по старо, ако не и пожестоко!
Голема веројатност е дека РЕСЕТОТ ќе го сфати како казна по наговор на свекрвата, и како жртва која треба да се поднесе во борбата на формирање на своја територија( без свекрва и свекор, разбира се:D)
Ќе навикне таа на улогата на жртва, ќе оди и на работа нашминкана! Затоа мое мислење за таква ситуација: ако не помогне еден шамар, малку веројатно е дека ќе помогне и да ја згазиш, затоа батали такви фискултури.
Цивилизацијата измислила покултурен излез;)
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Лага е дека ќотекот излегол од рајот:D
Инаку со тоа ништо не се постига, напротив ќе добие спротивен ефект.
Метлата(или ресет:pos: како пиша некој) не е излез, бидејќи она ќе се навикне на тоа и ќе чека да пројде за пак да си продолжи по старо, ако не и пожестоко!
Голема веројатност е дека РЕСЕТОТ ќе го сфати како казна по наговор на свекрвата, и како жртва која треба да се поднесе во борбата на формирање на своја територија( без свекрва и свекор, разбира се:D)
Ќе навикне таа на улогата на жртва, ќе оди и на работа нашминкана! Затоа мое мислење за таква ситуација: ако не помогне еден шамар, малку веројатно е дека ќе помогне и да ја згазиш, затоа батали такви фискултури.
Цивилизацијата измислила покултурен излез;)
Не знам дали ќотекот излегол од рајот. Не сум бил таму.
Ама ако јас еднаш ресетирам со метла, втор ресет не ќе има. Тогаш ќе биде целосно форматирање.
Инаку, да. Има и покултурни излези, ама секој си одбира свој начин. Јас применив навремено предупредување на двете страни (се разбира секоја посебно). Немој случајно да слушнам свекрвата/снаата да се пожали од тебе. Можеби и без тоа сè ќе било добро, не знам, ама ако имаше проблеми или снаата ќе леташе како партал или јас повеќе никогаш немаше да го пречекорам прагот.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.686
Арно не пробваме да напрајме накриво напраени инцели.
Туку, @Анонимен1512 шо напрај? Во најголем број случаеви каде шо има проблем меѓу снаа/свекрива е вина на мажот. Не одделување од мајка, не сфаќање на проблемот на сопругата. Шо напрај ти во изминатите неколку дена? Разговаравте? Дозна нешто повеќе за нивната врска?
Тешко тој шо си има мака,ќе мора сам да си го среди проблемот.Најдобра опција е да почне и тој да ги вреѓа нејзините и тоа жестоко.
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Тешко тој шо си има мака,ќе мора сам да си го среди проблемот.Најдобра опција е да почне и тој да ги вреѓа нејзините и тоа жестоко.
И како е то најдобра опција? :P
Оган со оган само моментално можи да смири ситуација. Разговор од друга страна можи да го реши проблемот. Ама Анонимниов одамна го нема да кажи шо напрај.

Додуша можи прај ДНК анализи моментално и е презафатен дур да стигнат резултатите. :ROFLMAO:
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.686
Чисто за невестава да осети како му е на нејзиниот сопруг.Верувај ќе има подобар ефект отколку да молчи ко мутав.Иначе темава се претвори во шпанска серија,го зедовте низ нозе чоеков.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
И како е то најдобра опција? :P
Оган со оган само моментално можи да смири ситуација. Разговор од друга страна можи да го реши проблемот. Ама Анонимниов одамна го нема да кажи шо напрај.

Додуша можи прај ДНК анализи моментално и е презафатен дур да стигнат резултатите. :ROFLMAO:
Готови се резултатите шекер 4.5,холестерол 3,триглицериди 2.5 и притисок 120 со 90 невестата е работоспособна
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
А да ја зачлениш и невестата на форумов, па да ја чуеме и нејзината страна од приказната? Некако ми нема логика да ги навредува толку многу без причина.
Има, има такви невести, ехеее. Нема тука логика у понашањето на невестите. Тоа е до лигавшлак. Немора да е до домашно васпитање. Туку питањето е зашо дечкото не и удре клоца на невестата? Ако таа не поштова стари луѓе не е способна за никакво поштовање. Туку мош физички да е јака фуфа, па дечкото е сеуште под хипноза! Ај ке му дое акл, кај и да е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom