Невестата нема поштовање према свекорот/свекрвата

Член од
9 мај 2018
Мислења
1.057
Поени од реакции
1.274
Непочитта кон родителите на сопругот произлегува од лошото воспитување на нејзините родители. Почитта на свекорот/свекрвата произлегува од почитта која сопругата го има кон сопругот.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
777
Поени од реакции
847
Бриши го ова жити бога..кај ти дојде ваква грозна мисла:facepalm::boksix::tapp:
Неможам помина времето кога можев да го бришам единствено можеш да ме пријавиш што мислам дека веќе го имаш напраено.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
777
Поени од реакции
847
Мавни и еден ресет, врати ја на фабричко подесување
Ресет мојт да и напрајт само ако ја вратит кај мајка и сам немојт да ја вратит на фабричко.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.694
Поени од реакции
16.597
А да ја зачлениш и невестата на форумов, па да ја чуеме и нејзината страна од приказната? Некако ми нема логика да ги навредува толку многу без причина.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.330
Поени од реакции
2.105
Како да се има мир и човек да се чувствува среќен кога невестата често ѓи навредува и понижува свекорот и свекрвата без никакви причини? Скоро секоја средба, невестата користи фрази и зборови да ѓи понижи родителите на мажот. Како и што треба мажот да направи да има добра хармонија во фамилијата? Невестата е многу љубиморна на свекрвата.
Друже, таа тебе не те поштува! Преку мајка ти само ти прави третман. Ќе се свестиш накај пееската и ќе видиш дека си е**л поголем дел од животот, за бадијала!
Автоматски споено мислење:

Да не ми замерат другите и ти ама има грешка и во тебе, седни да разговараш со невестата,
ако не може да се реши проблемот сам иди си кај твоите,:(
има многу такви примери
Она ако била кадарна да разбере дијалог, не би правела такви скандали. Само подалеку од таква, нек си тера животот!
 
Последно уредено:
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.330
Поени од реакции
2.105
А да ја зачлениш и невестата на форумов, па да ја чуеме и нејзината страна од приказната? Некако ми нема логика да ги навредува толку многу без причина.
А што и ако ја чуеш приказната? Ќе оправи нешто? Јас ти викам дека нема ништо да се смени, штом некој не собрал ум и култура до 20, после тоа жари го печи го таков ќе си остане. Не помага ни ресет ни п*зде материне, само ќе се навикне на почесто ресетирање а пак ќе си го тера филмот.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.846
Поени од реакции
1.480
Мора разговор,бе.Нека ја натера отворено да му каже зошто така прави.
@Анонимен1512 Ако увидиш дека нема валидна причина,тргни се од неа.
Злобна жена не ти треба.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.330
Поени од реакции
2.105
Мора разговор,бе.Нека ја натера отворено да му каже зошто така прави.
@Анонимен1512 Ако увидиш дека нема валидна причина,тргни се од неа.
Злобна жена не ти треба.
Со кого разговор, мори?
Таа накриво направена, тој ќе ја оправа сега :facepalm:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.363
Поени од реакции
2.503
Како да се има мир и човек да се чувствува среќен кога невестата често ѓи навредува и понижува свекорот и свекрвата без никакви причини? Скоро секоја средба, невестата користи фрази и зборови да ѓи понижи родителите на мажот. Како и што треба мажот да направи да има добра хармонија во фамилијата? Невестата е многу љубиморна на свекрвата.
Од која причина невестата твоја би била љубоморна на мајка ти? Нон -сенсе...
Ти изгледа поврзан некој со мајка ти, тешко на таа што те зела...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.330
Поени од реакции
2.105
Од која причина невестата твоја би била љубоморна на мајка ти? Нон -сенсе...
Ти изгледа поврзан некој со мајка ти, тешко на таа што те зела...
Ти читаш на што одговараш? Ај со мајка му, ама вика дека и свекорот го прави лом! А он што е крив, што е воопшто жив?
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
777
Поени од реакции
847
Од која причина невестата твоја би била љубоморна на мајка ти? Нон -сенсе...
Ти изгледа поврзан некој со мајка ти, тешко на таа што те зела...
Плот твист невестата била даена на посвојување ко мала,до ден денес не се знаело кој и се родителите дур не ја сретнала свекрвата која дала ќерка на посвојување пред 30 години колку што има години невестата,затоа толку лошо невестата се однесува со свекрвата,уствари свекрвата и е мајка,а мажот и е полубрат.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.748
Поени од реакции
7.011
Плот твист невестата била даена на посвојување ко мала,до ден денес не се знаело кој и се родителите дур не ја сретнала свекрвата која дала ќерка на посвојување пред 30 години колку што има години невестата,затоа толку лошо невестата се однесува со свекрвата,уствари свекрвата и е мајка,а мажот и е полубрат.
Абе ќе ги извадиш од памет сите со ова инцестов :pos:
 
На врв Bottom