Невестата нема поштовање према свекорот/свекрвата

Член од
28 август 2013
Мислења
1.270
Поени од реакции
2.144
Треба отворено да и каже на сопругата дека непочитувањето на неговите родители е непочитување кон него, а штом во еден брак нема почит, таков брак не може да опстане, зошто да биде толку ригорозен?
Затоа што има само еден татко и една мајка која го родила, кои се грижеле, го воспитувале, го чувале, го растеле, кои живот би дале за своето чедо, и за да на крај да дојде некоја личност и да ги вреѓа и понижува, а неговите родители да ја почитуваат без разлика на нејзиното однесување кое очигледно не е во ред. А, верувам форумџијата ги почитува нејзините родители? Така што неговата сопруга треба да се промени, не може никој да ја натера да ги сака родителите на нејзиниот сопруг, но не смее да не ги почитува па макар и постојано да се караат, не може да не ги почитува, а форумџијата го разбирам не му е сеедно да гледа како неговата сопруга ги навредува и непочитува неговите родители, му посакувам да се среди работата.
Ако го сака ќе ги почитува :)
 
На врв Bottom